• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
FORUMAŠI POMOĆ HITNO!Može li mi tko sa sigurnošću reći od kojeg je materijala napravljen blok motora na t-25,pošto moramzavariti donji nosač klipa hidraulike koji se nalazi na bloku ispod traktora,,,moram nabavit elektrode za taj materijal,,,molim hića mi je hvala

Materijal je najvjerojatnije gus, a taj nosač se ne nalazi ispod traktora, nego pri dnu zadnje strane kutije ili kučišta mjenjača. To je ovaj "pipac", koji viri između dvije donje ušice cilindra.

CIINDAR.jpg
[/IMG]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
@hrvoje999
lijepo sam ti rekao , traži što JEFTINIJI traktor ;) + malo ulaganja i imaš pristojan stroj ;) i znaš šta je u njemu
izdvojiti 7 dana za sporadično sredjivanje traktora je sitnica u odnosu šta ćeš da dobiješ :prayer:

@pergar , konkretno taj dio neznam od kog je materijala , pokušaj odnijeti nekom tehnologu da ga vidi
ali pretpostavljam da to nije lako zavariti , pokušaj naći cijelo to polovno ''dupe'' mjenjača
u Srbiji ima na vašarima da se uzme
 
P

pergar

Guest
Materijal je najvjerojatnije gus, a taj nosač se ne nalazi ispod traktora, nego pri dnu zadnje strane kutije ili kučišta mjenjača. To je ovaj "pipac", koji viri između dvije donje ušice cilindra.

CIINDAR.jpg
[/IMG]

e da ,mislio sam da napravim novi nosač na ovom metalnom nosaču od kuke,
 
P

pergar

Guest
@hrvoje999
lijepo sam ti rekao , traži što JEFTINIJI traktor ;) + malo ulaganja i imaš pristojan stroj ;) i znaš šta je u njemu
izdvojiti 7 dana za sporadično sredjivanje traktora je sitnica u odnosu šta ćeš da dobiješ :prayer:

@pergar , konkretno taj dio neznam od kog je materijala , pokušaj odnijeti nekom tehnologu da ga vidi
ali pretpostavljam da to nije lako zavariti , pokušaj naći cijelo to polovno ''dupe'' mjenjača
u Srbiji ima na vašarima da se uzme

savo,,u postupku je imam majstora koji je školovani varioc i on će sutra nositi jednom tehnologu da kaže koji je materijal,,to je bilo vareno,znači moguće,,mojom greškom je popucalo,,nego šta kažeš na zamisao koju sam već predložio na forumu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
,,nego šta kažeš na zamisao koju sam već predložio na forumu

ne svidja mi se , odcvikat će vijke koji drže ove dvije bočne stranice jer je tačka kačanja za te sile prilično daleko od zadnjih vijaka , da ne spominjem i cimanje i to da će skoro sve da ti trpi samo lijeva strana
nemože izdržati (moje mišljenje)

bolje pokušaj spasiti varenjem :scratch
 
V

VTZ

Guest
Na onim poljskim stranicama koje smo nedavno ovdje gledali, vidio sam da se čitav ovaj dio može kupiti novi, dosta povoljno. To je ustvari kučište gdje se u gornjem dijelu nalazi tank ulja za hidrauliku i filter ulja na povratu, a lijevo dolje vidi se i taj nosač cilindra:

IMG_5162.jpg


Pergar, kako ti je pukao taj nosač, jel samo kod rupe za bolcn, ili i dalje?
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znam Savo,al išel sam u tom pogledu da dobijem traktor za 2000 eura poput VTZ-ovog i sa sporijom prvom brzinom.Sad sam našel jednog iz 77-me,jedino mi je daleko,jer ovde kod nas ih nema skoro.Rijetko koji.Taj je za 10000 KN sa dvobraznim plugom 10 cola.Svi su manje više u istočnoj Hrvatskoj i to je meni problem radi prijevoza.A to kaj ti veliš je istina da uz malo šrafanja dobiješ dobru stvar.Ništa,tražim dalje pa bumo vidli kak bude.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
1.gledaj po oglasnicima i otpadima ako ima koji za dijelove

2.ulje z getribe van,iz hidro sistema van sve skinuti i pravac majstoru
 
P

pergar

Guest
Na onim poljskim stranicama koje smo nedavno ovdje gledali, vidio sam da se čitav ovaj dio može kupiti novi, dosta povoljno. To je ustvari kučište gdje se u gornjem dijelu nalazi tank ulja za hidrauliku i filter ulja na povratu, a lijevo dolje vidi se i taj nosač cilindra:

IMG_5162.jpg


Pergar, kako ti je pukao taj nosač, jel samo kod rupe za bolcn, ili i dalje?

ma kod rupe za bolcn,znači otkinula se ta ajmo reć vvertikalno ma već sam lud,samo se nadam da će to majstor zavarit na grabi
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Znam Savo,al išel sam u tom pogledu da dobijem traktor za 2000 eura poput VTZ-ovog i sa sporijom prvom brzinom.Sad sam našel jednog iz 77-me,jedino mi je daleko,jer ovde kod nas ih nema skoro.Rijetko koji.Taj je za 10000 KN sa dvobraznim plugom 10 cola.Svi su manje više u istočnoj Hrvatskoj i to je meni problem radi prijevoza.A to kaj ti veliš je istina da uz malo šrafanja dobiješ dobru stvar.Ništa,tražim dalje pa bumo vidli kak bude.

Tesko da traktor koji je u stanju kao VTZ -ov, moze da se nadje za te pare.Nesto jeftinije pa ga polako dovedes u to stanje, bar su delovi jeftini.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
VTZ-ov traktor je stvarno primjer kak se održava stroj.Ovaj kaj sam danas gledal je isto 96,ali nema teorije da kad staviš jednog pokraj drugog,rekel bi da je ovaj stariji od VTZ-ovog barem 20 godina.Iskreno.Moguće ga je dovesti u takvo stanje.Htel bi negde kabinu originalnu najti ak je moguće,nisam baš po oglasnicima viđal da se prodaju kabine za Vladimirca,ako najdem kakvog rusa bez kabine.
 
V

VTZ

Guest
ma kod rupe za bolcn,znači otkinula se ta ajmo reć vvertikalno ma već sam lud,samo se nadam da će to majstor zavarit na grabi

Ma nije problem dal će majstor to zavarit, nego kako će to poslije držati.. Ja imam različita iskustva s zavarivanjem sivog lijeva (gusa). Na dvije ručne pumpe za vodu zavario sam donje ušice, kroz koje vijci drže pumpu za prirubnicu. Sa elektrodama za gus to je držalo tako dugo dok su i te pumpe trajale.

Na prednje utege od Vladimirca zavario sam matice (s elektrodom za željezo), ali to nije dugo držalo.
 
Posljednje uređivanje:
P

pergar

Guest
Ma nije problem dal će majstor to zavarit, nego kako će to poslije držati.. Ja imam različita iskustva s zavarivanjem sivog lijeva (gusa). Na dvije ručne pumpe za vodu zavario sam donje ušice, kroz koje vijci drže pumpu za prirubnicu. Sa elektrodama za gus to je držalo tako dugo dok su i te pumpe trajale.

Na prednje utege od Vladimirca zavario sam matice (s elektrodom za željezo), ali to nije dugo držalo.

ne znam ali mislim si,vareno je prije i držalo je,puklo je jer su sile bile toliko jake da i nije bilo vareno puklo bi,jer sam digao prikolicu na poteznicu i krenuo v rikverc,a ak to nebu šljakalo,,,ne znam ima tu na forumu par prijedloga pa bumo vidli
 
V

VOJVODJANIN

Guest
VTZ-ov traktor je stvarno primjer kak se održava stroj.Ovaj kaj sam danas gledal je isto 96,ali nema teorije da kad staviš jednog pokraj drugog,rekel bi da je ovaj stariji od VTZ-ovog barem 20 godina.Iskreno.Moguće ga je dovesti u takvo stanje.Htel bi negde kabinu originalnu najti ak je moguće,nisam baš po oglasnicima viđal da se prodaju kabine za Vladimirca,ako najdem kakvog rusa bez kabine.

Teško da ćeš naći original kabinu.Ako se ne varam VTZ je na nekom postu postavio dimenzije kabine,dobar majstor to može napraviti.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dečki hvala vam puno na trudu!
@mtd-ovaj prvi mi izgleda ok i to bi trebal pogledati,a ovaj drugi je katastrofa preskup i ne isplati se dati tolke novce za njega,barem ne meni.
@vladimirec81-taj je kršina teška,na slici izgleda lepo,ali je kršina,veruj mi.
Idem danas jednog pogledati iz 77,za 900 eura bi ga čovek dal i toga morem pešice dopelati doma,sam da je bar u stanju pokreta,a jedan ima kod siska s plugom za 10000 kuna.Oba bez kabine.
Nego,buni me jedno kaj je krle rekel ako se ne varam.Da li sad ti Vladimirci iz 1976-te pa na dalje do neznam kad,imaju 25 KS ili imaju 31 KS?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
susjed mi ima vladeka iz 76,onaj s 2 mjenjača i mislim da ima 31 ks
 

Najnoviji postovi

Na vrh