• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Stvar je u tome da u Poljskoj ima puno vladimirci (kolko se na internetu može zaključiti). Oni su u poljskoj jedno vrijeme i sklapali vladimirce pod nazivom LEDA :supz:. Pošto ih ima puno (traktora), veliko je tržište za rezervne djelove pa su ih počeli i sami proizvoditi.Cijena je i više nego prihvatljiva samo je pitanje kvalitete i kak to dopelati.:toimonster:

Pa koliko sam se raspitao, šalju poljaci i poštom -- za paket do 31 kg, plača se poštarine 50 poljskih zlota šta bi bilo u kunama negdje oko 90 kn!!! Al da, pitanje je sad kvalitete, kako znati dali poljaci to dobro rade? :?:
 
V

VTZ

Guest
Pa koliko sam se raspitao, šalju poljaci i poštom -- za paket do 31 kg, plača se poštarine 50 poljskih zlota šta bi bilo u kunama negdje oko 90 kn!!! Al da, pitanje je sad kvalitete, kako znati dali poljaci to dobro rade? :?:

Koliko sam vidio na nekoj od tih poljskih stranica za prodaju traktorskih dijelova, alternatori su reparirani - dakle obnovljeni, i cca. 50% jeftiniji od novih.

Po pitanju drugih dijelova - hidraul. pumpe su od MTZ-a, dakle Bjelorusija, takva je u originalu ugrađena na moj traktor. Osim toga, neke od tih stranica su veletrgovci, koji uglavnom dobavalju i prodaju robu drugim firmama, tj. trgovinama rezervnih dijelova u Poljskoj i Mađarskoj.

Rekao bih da je velik broj ponuđenih dijelova originalni, sa raznih strana bivšeg SSSR-a.

P.S. Daj stavi link ovdje na trgovinu koja do nas šalje dijelove poštom!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Može neko da mi kaže odnos kuna-euro da ne lupam glavu kada vidim cene delova?
 
V

VTZ

Guest
Može neko da mi kaže odnos kuna-euro da ne lupam glavu kada vidim cene delova?

1 EUR - 7,4 KN. A gdje ti gledaš cijene dijelova, na kojim stranicama? Linkove na sunce, sunce vam žarko! 8)
 
V

VOJVODJANIN

Guest
1 EUR - 7,4 KN. A gdje ti gledaš cijene dijelova, na kojim stranicama? Linkove na sunce, sunce vam žarko! 8)

Samo na forumu, ali me Ahilis sludeo 50 zlota-90 kuna ne mogu da se snađem:madmana:
 
C

CVIJA

Guest
Imam jedan problem pa vas molim da mi pomognete. Danas mi se na Vlatku okrene nosač druk ležaja i propade mi kvačilo. Ja sam ga vratio na mesto i sad radi ali me interesuje šta njega drži da se ne okreće sa druk ležajem da li samo onaj feder što ga vraća ili nešto drugo?
 
V

VTZ

Guest
Samo na forumu, ali me Ahilis sludeo 50 zlota-90 kuna ne mogu da se snađem:madmana:

Evo ti tečajna lista: http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm

A kod vitla i vuče trupaca po zimi - trupci se obično smrznu i zalijepe za zemlju, pa ih prvo treba pomaknuti bočno, da se otpuste od tla. Imam prilično iskustva s time, kad su mi debeli trupci hrasta ostali u šumi pod snijegom. Kasnije sam ih išao izvlačiti iz šume, ali najteže ih je bilo pomaknuti s mjesta, jer su bili doslovno zaljepljeni za tlo.
 
M

milicevicm

Guest
POZDRAV !!!!!!!!!!!!!!!!
Evo jedne molbe-da pogledate link-što je Vladimirec 81 postavio,pa da malo prokomentarišete
treba mi vaše mišljenje-o ovom sistemu španera-preko mosta.
Kada otvorite taj link idite na onaj od 7.37 piše Povlačenje drva-pa na 5.20 minuti se nalazi ta slika-pa je pogledajte,interesuje me šta mislite-da li je dobar taj sistem.
Približava se oranje-pa trebamo napraviti te španere-pa tražim neko rešenje.
Pa kada vam se bude dalo pogledajte i prokomentarišite.
 
M

milicevicm

Guest
SAVO -eto gan na poruci broj 81-kod vladimireca 81.
Piše kako Poljaci rade.
Pa čim otvoriš idi na klip od 7.37minuta,Privlačenje drva-piše.
Pa na 5.20 minuta se nalazi ta slika i ide dalje-pogledaj.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
SAVO -eto gan na poruci broj 81-kod vladimireca 81.
Piše kako Poljaci rade.
Pa čim otvoriš idi na klip od 7.37minuta,Privlačenje drva-piše.
Pa na 5.20 minuta se nalazi ta slika i ide dalje-pogledaj.

a joj jesi iskomplikovao :rolfer:

misliš na ovaj video
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8xreMmmgVJ0&feature=related[/YT]

lijepo odradjeno ali meni se ne svidja kačanje za traktor
 
M

milicevicm

Guest
DA na taj sam mislio-na petoj minuti i 19 sekundi-taj način na vladimircu.
I šta kažeš-ne voliš to kačanje za traktor.
Imaš li neki kvalitetan predlog-a da nije komplikovan.
Imaj na umu da mi nismo stručnjaci kao ti.

POZDRAV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Koliko sam vidio na nekoj od tih poljskih stranica za prodaju traktorskih dijelova, alternatori su reparirani - dakle obnovljeni, i cca. 50% jeftiniji od novih.

Po pitanju drugih dijelova - hidraul. pumpe su od MTZ-a, dakle Bjelorusija, takva je u originalu ugrađena na moj traktor. Osim toga, neke od tih stranica su veletrgovci, koji uglavnom dobavalju i prodaju robu drugim firmama, tj. trgovinama rezervnih dijelova u Poljskoj i Mađarskoj.

Rekao bih da je velik broj ponuđenih dijelova originalni, sa raznih strana bivšeg SSSR-a.

P.S. Daj stavi link ovdje na trgovinu koja do nas šalje dijelove poštom!

DA, evo stranice, našao sam ju tu u prethodnima postovima, pa mi vrag nije dao mira, pa sam pisao poljacima il šalju u strane zemlje, a oni -- koliko sam jih skužio --- slabo znaju engleski --- samo je napisao da mu pošaljem PART LIST ili LISTU DIJELOVA KOJE TREBAŠ, a za ostalo sve se pobrine POLJSKA I DOMAČA POŠTA!!! I tak dok srčeš čaj i čekaš topljie dane da upališ vladeka dijelovi ti dođu na DOM!!! :finga:


LINK: http://rolniczeczesci.bazarek.pl/
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
DA na taj sam mislio-na petoj minuti i 19 sekundi-taj način na vladimircu.
I šta kažeš-ne voliš to kačanje za traktor.
Imaš li neki kvalitetan predlog-a da nije komplikovan.
Imaj na umu da mi nismo stručnjaci kao ti.

POZDRAV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ma nešto u stilu krpana i sličnih , prilično lako za napraviti a radi radnju
 
V

VTZ

Guest
ma nešto u stilu krpana i sličnih , prilično lako za napraviti a radi radnju

Ma njega ne zanimaju vitla, nego način ili mjesto na kojega su lanci donjih poluga učvršćeni za traktor. Na tom videu to je ovo, i njega zanima što mislimo o tome:

SPANERI.jpg
 
M

milicevicm

Guest
VTZ-upravu si to me zanima.
A mislio sam staviti i neke deblje gume na most,pa onda tu konstrukciju.
Pa zanima me kakva su naprezanja-da nebi bilo kakvih fatalnih posledica.
Vi poznajete tu problematiku-pa zato tražim vaša mišljenja i pomoć.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
a joj jesi iskomplikovao :rolfer:

misliš na ovaj video


lijepo odradjeno ali meni se ne svidja kačanje za traktor

Meni izgleda da su ti vitli napravljeni od difa, konusno tanjurasti par. Možda nije loše ali bez kvačila na vitli za šumu :scratch, to ne valja.
 
V

VTZ

Guest
A mislio sam staviti i neke deblje gume na most,pa onda tu konstrukciju.
Pa zanima me kakva su naprezanja-da nebi bilo kakvih fatalnih posledica.
Vi poznajete tu problematiku-pa zato tražim vaša mišljenja i pomoć.

Po meni, bilo bi najbolje montirati prirubnicu (o kakvima smo nedavno pisali), i na nju zavariti dovoljno jaki profil. Rupa za škopac treba biti što bliže osi u kojima su počeci poluga, i problem je riješen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh