• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Nego,buni me jedno kaj je krle rekel ako se ne varam.Da li sad ti Vladimirci iz 1976-te pa na dalje do neznam kad,imaju 25 KS ili imaju 31 KS?

Stariji modeli traktora imali su istu mašinu, jednake zapremine. Ali ne znam za pumpe, možda se u tome razlikuju. Raniji modeli su se vrtjeli sporije, pa su razvijali i manje snage.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Da li sad ti Vladimirci iz 1976-te pa na dalje do neznam kad,imaju 25 KS ili imaju 31 KS?

za snagu se ti ništa ne brini , lako ćeš to riješiti

nego ti otidji i pogledaj onaj što ti je linkovao ''vladimirec81'' , za njega se traži 1000 , možda bi išao i jeftinije pošto je najgladnije godišnje doba i keš je mnogo vredniji nego recimo ljetos
idi ti njega pogledaj i ako su papiri uredni tjeraj to kući :gitarist: moj je bio jeftiniji ali u daleko lošijem stanju pa sam opet presretan k'o dijete kada dobije lizalicu
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Savoris je u pravu. Juče vašar u Rumi najjači u Srbiji sve stoji, nigde para.Samo ako nije lomljen i prevrtan kupuj.Kabina original , gume solidne nemože biti baš toliko loš.
 
V

VTZ

Guest
Skinuo sam neke otke sa poljskih stranica, ima svega i svačega:

Kabine u raznim SSM izvedbama

kabina.jpg


kabina2.jpg


kabina3.jpg


kabina4.jpg
 
V

VTZ

Guest
Prednji dio mjenjačke kutije, zupčani brzina

mjenjac.jpg


Španeri i lanci

lanci2.jpg


lanci.jpg


Tvornička verzija istoga

original.jpg


Dodatni "tank" za više ulja u hiraulici, za one koji kipaju prikolice s velikim cilindrima

dodatnitank.jpg


Ovo je dodatak, vjerojatno za prednje izvode hidraulike

dodatak.jpg
 
V

VTZ

Guest
Još jedna kabina u samogradnji, plus poluga za dizanje

polugazadizanjeVTZ.jpg


Donja kuka, dugačka verzija

KUKA.jpg
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo,pogledal sam još jednog iz 99-te godine,ni taj nije ni približan VTZ-ovom,a mlađi je još i kupljen u Gea-i.Definitivno se potvrđuje da godište ne igra nikakvu ulogu.Tek je na šlepanje kresnul.Nije htel upalit sa akumulatorom od 145 Ah,a Zetor 7211 sa istim akumulatorom bez brige.Idem najti nekaj jeftino kak Savoris veli i onda složiti pomalo do proljeća.Odustajem od bilo kakvih pokušaja da najdem traktor u dobrom stanju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Znam Savo,al išel sam u tom pogledu da dobijem traktor za 2000 eura poput VTZ-ovog i sa sporijom prvom brzinom.Sad sam našel jednog iz 77-me,jedino mi je daleko,jer ovde kod nas ih nema skoro.Rijetko koji.Taj je za 10000 KN sa dvobraznim plugom 10 cola.Svi su manje više u istočnoj Hrvatskoj i to je meni problem radi prijevoza.A to kaj ti veliš je istina da uz malo šrafanja dobiješ dobru stvar.Ništa,tražim dalje pa bumo vidli kak bude.


neznam u čemu je problem......:confused:

ja sam po vadilicu krumpira išao do čakovca, 600km u oba smjera i dao za prijevoz 1500kuna........sadilicu sam uzeo kod bjelovara, 500km u oba smjera, ali vozio sam ju u autoprikolici.......

kod nas ih ima dosta, to je istina, al bio jedan u ivankovu na njuškalu, dobro je izgledao na slikama......za 10 000kn, i vjerojatno bi još nešto spustio pa bi dobio prijevoz gratis.......ima ovaj jedan kod mene, odem ga pogledati kad uhvatim vremena, traži 10 000kn, registriran još 7mj........do njega imam 8-9km.......pa ako malo i spusti cjenu, i da valja, isplati se kupiti, samo nema kabinu......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gledaj,nije problem dok ideš po nekaj kaj znaš da buš kupil,al sad ti zbroji malo dok ideš sim pa tam pa pomnoži sa 8-9 puta.E onda se već javlja problem.A i prešutio bih to da čovek ne veli da je traktor u super stanju,odličnom stanju i neznam kak sve ne.Ovaj je rekel da je kak iz dućana!!!Pa dobro reko,za 20000 kuna se isplati dati ako je takav,jer "iz dućana" ja smatram VTZ-ov traktor.A ovo je loše,fakat loše za tolke novce!Zato velim,našel bum nekaj kak je Savo rekel,tolko da se morem doma dopelati i onda v garažu i popravljaj i znaš kaj imaš.Pa onda i more biti kao "iz dućana"!Ja kad sam prodaval Samea.uredno sam rekel kaj ne valja,pa nemožeš zajebavat ljude govoreći laži o traktoru samo da privučeš kupca!Mene to tolko razjebe da poludim.Zgubil sam 4 vure koje sam mogel korisno utrošiti.
Sve radi,veli,sve je ok,a kad pušta na hid. pumpi,špera se neda ni ukopčati,motor masni gde god očeš,neki čudni zvuk dolazi iz prvog cilindra ko da su ventili otišli,dekompresor ne dela,gazda ni nezna kaj je to!Pali jedino na šlepanje,mahovina ga zarasla na mestima i sl.pizdarije.To nisu neki kvarovi za traktor star 30-35 godina,ali jesu za 12 godina starosti.Kupiti ga novoga i onda vani na suncu i snijegu!?Idiotarije.I onda mi traži 20000 kuna za tak nekaj!Da kupim olupinu za 6000 kuna i tolko još dam na njega pa da vidiš formule!Kabina se napravi,ak nikaj od IMT-a paše.Njih bar ima.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
!Da kupim olupinu za 6000 kuna i tolko još dam na njega pa da vidiš formule!Kabina se napravi,ak nikaj od IMT-a paše.Njih bar ima.

E to je pravi način razmišljanja. ozbiljno ti velim: spusti onoga za koji sam ti dal link za 100€ ,tolko daš za prevoz, mađarska ti nije daleko, pravac po dijelove i to do travnja središ sve bez brige.Da u toga uložiš još 1000€ dobiješ novi traktor+ složiš si ga kak ti paše,polakiraš+naučiš kompletnu mehaniku na njemu tak da poslje nemaš nikakvih problema.Ako eventualno i trebaš majstra za mašinu traži onoga koji zna malo mućnuti z glavom jer ako bi popravljal ovaj koji napamet popravlja samo imt, ursus itd već 30 godina mogel bi čuti kojekakve nebulozne dijagnoze i terapije ili još bolje nebi im se dalo s tim zajebavati. NHF majstori :partyman:

kolega VTZ je rijetka biljka tak da nemoj ni očekivati da buš negdi našel traktora u takvom stanju za razumne novce.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znam,našel sam nekog iz Marije Bistrice,spustil bi ga čovek na 900 eura,možda i manje još,moram videti.Toga bi zel,jer mi nije daleko ga dopelati.I da je bar mašina k nečemu onda je to dobro.Sve ostalo se bu složilo.VTZ-u svaka pohvala,a svi oni koji kupe novi traktor i stoji im vani na snegu i suncu,a nemaju volje bar nadstrešnicu napraviti,ovoga čas velim da su budale!Direkt u lice,jer trakor kao i sve ostalo,bar ja,nisam našel na cesti i znam čuvati,a sad se vidi da i kod prodaje puno znači kad je traktor u dobrom stanju i onda ti nije žal dati i koju kunu više.A uvek je traktor kriv kad nekaj ne štima na njemu,a vlasnik se ne pita dal on možda nije najslabija karika u tome lancu.Taj iz garešnice ne valja skroz,sam vlasnik mi je potvrdil to,a i čovek jedan koji ga je išel gledat.Zato ga izbjegavam,ali velim,našel bum nekaj bar da se doma dopelam,a onda sledi popravak.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
E to je pravi način razmišljanja. ozbiljno ti velim: spusti onoga za koji sam ti dal link za 100€ ,tolko daš za prevoz, mađarska ti nije daleko, pravac po dijelove i to do travnja središ sve bez brige.Da u toga uložiš još 1000€ dobiješ novi traktor+ složiš si ga kak ti paše,polakiraš+naučiš kompletnu mehaniku na njemu tak da poslje nemaš nikakvih problema.Ako eventualno i trebaš majstra za mašinu traži onoga koji zna malo mućnuti z glavom jer ako bi popravljal ovaj koji napamet popravlja samo imt, ursus itd već 30 godina mogel bi čuti kojekakve nebulozne dijagnoze i terapije ili još bolje nebi im se dalo s tim zajebavati. NHF majstori :partyman:

kolega VTZ je rijetka biljka tak da nemoj ni očekivati da buš negdi našel traktora u takvom stanju za razumne novce.


potpisujem od slova do slova

posebno ovaj boldani dio , jako bitna stvar da te majstori ne šišaju
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Gledaj ti samo da ti je prednji trap ,getriba i zadnji prenos u dobrom stanju. motor ti je od toga svega najmanja stavka.Tvoji novci tvoja odluka, mi ti samo dajemo savjete s obzirom da smo svoje slagali i znamo kakvi su.
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
Razni ljudi posjeduju razne talente, jedan od tih "talenata" je i teška nemarnost prema tehničkim stvarima..

U mojoj blizini ima jedan gazda, koji ima lijepo sređenu kući i dvorište, sve prva liga. Ima i Vladimirca, mlađega nego što je moj. Od prvoga dana taj traktor stoji na travnjaku u uglu dvorišta, parkiran u smjeru zapad-istok.

Njega je opržio svaki sunčani dan, i okupala svaka kiša, na njega je pala svaka rosa, od dana kad je kupljen. Kad prolazim pokraj tog mjesta, ja ga više ni ne želim gledati, jer dosta dugo se je dobro držao, a sad izgleda jadno i oronulo.

I još da dodam, nije ni moj traktor baš "kao iz tvornice", vide se i na njemu tragovi korištenja. Prije bih rekao da je neloše sačuvan za svoje godine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ee , moj vladimirac dobio vrata i prozore :partyman:

mogu vam reći da su kederi skupi :confused: stakla sam stavio dvoslojna kao šofer-šajbna na autima :prayer: samo su na desnoj strani kaljena , prvi put kada se razbiju i tu stavljam dvoslojna a neću dugo čekati vjerovatno će mi rotaciona kosačica pomoći :rolfer:
 
M

milicevicm

Guest
VTZ-druga slika od španera i lanaca-ostavila me je bez teksta-mislim da je to najbolje rešenje.
A ti reče da je to fabričko rešenje.
A gdje se onaj izmotani gornji dio stavlja-gledam ali nevidim.

SAVO-šta ti kažeš za te nosače,ako su tvornički imali ih gdje uzeti.
 
V

VTZ

Guest
VTZ-druga slika od španera i lanaca-ostavila me je bez teksta-mislim da je to najbolje rešenje.
A ti reče da je to fabričko rešenje.
A gdje se onaj izmotani gornji dio stavlja-gledam ali nevidim.

Tvorničko rješenje je ona treća slika, s ukriženim lancima! Ako malo bolje pogledaš, meni to izgleda kao cijev nataknuta na bolcne, i savijena oko mjenjača, sva do druge strane.. Ili pak drugi kraj tog profila završava negdje na bočnim konzolama.

lanci.jpg
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
VTZ-druga slika od španera i lanaca-ostavila me je bez teksta-mislim da je to najbolje rešenje.
A ti reče da je to fabričko rešenje.
A gdje se onaj izmotani gornji dio stavlja-gledam ali nevidim.

SAVO-šta ti kažeš za te nosače,ako su tvornički imali ih gdje uzeti.

kažem da su bez veze jer stoje skoro paralelno sa polugama :rolleyess:
 
M

milicevicm

Guest
VTZ-baš tako izgleda kao neka cijev-smotana.
SAVO-znači nevalja.Šta treba što više razapeti lance i da je vrh u osi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neću se puno mješati......samo nebi baš ni kupio kramu, pa da se puno toga mora raditi, pa nikada nećeš sve napraviti, uvijek će nešto otići.......treba gledati da je koliko-toliko dobro uz minimalne dorade.......

piše negdje da si gledao traktor za 20 000kn......za tu cjenu, ja bi već pogledao jačeg rusa sa prodnjom vučom......možda tako razmišljam jer i gledam jačeg rusa.......i neplaniram dati 20 000kn, jučer mi promakne T40 za 9000kn.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh