• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

farmer george

Novi član
Tu od
24 Lip 2011
Poruka
15
Ručicu hidraulika moraš povući za dva zuba prema dolje ako hoćeš da bude u plivajućem položaju. Imao sam slučaj kada je čovjek htio prodati vladimirca zbog toga jer nije niti znao da ima plivajući položaj već je polomio sadilice i lakše strojeve...
 

farmer george

Novi član
Tu od
24 Lip 2011
Poruka
15
Evo ovako , fabrička postavka zupčanika onih mjenjača koji nisu usporeni je
1-39
2-18
3-29
4-zaboravio sam :(giggle):
5-21
6-36
X-18
I tada je raspored brzina na ručici ovakav
2-4----------I-II
5-6----------1-3


Ako se radi o fabrički usporenim mjenjačima , idu zupčanici :
1-42
2-15
3-29 ili 30 , nisam siguran
4-opet zaboravio
5-21
6-36
X-15
I onda je raspored na ručici
3-4------I-II
5-6------1-2
Razlika je boldana


Moj mjenjač izgleda ovako
1-39
2-18
3-30 ili 31
4-opet luda glava ali je manji za jedan zub od onoga koji sam zaboravio
5-15
6-42
X-18
I onda je raspored :
1-3------I-II
5-6------2-4

Primjećujete da je zupčanika broj 3 povećan , znači povećao sam brzinu 5 i 6 tako da sada ide brže što mi znači jer radim dosta transporta , mislim da mi je odnos u njima 30-24 umjesto 29-25 ali nisam siguran u broj zuba
Savo ovo je super mjenjač za takvo kombiniranje. Ja imam jedan mjenjač u rezervi koji slažem no nedostaju mi dva zupčanika trenutno pa me zanima gdje ti to nabavljaš naročito zupčanike sa drugačijim brojem zubaca od standardnih. Ovdje kod mene je dosta skupo da mi ih netko radi. Inače svaka ti čast.
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
to znam da moram prebacit dva zuba dolje ali ne zablokira mi nego se opet vrati ručica u neutralni položaj kolko znam trebala bi ostat dolje kad se prebaci u plivajuči
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
tomi, to ti je vjerojatno poderano...imao sam i sam takav problem, riješava se novim razvodnikom...:eek::
jedino ako savo zna baš u čemu je kvaka...probao sam to rastavljati, ali bog ga više ne vrati na mjesto...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Savo ovo je super mjenjač za takvo kombiniranje. Ja imam jedan mjenjač u rezervi koji slažem no nedostaju mi dva zupčanika trenutno pa me zanima gdje ti to nabavljaš naročito zupčanike sa drugačijim brojem zubaca od standardnih. Ovdje kod mene je dosta skupo da mi ih netko radi. Inače svaka ti čast.
Jbga , snalazim se , jel mora sve od vladimirca da se stavi?Ne mora :(y):


nema di drugdje biti...

U razvodniku je problem , problem je ona čašica u koju idu koglice , vjerovatno se pojeli tori ali nekako mi to malo famozno zvuči da bi bilo istinito
Koliko se osjeti otpora pri prebacivanju ručice gore-dole ? Osjetiš li tu da ručica oštrije zastane ili ostane onako ''metiljavo'' ?
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
Imam otpora kad podižem i spuštam ručica se normalno vrati u neutral..al kad stavljam iz spuštanja u plivajuči osjetim ko neki pregib al neče ostat tako nego se vrati opet u netraulno sad kako to blokira pomoču kuglice možda se to poderalo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Teško je ovako reći sa daljine , ili je pojela čašica ,možda je zaribao klipić koji širi kuglice a možda se jednostavno otpustio čep koji nateže oprugu pa sa manjom silom kuglica nemože da je zadrši jer je u plivajućem položaju glavna opruga više nategnuta nego u dizanju i spuštanju
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Eto imam i ja problem sa razvodnikom samo ja kad rucicu stavim u plivajuci polozaj onda mi curi ulje okol one osovinice na kojoj je rucica ,Dali tu ima spasa
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Promeni samo zaptivne gumice i nemas problema tu sa curenjem. To je bar jeftino
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Zamenio sam kocionu oblogu na levom tocku,ali problem je u tome sto kocnica ne zaustavi traktor(stisnem kocnicu i pustim kvacilo ali nastavlja da se krece sa veoma malim otporom),za razliku od desne na kojoj je stara solidna obloga i zaustavlja traktor u mestu.
Sve srafove za stelovanje sam dotezao i otpustao,proverio da nije kojim slucajem dobos zamascen ali opet ista prica....dajte momci neki savet!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Da nije dobos poderan mozda i obloga nemoze svom povrsinom da nalegne i ostvaruje mnogo manje trenje .Ili nakoso poderan pa hvata samo ivicom.Ako je sve dobro i pravilno podesen moze samo biti do loseg kvaliteta obloge u koju i sam sumnjam i kod mene
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nisi dobro naštelovao one vijke koji pridržavaju klackalice
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
@vica..dobos ima dva manja kanala na sebi ali nisu velike sirine da bi puno uticalo na kocionu povrsinu,i nije nakoso pojeden,a sto se kvaliteta obloge tice ni sam ne znam sta da mislim..

@savoris..vijke koji drze klackalice sam u vise navrata dotezao i otpustao postepeno,takodje po svakom dotezanju i obratno probao kocnicu...``najbolje`` koci kad vijke dotegnem do kraja ali tada kad zgazim papucu klackalice se ne pokrecu,ako postoji neka caka ili drugo resenje dajte da pokusam..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Jedna moguća varijanta je da si uzeo obloge koje su duže fabrički pa se nemogu naštelovati , taj slučaj sam ja imao sa jednim oblogama koje sam poslao čovjeku

Koliko su ti oni mali limići izvučeni kada povučeš vijak koji ih pokreće , usprave li se mnogo ?


Baci oko na stranu 307 , onaj kreten imegeshack je izbrisao sliku ali makar pročitaj tekst
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Vica ajde ako nije problem malo mi pobliže objasni gdje se te gumice nalaze da ne rastavljam nešto što nije potrebno Gledam u ovom ruskom katalogu se nigdje ne spominju nikakve gumice pa bi molio objašnjenje.

Rus123 ako nisi išao na 307.stranicu odi i pročitaj ako si sve tako napravio i nevalja skidaj obloge dolji i usporedi sa starima pa češ vidjeti dali ima razlike .Nemogi vijerovat da može biti toliko loš materijal da nemože zaustavit prazan traktor .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Josipm odvrnes 6 vijaka koji drze plocicu gde su ove dve rucice za hidrauliku i kipanje. na ploci imas dve prasinjare gumice takozvane . odvrnes predhodno vijke od rucica , skines tu plocicu sa prasinjarama i izvuces polugicu unutra sto ulazi. tu ima jedan metalni element i O ring gumica sto zaptiva . kupis pakovanje za zaptivanje tih rucica koje je jeftino do bola ni 0,5eur nije. dobices 4 gumice i plasticne elemente umesto metalnih. te plasticne nisam stavljao jer i na oko su nedaj boze obradjeni. zamo gumice zamenis i vratis sve obrnutim redom i curenja nema. vrlo jednostavno
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Izmerio sam novu kocionu oblogu po obimu,duza je od stare 2,5cm...mislite li da to moze biti glavni uzrok slabog kocenja,jer da bih imao ikakve kocnice moram da pritegnem vijke za stelovanje i vise nego je potrebno ali onda neprekidno taru o dobos i verovatno cu ih brzo spaliti?
Procitao sam uputstva sa stranice 307 i sve odradjeno po uputima...

@savoris..oni mali limovi stoje pod nekim uglom od oko 50_60 stepeni a cini mi se da i pored toga sto je obloga duza ima mogucnost da je poluga nategne na kocionu povrsinu,e sad kolika se sila iskoristi to je.?..a i materijal kocione povrsine na oblozi je onako pod ruku nekako krut,skoro da podseca na plastiku...mozda zbog neiskustva lupam gluposti ali takav je utisak!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh