• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam prevedeno za T25.....ali za T40 nisam nigdje našao, ovo na ruskom je odlično, samo treba znati pročitati......ima dosta slika, što omogučava dobro razumjevanje....
 
P

pergar

Guest
ma da sve riješeno,nova klavijatura,nova glava ,ventili,sve to sastavljeno,ono curi.toliko nas je zezalodok nismo otkrili.Sistem eliminacije,kad ono puštalo je na onoj matici na glavi,iznad auspuha,nemam blage za kaj to služi,malo ljepila i sad je ok.Nego danas ja i prijatelj bili u šumi,on šlajsa ferkom,u metrice na čezu i ja i wladek izvažamo.FERKO NIJE RADIO JEDNO DVA SATA I VODA SE SMRZNULA a da nismo ni skužili,otišla glava pomiješao lončiće,veli meni prijatelj koje je on kurčeve sreće kako se to nije meni moglo desiti.....
 
P

pergar

Guest
Ma dečki ne bih menjal ovaj forum nema tih para,kad ti je dosadno,kad imaš problem,kad ga nemaš,ma samo na ovaj forum,,,najjači ste!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ma da sve riješeno,nova klavijatura,nova glava ,ventili,sve to sastavljeno,ono curi.toliko nas je zezalodok nismo otkrili.Sistem eliminacije,kad ono puštalo je na onoj matici na glavi,iznad auspuha,nemam blage za kaj to služi,malo ljepila i sad je ok.Nego danas ja i prijatelj bili u šumi,on šlajsa ferkom,u metrice na čezu i ja i wladek izvažamo.FERKO NIJE RADIO JEDNO DVA SATA I VODA SE SMRZNULA a da nismo ni skužili,otišla glava pomiješao lončiće,veli meni prijatelj koje je on kurčeve sreće kako se to nije meni moglo desiti.....

Prodaj mu pravi traktor:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ma dečki ne bih menjal ovaj forum nema tih para,kad ti je dosadno,kad imaš problem,kad ga nemaš,ma samo na ovaj forum,,,najjači ste!

bolje ti je idi dok te nismo pokvarili :finga:

a za vlatka je smrzavanje vode strani pojam :D
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
FERKO NIJE RADIO JEDNO DVA SATA I VODA SE SMRZNULA a da nismo ni skužili,otišla glava pomiješao lončiće,veli meni prijatelj koje je on kurčeve sreće kako se to nije meni moglo desiti.....

Meni nikak nije jasno kak ljudi nemreju kupiti antifriz za 150 kn pa su bez brige bar 5 godina nego se igraju pa kad pukne blok ili glava onda ajojojjj...:axe:
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni nikak nije jasno kak ljudi nemreju kupiti antifriz za 150 kn pa su bez brige bar 5 godina nego se igraju pa kad pukne blok ili glava onda ajojojjj...:axe:


ja sam tek ove godine, nakon 12g stavio antifriz.......jer svake godine orem na vrijeme i sve napravim ispustim vodu i netrebam traktor do proljeća, ove godine nije tako, stalno mi je trebao i stalno samo morao paziti na to......i onda gledam 160kuna je prava sitnica, u usporedbi da bilo što ode na traktoru......radi se o 533.....a sada je u planu t40, kako sam i napisao u temi o njemu, pa neće biti takvih problema......
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ak misliš orati na dubinu pola metra... 1x16 za tešku i 2x10 za srednju i laku zemlju.

Nemoj počinjati da opet nebude sr.... . :mrgreen:

Dubina oranja 35cm,a ovo drugo omaklo mi se izvinjavam se necu vise:idea:
 
P

pergar

Guest
Meni nikak nije jasno kak ljudi nemreju kupiti antifriz za 150 kn pa su bez brige bar 5 godina nego se igraju pa kad pukne blok ili glava onda ajojojjj...:axe:
Pa gledaj ako ti curi kiler i treba nadolijevati svakih pola sata onda je antifriz definitivno skup
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pa gledaj ako ti curi kiler i treba nadolijevati svakih pola sata onda je antifriz definitivno skup

Sve se da resiti samo sto ljudi ne cene dovoljno traktore, ako na autu primeti da kaplje odmah u servis, a ako kaplje traktor doli malo ulja i teraj.A sipa se sta dodje pod ruku.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Momci, imam jedno pitanje u vezi kupnje.
Zovem tako oglase i naiđem na Vlatka, bez kabine, 76godina, 82prva registracija, 2 vlasnik, sati nepoznati, nove gume (tako on kaže), 1000e, a drugi 95godina, oko 2100sati, s kabinom,2600e.
e sad koji bi bio pametnija kupnja?
Naravno noviji je uvjek bolji al je i poprilčno skuplji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Jednobrazni OLT 12col cena 50 e,za Vladiku. Da ili ne

nije skup , ali možda je malo 1X12 , osim ako ti nije ekstra teška zemlja , onda ok


Momci, imam jedno pitanje u vezi kupnje.
Zovem tako oglase i naiđem na Vlatka, bez kabine, 76godina, 82prva registracija, 2 vlasnik, sati nepoznati, nove gume (tako on kaže), 1000e, a drugi 95godina, oko 2100sati, s kabinom,2600e.
e sad koji bi bio pametnija kupnja?
Naravno noviji je uvjek bolji al je i poprilčno skuplji.

teška dilema , zamisli da kupiš ovoga od 1000 i da na njega uložiš još 600 , 1000 ostaje u džepu a onaj nemože biti za toliko bolji ;)

ipak biram opciju 1. :?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ako s novcima i nije tak kritično onda ovaj noviji. sve te sitnice u kabini su kulturnije rješene,kabina sama po sebi je veliki plus, najvjerovatnije nema zezancije s eventualnim popravcima itd. Ako je namjena traktoru obraditi par rali zemlje i šuma onda prolazi i ovaj stariji ipak 13000 kn nije mali iznos. sve se to da doterati u radno stanje za male novce. 2500-3000 kn i sredi se sva mehanika-doslovno sva.malo boje i eto solidnog stroja.
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Jednobrazni OLT 12col cena 50 e,za Vladiku. Da ili ne

Kao što već rekoše svi, 1 x 12 je za "Tomu Vinkovića" ili za neki muzejski primerak traktora. Čak i malecki rus HTZ DT-20 vuče 1 x 14'' ovde, u Banatu, na crnoj glini. Ja sam se jednom čak usudio da vučem OLT-FERGUSON 2 x 12''.
Inače, godinama sam orao sa OLT 1 x 16'' i sad ga prodajem za 60 evra, ne zato što mu nešto fali nego zato što sam našao bolju varijantu za zaoravanje mase. Jesenas sam za 150 evra kupio leoparda sa gornjim i repnim perom, a planiram i crtalo da mu nabacim.
A onih 35cm je ovde misaona imenica. Orao sam na vlažnom pesku i preko 40 cm, ali na crnici teško preko 25 cm.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kao što već rekoše svi, 1 x 12 je za "Tomu Vinkovića" ili za neki muzejski primerak traktora. Čak i malecki rus HTZ DT-20 vuče 1 x 14'' ovde, u Banatu, na crnoj glini. Ja sam se jednom čak usudio da vučem OLT-FERGUSON 2 x 12''.
Inače, godinama sam orao sa OLT 1 x 16'' i sad ga prodajem za 60 evra, ne zato što mu nešto fali nego zato što sam našao bolju varijantu za zaoravanje mase. Jesenas sam za 150 evra kupio leoparda sa gornjim i repnim perom, a planiram i crtalo da mu nabacim.
Pazi da ne požališ. Leopard je poznat po tome da je težak za vuči.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
nije skup , ali možda je malo 1X12 , osim ako ti nije ekstra teška zemlja , onda ok




teška dilema , zamisli da kupiš ovoga od 1000 i da na njega uložiš još 600 , 1000 ostaje u džepu a onaj nemože biti za toliko bolji ;)

ipak biram opciju 1. :?

Backa crnica,ove godine je bilo katastrofa za oranje,inace je laka za obradu
 

Najnoviji postovi

Na vrh