• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Znači ti ukršteni španeri nisu neko rešenje.Vidio sam da si ti vario nosače.
A šta kažeš za plug-da li bi bježao ustranu sa tim ukrštenim sistemom.
VTZ-kada si pravio svoj sistem-da li si znao za ove prirubnice ili ne.
Šta misliš o njima?

da se razumijemo , ukršteni španeri su mnogo jači nego bilo koji drugi sistem , možeš da zašpanuješ da nema ni milimetra lufta
ali ovi nedostatci vezani za kardan su ipak veći pa sam zbog toga prepravljao
 
M

milicevicm

Guest
SAVO mislio sam da spavaš.
Znači to je taj problem.
Pa šta da radim-mislim pravim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
SAVO mislio sam da spavaš.
Znači to je taj problem.
Pa šta da radim-mislim pravim.

ja i čak noris nikada ne spavamo :finga:

radi ono što ti najbolje odgovara , ako ne koristiš kardanske priključke onda ostavi ukrštene , a ako koristiš onda prepravljaj
čak je mnogo mnogo lakše zakačivati priključke ovako kao što je u mene jer nemoraš svaki put da razvrćeš španere do kraja , to me jako nerviralo
 
V

VTZ

Guest
VTZ-kada si pravio svoj sistem-da li si znao za ove prirubnice ili ne.
Šta misliš o njima?

Moj traktor je spušten u nisko podešavanje, još prije nego sam ga preuzeo od dobavljača. Zbog niskog podešavanja te bi prirubnice kod mene bile na višoj točki, od bolcni na kojima su donje poluge.

Kod podizanja poluga lanci bi se otpuštali, i obrnuto. Zbog toga sam ja napravio drugačije nosače, koji se namontiraju na vijke bočnih reduktora, tamo gdje se mijenja podešavanje traktora.

Neispravan link obrisan!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ja isto imam jednobrazni IMT i kada su ukršteni španeri bili nisam mogao da stavim ctalo jer mi je udaralo u španer , crtalo mu je istureno mnogo naprijed



dolazi jedan čovjek i ja sam kupovao stakla od njega , sa bijelim kombijom i stoji tamo na uglu gdje se prodaju traktori
stakla nisu skupa , čini mi se da sam bočna plaćao 1200 dinara (nisam siguran) , ali keder je skup mamicu mu , 200 dinara metar
i pojavljuje se jedan problem , keder je premasivan i ubacivanje stakla je živi sex
jedina fora kod ovoga lika je što on stakla od vlatka donosi samo po narudžbi , neće da ih tegli jer se rijetko prodaju , imam negdje i njegovu vizitku ako budem mogao da je prepoznam pošto ih imam punu ladicu



obično prvo strada cijev koja se uvlači , ruska hidraulika nezna šta znači riječ ''nemože''
Da ja ponesem zadnja vrata pošto mi samo to staklo fali, pa neka on namesti i pošalje brzom poštom?
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
obično prvo strada cijev koja se uvlači , ruska hidraulika nezna šta znači riječ ''nemože''

Tako je. Naravno da bi kardan stradao ako pri dizanju lanci upru u njega. Ja sam mislio samo na češanje kardana o lance jer sam bio oprezan pri dizanju prskalice i rasturivača veštaka(izadjem iz traktora i gledam kako stoji kardan pa dižem mic po mic). Tada, dok sam radio sa zategnutim lancima i bez zaštite meni su stradali lanci a kardan se samo lepo uglačao na mestima dodira.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Da ja ponesem zadnja vrata pošto mi samo to staklo fali, pa neka on namesti i pošalje brzom poštom?

e to ti je najbolja opcija , nama amaterima je jako teško ubaciti staklo u nestabilne ramove , on to daleko sigurnije radi
 
V

VOJVODJANIN

Guest
e to ti je najbolja opcija , nama amaterima je jako teško ubaciti staklo u nestabilne ramove , on to daleko sigurnije radi

Pošto ti kažeš da je sex, a video sam šta sve možeš da napraviš, ja bih sigurno razbio bar 2 komada.:mad:
 
M

milicevicm

Guest
SAVO-znači uvjek si spreman !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VTZ-druže i kod mene je u niskoj podešenosti traktor.
Dobro si mi objasnio,šta bih se desilo,u slučaju dizanja.
Ja sam mislio da si ti vario za traktor te nosače.
Imaš li neki novi predlog,kako to napraviti.Obično kada čovjek nešto napravi-sine mu bolja ideja,pa rekoh imaš li kakav predlog iz rukava?
Očekujem ideje i od ostalih naših članova.
VELIKI POZDRAV ZA CIJELU EKIPU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
V

VTZ

Guest
Ništa kod mene nije zavareno na traktor, a negdje na početku ove teme čak sam i skicirao nosač lanca, ima i fotki, i opisa...

Ovakva prirubnica za nas nije rješenje, jedino da se ona doradi s novim mjestom kopčanja lanca, koje će biti niže...
 
M

milicevicm

Guest
VTZ-upravo sam gledao stare postove,dok si ti pisao mi.
Znači ništ nisi vario za traktor.A ona bezkonačna-šipka,šta,služi za montiranje kuke.
Imaš li kakve napomene kod izrade.
Pošto su nam traktori u niskoj podešenosti-praviću takav sistem kao kod tebe.
NARAVNO AKO DOBIJEM LICENCU OD TEBE.
Pa zato te pitam imaš li kakve napomene-gdje si pravio greške,pa da se i ja ne susretnem sa njima. Hvala na savjetima unaprijed !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pošto ti kažeš da je sex, a video sam šta sve možeš da napraviš, ja bih sigurno razbio bar 2 komada.:mad:

ma ubacio sam ga nekako u okvir desnig prozora ali sam se preznojio 16 puta :madmana:
najbolje da ti to on odradi jer naplaćuje nekih bijednih 200tinjak dinara a njegova je odgovornost ako staklo pukne
 
V

VOJVODJANIN

Guest
VTZ-upravo sam gledao stare postove,dok si ti pisao mi.
Znači ništ nisi vario za traktor.A ona bezkonačna-šipka,šta,služi za montiranje kuke.
Imaš li kakve napomene kod izrade.
Pošto su nam traktori u niskoj podešenosti-praviću takav sistem kao kod tebe.
NARAVNO AKO DOBIJEM LICENCU OD TEBE.
Pa zato te pitam imaš li kakve napomene-gdje si pravio greške,pa da se i ja ne susretnem sa njima. Hvala na savjetima unaprijed !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Druže ti obećao sliku kuke pa ništa.:D
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ma ubacio sam ga nekako u okvir desnig prozora ali sam se preznojio 16 puta :madmana:
najbolje da ti to on odradi jer naplaćuje nekih bijednih 200tinjak dinara a njegova je odgovornost ako staklo pukne

Kod mene nije original kabina, dole šira, gore uža to bi bila jebava za nezaborav ne isplati se za 200 dinara, bolje pivo:drinkers:,dok majstor radi.
 
V

VTZ

Guest
Znači ništ nisi vario za traktor.A ona bezkonačna-šipka,šta,služi za montiranje kuke.
Imaš li kakve napomene kod izrade.
Pošto su nam traktori u niskoj podešenosti-praviću takav sistem kao kod tebe.
NARAVNO AKO DOBIJEM LICENCU OD TEBE.
Pa zato te pitam imaš li kakve napomene-gdje si pravio greške,pa da se i ja ne susretnem sa njima. Hvala na savjetima unaprijed !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa nek ti to posluži samo kao ideja, ti napravi bolju i jaču stvar.. :roll: Najbolje bi bilo sve to napraviti iz što debljeg materijala, u tom slučaju trebalo bi staviti duže vijke na to mjesto, umjesto postojećih.

One navojne šipke služe za to da se nosači ne uvijaju prema unutra, kamo ih lanci vuku..
 
M

milicevicm

Guest
Biće druže slika,ali kada odem kući-a to će biti tek na proleće.
VTZ-hvala na savjetu.
 
M

milicevicm

Guest
SAVO-čemu ti služi ono poprečno ojačanje na konstrukciji kuke.
I sviđa mi se tvoje rešenje kuke.Spustiš-zakačiš-digneš i vozi.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Dali neko zna šta je sa SASHOM ne javlja se čovek već duže vreme?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
SAVO-čemu ti služi ono poprečno ojačanje na konstrukciji kuke.
I sviđa mi se tvoje rešenje kuke.Spustiš-zakačiš-digneš i vozi.

propala investicija :mrgreen: tu sam nekada kačao španere i opet ih kidao jer nisu bili u centru
sada je sve na svome mjestu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh