• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VOJVODJANIN

Guest
Ne znam koliko ti godišnje radiš s traktorom, pogotovo u zimskom razdoblju. S tim monogradacijskim uljima trebaš dva puta godišnje mijenjati ulja, ljetno pa zimsko.

Kad imaš multigradacijsko ulje, dovoljno ga je promjeniti jednom godišnje, ili na cca. 200 radnih sati.

U zimskom periodu 5-6 sati nedeljno, kad imaš stoku uvek nešto treba prevesti.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ak već kupuješ strižnu kosilicu, kupi isključivo Gramip Dubrava (GD ili GS).
Bježi od OLT-ove i IMT-ove, jer se pri nama nisu dobro pokazale.

E, to je ta moja - GS! I velika je stvar kad je bočna. Tačno je da se teže montira nego zadnja, ali ne moraš ni da je skidaš cele sezone. Od špartanja do dubokog oranja ti ona ne smeta. Otvoriš desna vrata i gledaš k'o čovek, a ne da se bečiš :shock: i okrećeš nazad da ti se ukoči vrat.
 
M

milicevicm

Guest
Pozdrav !
SAVO daj škljocni neku sliku-da vidimo kako su legle te nove prirubnice.
Da neko je pitao hoće li izdržati ti šarafi.
A možda je namjenski stavljen onaj tanki lanac-da on pukne.
Da li je još ko šta radio.
Dajte ljudi te slike.
 
V

VTZ

Guest
Da neko je pitao hoće li izdržati ti šarafi.

Koliko sam na brzinu uspio vidjeti, radi se o četiri vijka M16, i kad sva ta 4 vijka stisnu prirubnicu, to je prilično čvrsta stvar..

Po meni, glavno je pitanje jesu li počeci tih lanaca u istoj osi sa bolcnima, oko kojih rotiraju donje poluge hidraulike. Što su više izvan te osi, tim se lanci više zatežu (ili otpuštaju) kod podizanja hidraulike.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
može i tanji lanac da on prije pukne a iako ne pukne tamo odcvikat će samo vijke tako da ni njih nije teško izvaditi
neće slomiti kućište jer je sila na smicanje

evo sada sam otišao u snijeg da škljocnem

na jednoj slici se vide lanci koji sa gornjih pesnica idu dole na kuku

abcd0003b.jpg


abcd0004jg.jpg


abcd0005f.jpg


abcd0002v.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
može i tanji lanac da on prije pukne a iako ne pukne tamo odcvikat će samo vijke tako da ni njih nije teško izvaditi
neće slomiti kućište jer je sila na smicanje

a jel bi onda iscurilo ulje iz reduktora.....:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
a jel bi onda iscurilo ulje iz reduktora.....:scratch

ne bi kroz rupe ostaju zalomci , ali bi kroz ležaj pošto bi spao i poklopčić
ma može ovako da to tako lako puca kod mene bi već otpalo , samo se mora obratiti pažnja da centar kačanja španera (ova mala klovnica) bude u centru prednje jabuke na polugi , da ne dolazi do zatezanja lanaca kada dižeš do kraja gore , onda ih lako kida
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
ne bi kroz rupe ostaju zalomci , ali bi kroz ležaj pošto bi spao i poklopčić
ma može ovako da to tako lako puca kod mene bi već otpalo , samo se mora obratiti pažnja da centar kačanja španera (ova mala klovnica) bude u centru prednje jabuke na polugi , da ne dolazi do zatezanja lanaca kada dižeš do kraja gore , onda ih lako kida

kako to funkcionira kod oranja,mislim kada pritegneš desni španer...:scratch
 
M

milicevicm

Guest
VTZ i SAVO-hvala momci !!!!!!!!!!!!!
SAVO izvini što te maltretiram po ovom snijegu.
Ja sam mislio napraviti kao iz priručnika one ukrštene španere,pa vas pitam da li je to dovoljno za uspješno oranje.Imamo IMT-eov jednobrazni plug-bez točka.
ILI moram praviti ove prirubnice.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Savo dali dolazi u Rumu na vašar čovek iz Pančeva koji radi stakla za kabine i kakav je sa cenama? Čuo sam da nije skup.
 
V

VTZ

Guest
VTZ i SAVO-hvala momci !!!!!!!!!!!!!
SAVO izvini što te maltretiram po ovom snijegu.
Ja sam mislio napraviti kao iz priručnika one ukrštene španere,pa vas pitam da li je to dovoljno za uspješno oranje.Imamo IMT-eov jednobrazni plug-bez točka.
ILI moram praviti ove prirubnice.

Ja sam iskoristio samo lance od tih originalnih španera, i odmah sam sistem zatezanja preradio na način kakav ima i većina drugih traktora.

Ako nosiš na polugama neki priključak kojeg pogoni karansko vratilo, tada bi ti ukriženi lanci mogli stvarati problema, kad malo više podigneš (na pr.) traktorsku prskalicu.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ja sam iskoristio samo lance od tih originalnih španera, i odmah sam sistem zatezanja preradio na način kakav ima i većina drugih traktora.

Ako nosiš na polugama neki priključak kojeg pogoni karansko vratilo, tada bi ti ukriženi lanci mogli stvarati problema, kad malo više podigneš (na pr.) traktorsku prskalicu.

Ja sam baš fino obradio kardan kada sam rasturao veštačko djubrivo.:madmana:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ja sam baš fino obradio kardan kada sam rasturao veštačko djubrivo.:madmana:

Čudno, sudeći po ličnom iskustvu, a i po materijalu od kod su pravljeni trebalo bi lanac da bude taj ko prvi strada.
Jedni kažu "Na greškama se uči", a drugi "Budala se uči na svojim greškama, a pametan na tuđim". Ja sam se na svojoj grešci naučio i jasno mi je kojoj vrsti u tom slučaju pripadam, ali barem više nemam tih problema iako i dalje koristim one originalne unutrašnje oračice.
Kod prskanja, rasturanja veštaka, mlaćenja slame itd. mogu ti lanci slobodno malo i da vise. Meni ne smeta to što se eventualno malo ljuljuška mašina. Ne teram ja nikada po oranju, pa da se mašina baš toliko ljulja da lanci češu o kardan. U svakom slučaju treba imati onu zaštitu na kardanu, pa čak i da se kod neke džombe traktor baš toliko zaljulja da dodje do kontakta između lanaca i kardana, neće se ništa strašno dogoditi.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Čudno, sudeći po ličnom iskustvu, a i po materijalu od kod su pravljeni trebalo bi lanac da bude taj ko prvi strada.
Jedni kažu "Na greškama se uči", a drugi "Budala se uči na svojim greškama, a pametan na tuđim". Ja sam se na svojoj grešci naučio i jasno mi je kojoj vrsti u tom slučaju pripadam, ali barem više nemam tih problema iako i dalje koristim one originalne unutrašnje oračice.
Kod prskanja, rasturanja veštaka, mlaćenja slame itd. mogu ti lanci slobodno malo i da vise. Meni ne smeta to što se eventualno malo ljuljuška mašina. Ne teram ja nikada po oranju, pa da se mašina baš toliko ljulja da lanci češu o kardan. U svakom slučaju treba imati onu zaštitu na kardanu, pa čak i da se kod neke džombe traktor baš toliko zaljulja da dodje do kontakta između lanaca i kardana, neće se ništa strašno dogoditi.
Krle ako si video slike od moga traktora vidi se da lanci nisu iz jednog dela nego na sredini ima jedna ploča gde su sastavljeni.O tu ploču sam ga oderao,a da sam zategao jesam i to momački.Nije me sramota da priznam šta sam uradio, bolje da ljudi uče na mojoj grešci nega da sebe prave nepotrebne troškove.Zato smo na forumu da pomognemo jedni drugima, ja uvažavam tvoje iskustvo i više neću zatezati lance do kraja.Stvarno sam mislio da to mora tako.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
VTZ i SAVO-hvala momci !!!!!!!!!!!!!
SAVO izvini što te maltretiram po ovom snijegu.
Ja sam mislio napraviti kao iz priručnika one ukrštene španere,pa vas pitam da li je to dovoljno za uspješno oranje.Imamo IMT-eov jednobrazni plug-bez točka.
ILI moram praviti ove prirubnice.
ja isto imam jednobrazni IMT i kada su ukršteni španeri bili nisam mogao da stavim ctalo jer mi je udaralo u španer , crtalo mu je istureno mnogo naprijed


Savo dali dolazi u Rumu na vašar čovek iz Pančeva koji radi stakla za kabine i kakav je sa cenama? Čuo sam da nije skup.
dolazi jedan čovjek i ja sam kupovao stakla od njega , sa bijelim kombijom i stoji tamo na uglu gdje se prodaju traktori
stakla nisu skupa , čini mi se da sam bočna plaćao 1200 dinara (nisam siguran) , ali keder je skup mamicu mu , 200 dinara metar
i pojavljuje se jedan problem , keder je premasivan i ubacivanje stakla je živi sex
jedina fora kod ovoga lika je što on stakla od vlatka donosi samo po narudžbi , neće da ih tegli jer se rijetko prodaju , imam negdje i njegovu vizitku ako budem mogao da je prepoznam pošto ih imam punu ladicu


Čudno, sudeći po ličnom iskustvu, a i po materijalu od kod su pravljeni trebalo bi lanac da bude taj ko prvi strada.
obično prvo strada cijev koja se uvlači , ruska hidraulika nezna šta znači riječ ''nemože''
 
M

milicevicm

Guest
Znači ti ukršteni španeri nisu neko rešenje.Vidio sam da si ti vario nosače.
A šta kažeš za plug-da li bi bježao ustranu sa tim ukrštenim sistemom.
VTZ-kada si pravio svoj sistem-da li si znao za ove prirubnice ili ne.
Šta misliš o njima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh