• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nikad, pa ni onda! Ne zaboravi na obrtni moment! Nije bitno samo koliko si snažan kad odvrćeš zapečen zavrtanj nego i koliko dugačak ključ imaš, a taj ključ nije samo transmisija. Sve počinje od motora. Šta kaže odnos prečnika i dužine hoda klipa?
Motor motocikla je predviđen da se vrti brzo pri malom opterećenju. U motoru motocikla snažne eksplozije(velik prečnik klipa) vrte radilicu preko kratke klipnjače(kratak hod klipa).
Traktorski dizel motor se razlikuje(manji obrtaji, a veći obrtni moment) i od automobilskog dizel motora, a kamo li benzinca na motociklu. Traktorski motor ima mali prečnik klipa u odnosu na dužinu hoda klipa. Traktorski motor okreće radilicu tako što "mala" sila sagorelih gasova(zbog malog prečnika cilindra) pod pritiskom gura dugačku klipnjaču(dugačak hod klipa).


napisao sam, da je razlika u momentu......sve ja to znam.......i motor bi trebao najmanje trošiti na okretajima gdje je max moment......i klipnjača, tj njezina dužina nema veze sa hodom klipa, nego udaljenost od centra letećeg ležaja do centra glavnog ležaja......tj sila sagorjevanja goriva puta hod klipa kroz 2......to bi tako nekako trebalo ići.....

ali, odlazimo od teme......

npr. kada smo kod momenta.....treba usporediti moment kod vladimirca i 533.......
 
V

VTZ

Guest
gle elektrode ću dobiti sa petrokemije kutina,,moram reći liku za koji materijal,,,e hvala na informaciji

Ustvari, nisam ni ja baš siguran o kojem se točno lijevu radi, jer može biti sivi lijev, a može biti i nodularni lijev (poboljšana verzija željeznog lijeva, s boljim svojstvima)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
napisao sam, da je razlika u momentu......sve ja to znam.......i motor bi trebao najmanje trošiti na okretajima gdje je max moment......i klipnjača, tj njezina dužina nema veze sa hodom klipa, nego udaljenost od centra letećeg ležaja do centra glavnog ležaja......tj sila sagorjevanja goriva puta hod klipa kroz 2......to bi tako nekako trebalo ići.....

ali, odlazimo od teme......

npr. kada smo kod momenta.....treba usporediti moment kod vladimirca i 533.......

Baš bih volio vidjeti karakteristike motora od vladimirca, ak neko stavi onda bi mogo ja od imt-a. Morao bih precrtati jer nije naročiti print. Makar ni to ne bi dalo prave odgovore jer ima tu mnogo faktora u igri osim karakteristike motora.
Vjerujem da je imt jači po karakteristikama motora, makar mi je VTZ draži
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imt 533 ima pri 1300, 133Nm

znači, tu su negdje.......a i zapremina motora je ista......ako se nevaram....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ovako: Po isčitavanju iz motorskog dijagrama za IMT 533
Max okretni moment na zamašnjaku: 15,52kpm x 9,98 = 152.25Nm pri 1040o/min
Okretni moment pri max snazi motora:12,88kpm pri 2004o/min
Motor: 2.36L
Koliko ima Valdimirec? U toj istoj knjizi piše T-25: 2,08L pri promjeru klipa od 105mm, napominjem da je knjiga stara 40 godina
 
V

VTZ

Guest
Ma o tome se pisalo na samome početku ove teme, radi se o motoru D-120, zapremine 2080 ccm

Parameter D120 .....................Engine type Four-stroke, two-cylinder air-cooled diesel

Power, kW (p.h.):
- rated ........................23,5+3 (32+4)
- exploitation ................22,3+3 (30+4)

Crankshaft rated speed, (turns/min) 2000 ± 30
Design diesel weight, complete version inrated power conditions, kg 240

http://tractor25.ru/base/dvigateli.htm

Znači, i nominalna snaga, i eksploatacijska snaga mogu se kod njega podešavati, u granicama 32 + 4 KS.

d120.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako su valjani podaci na toj stranici za T40, onda ga odmah kupujem......:supz:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Već polako gubim volju za traktorima i svim tim.Kakvoga groblja se čovek nagleda.96 godina,a ko da je iz 76.Nema zadnjeg stakla,kabina unutra razjebana na milijun dijelova,kočnice tak tak pa nikak.O hidrauliki nebi,jer nema jednog hidrauličnog sklopa koji nije obavijen "zaštitnim" slojem ulja.Pušta bosch pumpa,motor masni od stublina na dole skroz,volan ima lufta "po propisima",a da ne nabrajam sitnice koje su još bile.Da,zaključite kakvi je to vlasnik kad je uspel strgati polugicu od špere!!!Pa kaj tu imaš gaziti.Ne razmem.Ja sam se nadal da bude to nekaj poput VTZ-ovog,ali ni šraf jedan nije isti.Uglavnom,za 15000 kuna nejde to k meni na dvorište!
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Već polako gubim volju za traktorima i svim tim.Kakvoga groblja se čovek nagleda.
Jesi li gledao i štampane oglase, lokalne novine i slično ili samo internet? Ja sam nekoliko meseci pre kupovine traktora skoro svaki drugi dan kupovao neki štampani oglasnik ili lokalni nedeljnik. Sigurno ćeš jednom naći nešto prihvatljivo.
Moj traktor je kad sam ga kupio bio mastan, sa "mrtvim" akumulatorom, sa neispravnim dinamom, kočnice nisu dobro radile, signalizacija nije radila i imao je lufta u volanu.
 
V

VTZ

Guest
Već polako gubim volju za traktorima i svim tim.Kakvoga groblja se čovek nagleda.!

Vidio si i opisao tek vanjštinu tog traktora, a s obzirom na takav nemar, možeš si misliti koliko je on "pažnje" posvećivao (barem povremenim) izmjenama ulja u motoru, mjenjaču, hidraulici, filteru zraka, i t.d.

Uz malo volje i iskustva, sve se na tom traktoru može lako i brzo srediti, ono što mene odbija kod takvih kupovina su bivši vlasnici, i njihov nemar. Kad bi kupio takav traktor, to bi praktički bila nagrada tom vlasniku, za svu njegovu nebrigu.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Točno VTZ,starom se dopada,sad bi on kupil taj traktor a ja ne,jer nemožeš se tak odnositi prema stroju.Da si videl kak oni delaju s tim,užas!Sednem v kabinu,a on lupa za menom vrata ko majmun,a samo treba kvaku stisnuti i eto ga.Bez sile.Eto to je samo jedan primjer da traktor nije za svakoga.Velim mu da mu curi razvodnik,ma to nije nikaj,ma da nije nikaj,već bi ti to popravil da ti je u interesu.Neznaš kaj bi rekel.Nadam se da bude nekaj iskrsnulo.Gledam Krle sve oglase i non stop sam na netu,al kad god nekud idem gledat Vlatka,krš i lom.Onaj koji je dobar,drži visoku cijenu,a onaj koji ne valja,ne valja do kraja.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Točno VTZ,starom se dopada,sad bi on kupil taj traktor a ja ne,jer nemožeš se tak odnositi prema stroju.Da si videl kak oni delaju s tim,užas!Sednem v kabinu,a on lupa za menom vrata ko majmun,a samo treba kvaku stisnuti i eto ga.Bez sile.Eto to je samo jedan primjer da traktor nije za svakoga.Velim mu da mu curi razvodnik,ma to nije nikaj,ma da nije nikaj,već bi ti to popravil da ti je u interesu.Neznaš kaj bi rekel.Nadam se da bude nekaj iskrsnulo.Gledam Krle sve oglase i non stop sam na netu,al kad god nekud idem gledat Vlatka,krš i lom.Onaj koji je dobar,drži visoku cijenu,a onaj koji ne valja,ne valja do kraja.

Samo polako ,nemoj odustajati i ja sam se nagledao svašta jedan 92 godište nema šta nisu kačili za njega a sumnjam da su ga i gasili krš nad krševima a onda se pojavio ovaj 81 godište,sedi i vozi sve radi za 1650 e.Pojaviće se već nešto samo strpljenja treba imati. :weedman:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nadam se,jer kod traktora nije bitno godište,vidil sam svega i svačega.Samo da bude nekaj kak spada pa da čovek more normalno delati s njim bar prvu godinu.Htel bi kabinu,al kaj ti znači,ak se traktor raspada.Ovakav kakav je VTZ-ov,čovek ga ceni 5000 eura,to je fakat puno.Stvarno sam mislil da kad je čovek rekel da je 96.godina,da bi moglo to biti k nečemu,ali,verujte mi,zlo,nema gde ne pušta.Kaj da je pucano po njemu.
 
P

pergar

Guest
pomoć hitnooo,,!

FORUMAŠI POMOĆ HITNO!Može li mi tko sa sigurnošću reći od kojeg je materijala napravljen blok motora na t-25,pošto moramzavariti donji nosač klipa hidraulike koji se nalazi na bloku ispod traktora,,,moram nabavit elektrode za taj materijal,,,molim hića mi je hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pergar , ako ne curi ulje iz mjenjača ostavi to kako je i napravi nosač od čelika vezan na neke dostupne rupe .
Ne znam koliki je omjer poluga ali raćunaj da nosi negdje oko 8-10 tona ..dakel mora biti pošteno napravljeno .
nema šanse da se to pošteno zavari bez okretanja traktora ,bla,bla,bla
 
P

pergar

Guest
pergar , ako ne curi ulje iz mjenjača ostavi to kako je i napravi nosač od čelika vezan na neke dostupne rupe .
Ne znam koliki je omjer poluga ali raćunaj da nosi negdje oko 8-10 tona ..dakel mora biti pošteno napravljeno .
nema šanse da se to pošteno zavari bez okretanja traktora ,bla,bla,bla

možda bi mogao napraviti nosač na nosaču od donje kuke,samo ne znam kako djeluju sile tj da li bi to itzdržalo bez da se mota ili da nedaj bože popucaju šarafi koji drže kuku,,e onda sam naj--- molim za mišljenje
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Stari,situacija je zajebana,ali sumnjam da neko od nas baš može detaljno pogoditi koja je vrsta materijala.To bi moral najti pravog meštra da ti to zavari,jer kolko sam ja upućen,trebalo bi istodobno grijati i jedan i drugi dio,do određene temperature,ni prejako,ni preslabo,slično kao kod hard lotanja i onda variti elektrodom najvjerojatnije za gus.Sad je pitanje dal je gus ili kak VTZ veli,možda je nodularni lijev.Jedino ako neko zna ovde na forumu točno kakav je lijev more ti pomoći,ali moj savjet ti je da nosiš nekome ko se stvarno kuži u to da ti sredi.To treba znati zavariti.Nemožeš nositi nekome ko je kopanje za prasce varil i sl.Žal mi je kaj se prek foruma neda variti,ja imam jednog eksperta koji bi ti to rešil.
U svakom slučaju,ostaje ti solucija kak je puknuti rekel.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pergar , ja nisam nikad bil pri riti vladimirca , ako možeš stavi sliku da se vidi gdje, kako , kaj.
Uvjek postoji mogučnost ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh