• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Dominik,dignul si me iz tople fotelje i obukao sam se opet samo da pogledam na ovoj svojoj skalameriji koja je za djelove. Stvarno nema nigde otvora za sipat ulje. A niti za kontrolirati. Ocito gore kroz mjenjace tocis 10-11 litri ulja i gotovo...

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Mislim da bi sa lijeve strane kutije mjenjača trebao biti kontrolni vijak visine ulja. Provjerit ću i ja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
e hvala ljudi, imaju dva vijka sa strane za razinu ulja, a odozgora kod mjenjaca se toci ulje

znaš, zbog tebe sam danas klečal ispod svojeg i NISAM našal ta dva šerafa za kontrolu....:(:....
ajd slikaj pa da i ja nešto naučim...:icon_weed:
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Jel vidis Darijus,ni ja na ovom za djelove nisam uspel nigde nis najti...


A ja imam problema sa svojim... Mislil sam da je usla voda u getribu i da su zahrdjale osovine za ubacivanje u brzine,a "samo" je opal stift kaj drzi sponu izmedju brave i osovine... Ali sam prije nego sam to videl vec na pol skoro raskopal traktor,maknul hidr. pumpu i otvoril onaj poklopac gdi je spojnicka. Skoro me herc uhvatil,ulja skoro vise nego u getribi,a spojnicka se mice u svim smjerovima... Sutra je nastavak rastavljanja,da vidim jel je pojelo osovine ili lezaje,ali imam osjecaj da su osovine otisle u 3 p.m.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
ma to tak mora...:D:
samo se ne žifcirat, nek se žifciraju oni koji nas gledaju dok se ponosno vozimo na tim ruskim vozilima koja realno vrijede svaki 1000 ojra a radi posao al pari onom koji vrijedi 20 tisuća ojra...

to kaj buš sad prepatil da popraviš, poslije će se višestruko vratiti u dobrom...:icon_e_wink:
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ma znam Darijus,ali kupil sam kamioncek,moram njega sredit za registraciju,trebam jos cca.100 metara drva napraviti i sve izorati,tanjurati,sijati,a nakon toga pocinje kosnja trave itd. A u firmi m je radno vreme je..no...

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Sa lijeve strane kutije mjenjača je nivo ulja u mjenjaču , kod mene na oba vladimirca ima , neznam za stari tip sa tri mjenjača.
 

Prilozi

  • IMG00232.jpg
    IMG00232.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 106
  • IMG00233.jpg
    IMG00233.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 102

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
poceo sam sarafati da kocnice sredim na kojoj je strani blokada kad moram zaglavit da nebi nesto pobrko znam da je tu viljuska za blokadu
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
hvala savo sutra pripremam danas sam opro a u nedelju rasklapam sa kolegom koliko li ima kila reduktor mogu li ga sam skinut bez dizalice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Teško da možeš sam , možda da ga izvadiš sam ali i to je teško.
A montirati nemaš šanse bez pomagala ili još minimalno jednog čovjeka jer ako malo zakreneš u stranu od težine reduktora semering časkom ode.

Ja gurnem šipku u onu gornju rupu na blatobranu koja veže jedan za drugi i onda zakačim lancom reduktor za one vijke gdje se kača nosač kabine i polako lanac privlačim niz šipku prema blatobranu i onda uđe polako.
Ovo mi je prednost ako mi pomoža neko ko nema puno snage jer uvijek mogu da stanem a da ne trpimo na rukama.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
e super tako cu da ga i skinem jel kocke skidas odma il kad reduktor skines kako one stangle razdvajas od kocki mislim na one poluge koje koce ako ti nije problem objasniti prvi put skidam ja a vec treci put se rade kocnice dva majstora sam promeno i nisu nista uspeli uvek slabo koci i ulje procuri u obloge i sad cu pokusati sam uz vasu pomoc gledo sam one seme sto ste crtali i mislim da bi trebo znati nastelovati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Skineš točak pa skineš nosač kabine i onda imaš pristup kocki.
Skineš poklopac kocke i onda izvadiš one male osigurače koji drže štangle.
Odvrneš one vijke koji drže štanglu sa šapom koja povlači regulacioni vijak i onda štangle izvučeš na stranu , desna ide zajedno sa papučom a lijevu štanglu moraš da razdvojiš od papuče i izvučeš je cijelu kroz lijevu kocku.
E onda reduktor može napolje zajedno sa kockom.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Vezano uz onaj problem sa curenjem ulja iz getribe. Raskopal sam sve,kolko to lufta ima,lezaji,one kajle(osiguraci) u spojki. Katastrofa. Sva sreca da imam onaj stari za djelove sa okruglom haubom. Jedino mi nije jasno,u getribi,zupcanik koji okrece kardan,na mojem je manji zupcanik sa 13 zubi,a na onom za djelove je 14. Pa me sad interesira,da sam zamjenil i veliki i taj mali,kaj bi dobil? Jel bi se kardan brze vrtil??

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
evo me danas rasklopio obe strane poskido reduktore sa sve trubom sad me interesuje kako zamjeniti semening na reduktoru jel moram trubu odvojit od reduktora posto imaju oni kao stift osiguraci nalaze se na mjestu izmedju sarafa sto drze reduktor za trubu a oni su mi stuceni tako da mora brusilica raditi da bi odvojio il mogu kroz reduktor sa druge strane ona cetir sarafa odvrnut da izvadim osovinu

savo hvala na pomoci oko rasklapanja super je islo i ono sa onom cevkom izmedju sto povezuje blatobrane je idealno
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Moraš trubu odvojiti od reduktora ali prije toga moraš skinuti doboš.
Možda bi mogla i cijela poluosovina sa dobošom zajedno da se izvuče ako bi se odvrnuo centralni vijak ispod onog vanjskog poklopčića , ovo pretpostavljam jer nikada nisam tako probao.

Nemoraš brusilicom da radiš , trebali bi oni da izađu iz one strane , probaj prvo tako sa nekom razumnom silom. Ne pretjeruj jer je to gus ili nešto jako slično gusu.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
savo hvala uradjeno i zamjenjen semening malo sam mucno ovim sto imam u glavi i skonto da moram odvojit odradjeno lepo ocisceno razredjivacem i namazan hermetikom onaj krug sto drzi semening
koliko treba da budu oni limici naspanovani kad stavim oko obloge
kod mene je kad oblogu stisnem skroz oko dobosa one rupe dje ulazi bolcin koji drzi onaj saraf sto regulise visinu papucice te rupe se mimojidju skroz tako da mislim da bi trebo krace limice da pravim ako se ne varam dovoljno je samo da mogu dobos da postavim posle kad par puta stisnem kocnicu valjda ce malo naleci bojim se da nebi spalio obloge
 

Najnoviji postovi

Na vrh