• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Betmen; provjeri čep na rezervaru;... ja sam imao sličan problem nakon šta sam kupio novi čep; kako se nafta troši stvarao se vakum u rezervaru , malo sam čep olabavio i dalje sve ok ..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
135 je uža od traktora i dolazi do gaženja otkosa , jako nepraktično
Ako već rotaciona na vlatka onda ona sa 4 tanjira ili nešto slično
 
E

el pibe

Guest
Cobra,dobro ti veliš imao sam ja grdih problema sa vakumom u rezervaru.Doduše ne na traktoru ali čim se malo skantalo počelo je zacukavanje i trokiranje.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
a sta ako bi uzeo onu 165 dali bi imo problema sa transportom iste
mislim na roto kosu sa dva diska pre neki dan sam gledo nove neke cini mi se poljske nisu skupe 135 dodje nekih 2150 km i kad oduzmem poticaj 30 posto to je negde oko 1500
a polovne gledam po oglasima da valjaju nemos naci bez 1000
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Evo danas sam vlatka ponovio sa sajlom obrtomijera jer sam je neki dan pokidao

@kukas , 165 je poprilično teška za traktore koji imaju manje od 2 tone (moje mišljenje) , radio sam sa PZ165 i nije mi se svidio uticaj kosačice na traktor
Moram napomenuti da mi je traktor bio u visokom podešenju , ako bi bio u niskom siguran sam da bi bio dosta stabilniji u transportu
Šurak mi ima tu poljsku 165 i radi sa fergom , neki dan je samljela zupčanike u pogonu , jedan tanjir se naglo zabio u zemlju a drugi se podigao i došlo je do nekontrolisanog obrtnog momenta između dva tanjira te je samljeo sva četiri ona zupčanika između tanjira
 
E

el pibe

Guest
Dečki,veliko je to za VTZ-a.Takva kosilica od 165 ima oko 400kg.I treba najmanje 21kW da je pogoni i tu je Vlađo isto dosta na knap.Još bi i išlo ali uvijeti su dosta zahtijevni.Nisko podešenje,šire gume,ravni teren i naravno da nije velika travurina.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Znaci po svemu sudeci 135 bi bila bolja od 165 savo razumem te da je bolja sa 4 diska ali ona mi je poskupa a najvise zasto mi treba je put kosit sastrana dodijalo mi trimerom otkide ruke 135 tu poljsku mogo bi uzet novu oko 1500km sto mi dosta prihvatljivo ipak je novs stvar . . .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Računaj da tu 165 nema šanse da digneš u radnom položaju , znači ako misliš kositi pored puta ona mora biti oslonjena na zemlju 100% što bi ti možda mogao biti problem

135 ja ne preporučujem iako je lakša i ogodnija za manje traktore

I nisam siguran da možeš dobiti podsticaj
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
imal sam svojedobno deutz-fahr od 165, onu narandžastu...
kosio sam dvije godine s njom, al iskreno, nije to za vladimira...ubije ga...
odustao sam kad su se obje ruke hidraulika ispigale ko špagete...:icon_toilet:
napominjem da je moj vlado u niskom podešenju...i zemlja manje više ravnica...i ako ju nosiš u jači brijeg moraš nekog imat naprijed na haubi...i vuče ga u stranu dok kosiš...i nema duplo kvačilo pa krči ko lud...
uglavnom, nemam više želju za time...:eek::
 
E

el pibe

Guest
Pitanje,gledao sam neke prerade na VTZ-u.Vidim da mu stavljaju motor sa tri cilindra,valjda od 2048ice.Model motora D21A1 ako se ne varam.Nekaj su ga i štukali jer je prekratak grušt koji drži motor i haubu naravno.Nego,jer ima netko od članova da je nekaj takvog napravio?Kaj to more getriba zdržati?Nije da bi radio takvu preradu,pitam onako iz znatiželje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Koliko ja znam niko od članova se nije upustio u takvu avanturu jednostavno jer je nama taj motor skup ili nedostupan
A za mjenjač ja nebih brinuo , po meni mora izdržati jer ni na 2048 nije ništa masivniji , da ne kažem isti je
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
viewer.php
[/URL][/IMG]

evo i ja nauci slike postavljat sace biti toga dosta sreca brzo sam savlado trebalo mi malo vise od godine heheheh

viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ceki da znas da je dobra stvar samo ako budu srafovi izdrzali u tezim poslovima ali je razmereno i potrefio sam kako treba znaci nema zatezanja otpustanja kad hidraulik ide gore ili dole
 
E

el pibe

Guest
Kukas,vrijeme će najbolje pokazati.Za vijke ne brini koliko vidim ovim donjim si ga"nadmudrio" izborom10.8:(y):To ne bi trebalo nigdje ići.Ja bi još na flah podigao "V" i zavario ga u gornjoj zoni prirubnice.Tako da bi dodatno povezao u četiri točke i osigurao flah od uvijanja.Jer mislim da je samo tu slabija točka.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Gospodo 3cil na vladeku
[YT]www.youtube.com/watch?v=-Q4vjKvZQTY[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh