• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ma baš me sad vrijeme zeza. Nemam prilike to čudo isprobati.Zima je polako smrzlica, smrznem se bez kabine (da slučajno neko nebi mislil da stroj ne pali 8)). Još se nemogu načuditi kak to dobro funkcionaira. Evo idem skicirati te djelove kak sam ja napravil pa ak nekome pomogne - odlično.



Evo to je skica svih djelova. Dio A je kučište i izbuši se na sredini prednje strane na visini oko 6 cm (pazite da vam za ručicu ne smetaju vodovi hidraulike). Pod B je piksna koja dođe u kučište i zavari se (malo škakljivo jer je gus). C je dio na koji se navari ručica F i sastrane s šarafom učvrsti na osovinu D. Pero E je flah oko 6 mm +/- i povinut je prema napred. Pero se zašvasa na osovinu. To je više manje to. Tokar, malo željeza i jedan dan igranja :) . Ovo je samo skica i nije u mjerilu! Mjere sam napisal u predhodnom kojem postu.
https://hurtowniarolnicza.pl/kolumna_dzwig_zmian_bieg_kpl_,44,2499.html
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
Ma baš me sad vrijeme zeza. Nemam prilike to čudo isprobati.Zima je polako smrzlica, smrznem se bez kabine (da slučajno neko nebi mislil da stroj ne pali 8)). Još se nemogu načuditi kak to dobro funkcionaira. Evo idem skicirati te djelove kak sam ja napravil pa ak nekome pomogne - odlično.

Pošto vozimo prave traktore njima ne treba antifriz, tu si već smanjio troškove tako da ti treba samo 2 dl VODKE za traktoristu i napred , ne smeta što nema kabinu.:drinkers:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Evo i ovo potvrđuje ono o rusima - stroj radi kolko i vozač može :gitarist: . Ma trebam napraviti onaj usmjerivač zraka i cijev pa nek lijepo toplo puše po koljenima :idea: .
 
V

VTZ

Guest
Možda sam propustio taj post, jel netko stavio ovdje taj link na poljske stranice, gdje se prodaju razni dijelovi za Vladimirca?
 
V

VTZ

Guest
vladimirec81, hvala za linkove, neznam gdje i kako si ih uspio iščupati! :prayer: :mrgreen:

Ima zanimljivih ideja, a cijene su im stvarno bagatelne! Evo lanaca, španera i prirubnice, za donje traktorske poluge, cijena cca. 80 kn.. Kod mene su originalni (debeli) lanci, ali ove prirubnice su baš zanimljive..

lanciiprirubnica.jpg


lanciiprirubnica2.jpg
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Imam ih na 'bookmarks' :blackeye :finga: :toimonster:. Ti Poljaci imaju organizirane poticaje, laku zemlju i badava djelove za ruse - kak im onda nebude išlo u poljoprivredi :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Dal su dosta jaka ta 4 šarafa koji to drže? Nemrem se sad na pamet sjetiti kakvi su.

Ajde ljudi idemo u grupno sređivanje španera!!! :p
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
Savo, jel se ta prirubnica montira na bočne reduktore, na one poklopce s četiri rupe?

Evo i zanimljive izvedbe donje kuke, mogućnost zakretanja na obje strane..

donjakuka.jpg
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Da, montira se na poklopce bočnih reduktora. ovo bi malo bolji železni majstor mogel prepraviti onu original kuku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ova kuka je za berača.prese i ostalih vučenih priključaka koji zahtijevaju bolje manevrisanje
za prikolice nikako nije
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Bok svima. Novi sam, pa imam dosta pitanja i problema u vezi vladeka. dobio sam vladeka pa bih ga htio sredit malo, mislim da nitko nije mjenjo ulja u njemu več duže vrijeme pa bi to htio prvo rijest. nije mi jasno ono u vezi ulja u bosch pumpi di se to provjereava ili toči.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Dobro došao!
Ne znam to za boš-pumpu, ali što se tiče ulja, vladimircu je dovoljna samo jedna vrsta ulja i to motorno. Ono se sipa i u motor i u menjač i u hidrauliku. To ti je ruska, tenkovska filozofija, zbog snabdevanja(obskrbljavanja) da bi bilo što jednostavnije - gorivo i mazivo i kraj priče.
Što se tiče izbora ulja ja sam do sada koristio mineralna ulja za dizel motore SAE 30 od renomiranih domaćih proizvođača. Ulja koja se proizvode u Srbiji, BiH i Hrvatskoj su sasvim dovoljno kvalitetna za stare ruske odnosno ex-sovjetske traktore, a cene su i te kako prihvatljive. Upravo zbog tih cena se i nisam ni upuštao u avanture da eksperimentišem sa uljima koja se nude na pijacama iz Mađarske, Bangladeša i ko zna odakle.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Bok svima. Novi sam, pa imam dosta pitanja i problema u vezi vladeka. dobio sam vladeka pa bih ga htio sredit malo, mislim da nitko nije mjenjo ulja u njemu več duže vrijeme pa bi to htio prvo rijest. nije mi jasno ono u vezi ulja u bosch pumpi di se to provjereava ili toči.

Pozdrav za damekVTZ i dobrodošao na najbolji forum, sve što te interesuje u vezi vladimirca ovde ćeš sigurno saznati, ja sam se u to uverio.Uvek neko zna odgovor i spreman je da to podeli sa drugima.:prayer:
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Baš mi je drago da ima tak super ljudi koji vole pomoć.
Skoro sam odusto od vladeka i kupio neki drugi, al vidim da je to "stroj" pa ga odlučio sredit.Nije mi jasno ono iz teksta o uljima za hidrauliku, piše da ide 5,85 l u rezervoar i 1,65 u sistemu cijevi, pumpe i razvodnika, di se toči tih 1,65 posebno ili sve zajedno ispod sjedala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh