• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
U sistem hidraulike ide motorno ulje i nalijeva se na otvoru s velikim čepom iza sjedala na kučištu, gore desno. Toči se samo tu, s time da u hidrauličnu pumpu, posebno, ide hipenol.neznam kak je na ostalim verzijama ali na mojem su svi čepovi di se nalijeva ulje ili mast obojani onom bijelo-žutom bojom.
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
Baš mi je drago da ima tak super ljudi koji vole pomoć.
Skoro sam odusto od vladeka i kupio neki drugi, al vidim da je to "stroj" pa ga odlučio sredit.Nije mi jasno ono iz teksta o uljima za hidrauliku, piše da ide 5,85 l u rezervoar i 1,65 u sistemu cijevi, pumpe i razvodnika, di se toči tih 1,65 posebno ili sve zajedno ispod sjedala.

Koliko sam ja razumeo svo ulje se sipa u rezervoar ispod sedišta, ako grešim neko će me već ispraviti.Kod mene sam nasuo na 2cm do čepa i hidraulika radi bez problema.
 
V

VTZ

Guest
U sistem hidraulike ide motorno ulje i nalijeva se na otvoru s velikim čepom iza sjedala na kučištu, gore desno. Toči se samo tu, s time da u hidrauličnu pumpu, posebno, ide hipenol.neznam kak je na ostalim verzijama ali na mojem su svi čepovi di se nalijeva ulje ili mast obojani onom bijelo-žutom bojom.

U spremnik ulja za hidrauliku ne može stati svih 7,5 litara ulja odjednom, to je zapremina čitavog sistema hidraulike, plus spremnik ulja. Prvo se natoči nekoliko litara (ili blizu vrha tanka), i uključi se pogon hidraulične pumpe, da bi se svježe ulje raširilo po čitavom sistemu. Tek kad je hidraul. sistem napunjen do vrha, i cilindar izvozan nekoliko puta gore-dolje, u spremnik ulja toči se ostatak ulja.

Kučište pogona pumpe za hidrauliku zahtjeva hipoidno (transmisijsko) ulje, jednako kao i mjenjač, završni prijenosi, i kučište volana.

Sve u svemu, u traktoru treba ukupno 16 litara motornog ulja, i 15 litara hipoidnog ulja (Hipenol). Za motorno ulje najbolje je da je multigradacijsko, SAE 15W-40.
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Krle koju kosačicu koristiš sa Vladikom i kako funkcioniše?

Koristim bočnu strižnu kosačicu "Dubrava" takozvana "Talijanka" i funkcioniše pristojno za te novce. Platio sam je pre tri godine 150 evra i doneo je u rinfuzu na autoprikolici. Fabrički ne pasuje na Vladimirca pa je morala da se prepravlja i da se na traktor postave specijalno za tu namenu pravljeni nosači. Njena slaba tačka je zatetač remenja, al kad jednom "upucaš" dimenziju kajševa koja odgovara i koristiš uvek dupli, ima samo da pravi cike-cake cike-cake! :axe:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Koristim bočnu strižnu kosačicu "Dubrava" takozvana "Talijanka" i funkcioniše pristojno za te novce. Platio sam je pre tri godine 150 evra i doneo je u rinfuzu na autoprikolici. Fabrički ne pasuje na Vladimirca pa je morala da se prepravlja i da se na traktor postave specijalno za tu namenu pravljeni nosači. Njena slaba tačka je zatetač remenja, al kad jednom "upucaš" dimenziju kajševa koja odgovara i koristiš uvek dupli, ima samo da pravi cike-cake cike-cake! :axe:

Hvala na odgovoru.Ja našao jednu OLT što se kači odpozadi samo malo mi skupa traži čovek 300e.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
U spremnik ulja za hidrauliku ne može stati svih 7,5 litara ulja odjednom, to je zapremina čitavog sistema hidraulike, plus spremnik ulja. Prvo se natoči nekoliko litara (ili blizu vrha tanka), i uključi se pogon hidraulične pumpe, da bi se svježe ulje raširilo po čitavom sistemu. Tek kad je hidraul. sistem napunjen do vrha, i cilindar izvozan nekoliko puta gore-dolje, u spremnik ulja toči se ostatak ulja.

Kučište pogona pumpe za hidrauliku zahtjeva hipoidno (transmisijsko) ulje, jednako kao i mjenjač, završni prijenosi, i kučište volana.

Sve u svemu, u traktoru treba ukupno 16 litara motornog ulja, i 15 litara hipoidnog ulja (Hipenol). Za motorno ulje najbolje je da je multigradacijsko, SAE 15W-40.
Meni majstor rekao da sipam SAE 15/30.Dali da menjam ulje ili majstora?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
i ja sam koristio onu bočnu , kasnije kada sam kupio rotacionu nju sam poklonio šuraku
radi ona lijepo ali nije za neke ozbiljnije površine

neko je pitao dje se kontroliše nivo ulja
evo ga
pumpax.jpg


a u hidrauliku sipaš ulje na čep ispod sjedišta , cijevi,pumpa,klip će da povuče sebi koliko mu treba pa posle opet provjeriš
hidraulika radi uredno i sa malo ulja , može biti i pola litra u rezervoaru a ona će raditi normalno , jedino nemožeš dizati kipu prikolice i napajati eksterne potrošače
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Hvala na odgovoru.Ja našao jednu OLT što se kači odpozadi samo malo mi skupa traži čovek 300e.
Ak već kupuješ strižnu kosilicu, kupi isključivo Gramip Dubrava (GD ili GS).
Bježi od OLT-ove i IMT-ove, jer se pri nama nisu dobro pokazale.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
i ja sam koristio onu bočnu , kasnije kada sam kupio rotacionu nju sam poklonio šuraku
radi ona lijepo ali nije za neke ozbiljnije površine

neko je pitao dje se kontroliše nivo ulja
evo ga
pumpax.jpg


a u hidrauliku sipaš ulje na čep ispod sjedišta , cijevi,pumpa,klip će da povuče sebi koliko mu treba pa posle opet provjeriš
hidraulika radi uredno i sa malo ulja , može biti i pola litra u rezervoaru a ona će raditi normalno , jedino nemožeš dizati kipu prikolice i napajati eksterne potrošače
Meni treba samo za moju njivu 1 kj. Ovako uvek nekog moliš,nemože danas, ajde prekosutra i kada se detelina osuši padne kiša i ja nosim djubre kući.:madmana:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ak već kupuješ strižnu kosilicu, kupi isključivo Gramip Dubrava (GD ili GS).
Bježi od OLT-ove i IMT-ove, jer se pri nama nisu dobro pokazale.

To je dobro znati za ubuduće.Hvala.
 
V

VTZ

Guest
Meni majstor rekao da sipam SAE 15/30.Dali da menjam ulje ili majstora?

Ne znam koliko ti godišnje radiš s traktorom, pogotovo u zimskom razdoblju. S tim monogradacijskim uljima trebaš dva puta godišnje mijenjati ulja, ljetno pa zimsko.

Kad imaš multigradacijsko ulje, dovoljno ga je promjeniti jednom godišnje, ili na cca. 200 radnih sati.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Budeš :lol:

Poludeću od mog ujaka.Ima 533 pa kako je došla zima nemože da upali i svaki čas me zivka ade mi donesi ovo,prevezi ono itd.:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Poludeću od mog ujaka.Ima 533 pa kako je došla zima nemože da upali i svaki čas me zivka ade mi donesi ovo,prevezi ono itd.:supz:

reci mu da nemaš permanta u hladnjaku , ja tako odjebem neke likove :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh