• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
savo & kompany, jel se da vrh puža volana reparirati?
...na neki neobičan način je polovica nestala...imam samo jednu rupu za štift koji spaja letvu i puž...a dio di bi trebala biti druga rupa ne postoji...


mislio sam odrezati i zavariti drugi...ili ne?


i od čega sam našao kajlicu odmah gore ispod kola volana? ...bila u masti u ćošku...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kajlica je ispala ispod onog zupčanika koji služi za ''kontra volan''

A za vrh puža te nisam razumio šta je nestalo
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/vtz/25/060.gif

T30-40-011.jpg
[/IMG]
 
E

el pibe

Guest
savo,pet proizvođača dizni.To je obilje:icon_eyes:Kako si napravio eliminaciju ovih lošijih i našao pravu?Ima tu puno posla koliko mi se čini.Za svako raskopati,isprobati...Za sad mislim (valjda)nemam tih problema sa diznama ali dobro je znati.Čini mi se da kod mene negdi na razvodniku isto malo prokišnjava ulje.Samo sve sam očistio ima već valjda mjesec dana.E sad više se ne sjećam di je "curilo" da li na poklopcu ili uz izlaze komande.Još nisam punio ulje i traktor je još na klocnama.Pa ne bi bilo ni to loše zadihtati kad je sistem ionako prazan.Inače nisam imao problema sa hidraulikom,jedino ono što sam spomenuo da sam ostao bez ulja i kad mi je izbilo povrat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Jes' obilje al' smeća :wink:

Eliminacija ? Lako , imam aparat za ispitivanje dizni :drink:

Ma dizna se časkom rasklopi i zamineni uložak a i da je teško imao sam jako veliku volju da to uradim


Evo danas sam na vlatku doštelovao kočnice po mom mjerilu , kada se zaletim u rikver i cimnem kočnicu predjni točkovi moraju da odskoče u zrak :(shake):
Normalno , solo traktor bez priključaka na sebi
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
tako moj koci
nekada me je i strah da se neprevrnem xaxaxa u rikverc kad se zaletim pa zakocim
 
E

el pibe

Guest
Dobra volja je najbolja.Sjećam se jednog starog majstora kad sam bio da mi popravi nešto.Vrti on to po rukama i veli:sine ovo neće ići niti uz najveću volju.Imao je pravo nije išlo.Budem i ja uskoro štimao kočnice,samo me strah uštimati da štipaju jako.Da mi opet reduktori ne otpadnu:D:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
U mene pukne radilica kada napravim kočnice da ''kidaju'' :icon_rofl:
 
E

el pibe

Guest
Fala ti Darijuse na ovako iscrpnoj informaciji sad sam stvarno bogatiji za jedno predivno iskustvo.Ja sam mislio da se kajle trebaju izvaditi i zapuniti rupe fugenfillerom ali mora biti original(knauf)radi boljeg dihtanja.Probaj i ti tak napraviti samo moreš još i svaki drugi šeraf izvaditi i kaj je najvažnije uopće ne moraš biti pametan.Onda bu tek praf držalo:Kiss:Daj mi pokaži Vladimirca kojem barem jednom nije olabavio reduktor.A vjeruj mi Vladimirec nije jedini traktor kojem su reduktori boljka.
 
E

el pibe

Guest
A nije baš tak.Ja sam realan ak nekaj nije kak spada a pošteno je plaćeno_Odma kritiziram jer sam platio i zahtijevam kvalitetu.Za mene ne znači ništa "brand" ako nije opravdao svoje.A hvaliti mogu samo u sebi jer često kad se našto hvali oće ubrzo da rikne.By the way reduktor na Zetoru je otišao poznaniku.Na mojem se za sad drže a i da koji olabavi nema zamjerki jer je ipak stariji od VTZ-a skoro dva desetljeća i napravio je jako puno.Sad i ja znam da na VTZ-u treba više paziti na taj detalj.Svakih nekoliko sati dignuti zadnji kraj pregledati,dotegnuti ako ima potrebe.I vozi Miško.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kada se zategnu kako treba i ako su brezoni kvalitetni , podloške i matice naravno
I možanici moraju da budu tu vlatko nesmije da otpušta reduktore
 
E

el pibe

Guest
Savo, brezone sam dao napraviti nove ima već dosta vremena.Osam komada i četiri bolcne.Ovako zanima me mišljenje sa vanjske strane brezona gdje je fini navoj sad se ne sjećam jer korak 1.5 ili1.25 no dobro,sa tokarom sam dogovorio tu stranu je napravio dužu i napravio je matice visoke 18mm.Tak da se može još jače stegnuti.Dobio sam savjet da nije potrebno stavljati špreng ring(šajbicu).Ne znam baš ako je to dobro rješenje bez nje.Ipak tu su vibracije.Mada opet gledam vijci kod kotača na traktoru,autu bilo di nemaju šajbicu:icon_scratch:Lijevi reduktor sam stavio neki dan gore sa originalnim vijcima i šajbicama i koristio sam plavi loctite.Znači kak je i bilo samo sam radi sigurnosti stavio 243 bloker vijka.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
evo poslikao sam.pa mi sad pojasnite gde je sta...gde se sipa...gde se ispusta...
a danas vidim iz klipa(zadnja slika)slini i kaplje po malo ulja...kako da to resim?
hvala vam na pomoci.(a mozete staviti i vi koju fotku ako nesto nisam dobro poslikao ili izostavio).
previse pitam,al koga cu ako ne vas.kod mene ni u blizoj okolini nema ni jednog vladimirca...
slika 1.

slika 2.

slika 3.

slika 4.

slika 5.

zaboravio sam poslikati one....kako se zovu...reduktore ...na zadnja kotace...gde se tamo meri i sipa ulje...?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Slika 1 - Sipa se ulje u hidrauliku na ovaj veliki čep , pored njega ima jedan manji koji je ustvari šipka za kontrolu nivoa , mada ona ti nije ni potrebna , sipaj na veliki čep i nemoj baš do vrha , ostavi slobodno par cantimetara
Ulje motorno ili hidraulično , ni sa jednim nećeš pogriješiti

Slika 2 - Tu ništa nema za sipanje

Slika 3 - Filter hidraulike , periodično se skine cijeli taj poklopac sa 4 vijka , izvadi napolje sve i opere pa vrati nazad

Slika 4 - Ni tu nema ništa interesantno osim što vidim da imaš onaj ventil za grijanje , njega možeš i izbaciti jer kad tad će te zezati
Ne vidi se na slici ali ispred pumpe je njen pogon , u njega se sipa 90ka ulje

Slika 5 - Rekao bih da ti pušta na onaj pipak ili na vanjski ''O'' ring , operi pa ćeš tačnije vidjeti




@el_pibe , vanjski navoj je X1,5 i MORA biti taj , najveća greška većine je što stavi standardni navoj pa on onda nema dovoljnu silu stezanja i nemoguće je dovoljno zategnuti i osigurati , znači nemoguće

Brezon i matica mora biti kvalitetno , brezon pravi od poluosovine ili neke balans stangle ili slično što je žilavije a moguće za obraditi , matice pokušaj naći negdje od nečega da skineš, serijske ne prolaze po kvalitetu , isto tako i feder šajbne , ja se time snadbijevam po otpadima , jedino tamo može se dobije kvalitet
 
E

el pibe

Guest
Slike i značenje po redu. Ispust iz rezervoara hidraulike.
 

Prilozi

  • 025.jpg
    025.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 1,318
E

el pibe

Guest
nivo pumpe i točenje

ispust pumpe

brezoni za kolegu savorisa
 

Prilozi

  • 026.jpg
    026.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 485
  • 027.jpg
    027.jpg
    41 KB · Pregleda: 618
  • 028.jpg
    028.jpg
    19 KB · Pregleda: 271

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
el pibe, kako ćeš natočit ulje kroz kontrolnu rupu...:(giggle):

toči se gore, odmah do one ručkice za iskapčanje-ukapčanje pumpe :(nerd):
 
E

el pibe

Guest
Viđim kaj sam napisao:(rofl):Nema problema pa si ti tu.Odma hiti fotku i pokaži ispravno čovjeku.Jer ima brdo tih šerafa a ovak iz teksta teško da bu čovjek skužio o čemu govoriš.Pomozi mu slikovitije kak je čovijek zamolio:icon_thumright:
 

Fishkal

Novi član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
7
Evo kad je tema hidraulika, imam i ja pitanje. Na vladeku nam curi ulje iz hidraulike. Na slici sam označio kuda curi, i to ne stalno nego kad se podiže hidraulika pod nekim opterećenjem. Kako to sanirati?
 

Prilozi

  • WP_20140524_001.jpg
    WP_20140524_001.jpg
    57 KB · Pregleda: 1,132
Na vrh