• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Momci, imam jedno pitanje u vezi kupnje.
Zovem tako oglase i naiđem na Vlatka, bez kabine, 76godina, 82prva registracija, 2 vlasnik, sati nepoznati, nove gume (tako on kaže), 1000e, a drugi 95godina, oko 2100sati, s kabinom,2600e.
e sad koji bi bio pametnija kupnja?
Naravno noviji je uvjek bolji al je i poprilčno skuplji.

Ne znam šta da kažem. :? Jeste bolje što Savo kaže kupiti što jeftinije pa dovesti u red nego duplo skuplje za novije ali takođe polovno, ali kabina... :scratch
Svi znamo koliko znači kad nisi baš sasvim prepušten na milost i nemilost atmosferskim prilikama, ali kod nas su čak uveli po novom zakonu da je kabina obavezna! Može da se desi danas-sutra da i vaši "stručnjaci" smisle nešto tako kreativno, pa će biti 1000 evra samo za kabinu. :mad:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Momci, imam jedno pitanje u vezi kupnje.
Zovem tako oglase i naiđem na Vlatka, bez kabine, 76godina, 82prva registracija, 2 vlasnik, sati nepoznati, nove gume (tako on kaže), 1000e, a drugi 95godina, oko 2100sati, s kabinom,2600e.
e sad koji bi bio pametnija kupnja?
Naravno noviji je uvjek bolji al je i poprilčno skuplji.

Samo nove gume kostaju 400e.Ako se dobro secam Savoris je kupio polovnu kabinu na otpadu za 15e
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Pazi da ne požališ. Leopard je poznat po tome da je težak za vuči.

Isprobao sam ja već njega. To je taj što je išao >40 cm u baštu.
Inače, da li neko zna koliko pomaže crtalo na glinovitim zemljištima? Po mojoj nekoj predstavi crtalo ti zaseče kaiš, raonik samo podseče odozdo i daska prevrne, za razliku od onog kad bukvalno kidaš. Jesam li u pravu?
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Backa crnica,ove godine je bilo katastrofa za oranje,inace je laka za obradu

Kud i kamo lakša od banatske. Zamisli kako je tek bilo ove godine ovde gde je zemlja inače teška za obradu. Ništa slabije od MTZ 82 nije smelo da se usudi da krene sa 2 x 16''. Pisao sam u ranijim postovima kako je neki tip sa IMT 577 bio kod mene da mu pozajmim tog OLT-a 1 x 16'' :eek:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Samo nove gume kostaju 400e.Ako se dobro secam Savoris je kupio polovnu kabinu na otpadu za 15e

griješiš :rolfer: plaćena je 35e bez stakala i vrata
sa staklima , gumama i vratima već izlazi pozamašnu cifru ali ne žalim ni dinara


e da , u prošlom mome postu promaklo mi je da je ovaj od 1000 bez kabine i malo mijenja moje mišljenje ali i dalje ostajem pri odabiru opcija 1
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Bok momci!!!

Il bi možda ko imao skenirane slike iz knijge "UPUTSVO ZA RUKOVANJE T-25 (yugo knjiga ONA STARA)", jer mi fale dvije stranice, a nose broj 57 i 58 --- to su baš stranice di je REGULATOR NAPONA, znači stranice iz poglavlja ELEKTRIČKE INSTALACIJE!!!

Evo koliko čujem, ujak je razkopao prvog Vladimirca pa mu sada obnavljaju LIMARIJU I SKIDAJU MAST I ZAPEČENU ZEMLJU SA BLOKA MOTORA, te popravljaju PALJENJE!!! A ja imam zadatak složit struju!!! Šta se ragulatora tiče našao sam bolju varjatnu sa tranzistorima od one ORIGINALNE sa RELEJIMA, problem mi je samo sjest u auto i otiči dolje u hrvatsku to isprobat --- jbg IZPITI me guše -- GADNO je studirati ove TRANZISTORE --- toliko ima toga da bi se najrađe :drinkers:!!!!
Ajd da ne kukam samo, kad bude ovo moje "čudo" proradilo stavit ču šemu i sve informacije o prepravljenom regulatoru na ovaj forum, a do tada ljepo zagrijat stolac i :gitarist: :rolfer:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
griješiš :rolfer: plaćena je 35e bez stakala i vrata
sa staklima , gumama i vratima već izlazi pozamašnu cifru ali ne žalim ni dinara


e da , u prošlom mome postu promaklo mi je da je ovaj od 1000 bez kabine i malo mijenja moje mišljenje ali i dalje ostajem pri odabiru opcija 1

A na čega bi to ličilo, da Savoris kupi traktor i da ništa nemora raditi na njemu?:rolfer:
 
V

VTZ

Guest
Bok momci!!!

Il bi možda ko imao skenirane slike iz knijge "UPUTSVO ZA RUKOVANJE T-25 (yugo knjiga ONA STARA)", jer mi fale dvije stranice, a nose broj 57 i 58 --- to su baš stranice di je REGULATOR NAPONA, znači stranice iz poglavlja ELEKTRIČKE INSTALACIJE!!!

Pa jučer sam (ponovno) stavio link na ovoj temi, Sasha63 skenirao je čitavu tu knjigu, i sad je imaš kao PDF dokument ovdje:

https://docs.google.com/leaf?id=0Bw...N2Y5ODcyNjkzN2Ji&sort=name&layout=list&num=50

A dok se zamaraš s elektronskim reglerima za dinamo, bolje bi ti bilo da si nabavio alternator, na kojem se takav regler nalazi gotov, kao njegov sastavni dio!
 
V

VTZ

Guest
Momci, imam jedno pitanje u vezi kupnje.
Zovem tako oglase i naiđem na Vlatka, bez kabine, 76godina, 82prva registracija, 2 vlasnik, sati nepoznati, nove gume (tako on kaže), 1000e, a drugi 95godina, oko 2100sati, s kabinom,2600e.
e sad koji bi bio pametnija kupnja?
Naravno noviji je uvjek bolji al je i poprilčno skuplji.

O tome smo već dosta pisali ovdje. Što se samoga vozača tiče, i njegovog komfora, kabina je nezamjenjljiva. Štiti te od sunca, vjetra, prašine, kiše, buke, dima..... u slučaju neke nezgode može ti spasiti život.

Noviji modeli imaju bolji mjenjač, s dodatnom ručicom reverzera. Prva brzina mu je sporija nego kod starijih modela, i to je jako dobra stvar kod teških poslova, ili vožnje prikolice u nazad. Kod starijih modelai prva brzina ima omjer prijenosa kao druga brzina kod novijih.

Za mene ta dilema uopće ne bi postojala, uvijek bih odabro noviji model.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ako pare nisu problem definitivno druga opcija.Ali ako je na prvom dobar motor,hidraulika, instalacija,nove gume dodaš još par stotina za kabinu ostane para i za priključke.Svašta bi moglo kupiti za 1000e.
 
V

VTZ

Guest
Ako pare nisu problem definitivno druga opcija.Ali ako je na prvom dobar motor,hidraulika, instalacija,nove gume dodaš još par stotina za kabinu ostane para i za priključke.Svašta bi moglo kupiti za 1000e.

Jedino što se originalne kabine za Vladimirca ne prodaju baš na svakome čošku, a one su skoro hermetički zatvorene, s krovnim centrifugalnim vetilatorom i nadtlakom u kabini.. A (jako) stari traktor je stari traktor, čak se ni ne zna koliko već ima radnih sati, što je u njemu pri kraju, i što bi se uskoro moglo pokvariti.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Jedino što se originalne kabine za Vladimirca ne prodaju baš na svakome čošku, a one su skoro hermetički zatvorene, s krovnim centrifugalnim vetilatorom i nadtlakom u kabini.. A (jako) stari traktor je stari traktor, čak se ni ne zna koliko već ima radnih sati, što je u njemu pri kraju, i što bi se uskoro moglo pokvariti.

Slažem se za kabinu, originalnu niko neće prodati,a što se tiče traktora treba ga pogledati.Primera radi kod mene se prodaje jedan 78 godište bez kabine za 1200e ali taj traktor nema na sebi poteznicu.Služio je isključivo za nošenje kaveza za stoku,čiča imao neraste pa ih vozao kod devojaka.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Jedino što se originalne kabine za Vladimirca ne prodaju baš na svakome čošku...

Ma, prave ih majstori po porudžbini. Video sam kako je jedan tip napravio sebi za DT - 20, da ne veruješ da nije original!
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pa jučer sam (ponovno) stavio link na ovoj temi, Sasha63 skenirao je čitavu tu knjigu, i sad je imaš kao PDF dokument ovdje:

https://docs.google.com/leaf?id=0Bw...N2Y5ODcyNjkzN2Ji&sort=name&layout=list&num=50

A dok se zamaraš s elektronskim reglerima za dinamo, bolje bi ti bilo da si nabavio alternator, na kojem se takav regler nalazi gotov, kao njegov sastavni dio!

OK OK, al ja malo ovak istraživačkog duha sam, pa me zanima, (a šta mogu takav sam) da probam iskoristit dinamo koje je još u dobrom stanju!!! Al sad mislim da sam konačno razumio :scratch kako to RUSI rade elektroniku --- smješno jednostavno!!!

Al i u ovoj knjigi šta si VTZ stavio gore nema stranica 57 i 58 --- to je baš dio gdje je nacrtan regulator i izpisana NAZIVNA snaga DINAMA, te njegove karakteristike i tako dalje --- ja imam knjigu samo je na POLJSKOM JEZIKU (u PDF formatu) iz '77 pa ne razumijem baš najbolje (malo me zjb oni njihovi IPSILONI :))--- ak hočete stavit ču knjigu na ovaj forum za share-anje!!!
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
... da probam iskoristit dinamo koje je još u dobrom stanju!!!

A jesi li baš siguran da je taj dinamo u tako dobrome stanju? Možda je baš zbog njega i otišao stari mehanički regler, a ovaj tvoj novi SSM elektronski regler možda neće dobro šljakati..

Vidim ja da ti imaš avanturističkog duha i želje za dokazivanjem, ali na traktoru je važno da mu punjenje radi što bolje, i da je potrebno čim manje održavanja.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
A jesi li baš siguran da je taj dinamo u tako dobrome stanju? Možda je baš zbog njega i otišao stari mehanički regler, a ovaj tvoj novi SSM elektronski regler možda neće dobro šljakati..

Vidim ja da ti imaš avanturističkog duha i želje za dokazivanjem, ali na traktoru je važno da mu punjenje radi što bolje, i da je potrebno čim manje održavanja.

Da Dinamo sam testirao i DAJE OPTIMALNU SNAGU!!! Znači obavio sve testove u praznom hodu i pod opterečenjem -- REGLER JE PREPARIO JEDNOSTAVNO ---pa to je relejska tehnika iz '72 --- zamisli koliko puta se je to uključivalo i izključivalo - vibriralo!!!! MORA DA PREGORI eventualno!!!!
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Da Dinamo sam testirao i DAJE OPTIMALNU SNAGU!!! Znači obavio sve testove u praznom hodu i pod opterečenjem -- REGLER JE PREPARIO JEDNOSTAVNO ---pa to je relejska tehnika iz '72 --- zamisli koliko puta se je to uključivalo i izključivalo - vibriralo!!!! MORA DA PREGORI eventualno!!!!

DA sve si rekao OK VTZ, i još nešto da nadovežem. Koliko razumijem regler samo kontrolira jakost magnetnog polja u kojem se vrti rotor -- znači ak je mogučnost napravit elektroniku koja bi to i radila onda je pobjeda tu!!! I plus toga SS tehnologija je puno bolja od relejske --- nema ničega šta bi vibriralo i PLUS toga još bolje radi zadaču punjenja --- znači drži akumulator na 13.8 Volti koja je predpisana maximalna voltaža za punog --- znači 2.3V po čeliji, naravno uz spust amperaže!!! JEL TAKO???
 
V

VTZ

Guest
Da Dinamo sam testirao i DAJE OPTIMALNU SNAGU!!!

Već vidim mogući ishod obnove traktora: ujak ga je dobro očistio, odmastio, popravio limariju, osvježio boju.. Traktor izgleda kao novi, akumulator je također novi, jedino se ne puni.. :scratch
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Već vidim mogući ishod obnove traktora: ujak ga je dobro očistio, odmastio, popravio limariju, osvježio boju.. Traktor izgleda kao novi, akumulator je također novi, jedino se ne puni.. :scratch

Pa dobro nikad ne ide brez poteškoča dapače još više se naučiš!!!! Pitati se ZAŠTO neka stvar ne radi mislm da je temeljni princip da čovjeka orientira prema zadanome cilju!!! Zar nije tako?????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
najmanji preblem za srediti punjenje, na 533 sam pri kupnji imao dinamo, koji nije radio, alternator od fiće je rješio stvar, čak su i nosači odgovarali......i tako radi već godinama bez ikakvih problema.......jer remenica od traktora mi ide na fićin alternator.......bez ikakvih prepravki,a tako vjerujem da se i za vladimireca može nešto vrlo jednostavno složiti......čak bi i preporučio alternator, jer dinamo je izbačen prije 30-40godina osim ako traktor neće ići u muzej,pa da je sve originalno.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh