• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako ti je duzi obim kocionog pojasa najverovatnije je do toga. mada ima i obloga koje jako lose koce ili se spale brzo.Kinezi rade kopiju toga i los kvalitet obloge. Savorise dal znas od cega su ti siri precnikom dobosi i kocione trake. Dal nisu od T40., posto sam cuo za nekoliko slucajeva da su uvaljeni precnikom veci dobosi i trake
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
savo danas sam rasklopio gornji dio razvodnika hidrulike zanimalo me pa sam skinuo..došo sam do dva ta neka duga klipa e sad dal im se može zamjenit mjesta pošto mi ne radi ta prva ručica neče blokirat ni u jednom položaju a ova druga radi normalno blokira i gore i dole
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mislim da onda neces imati polozaj za plivajucu hidrauliku koliko mi se cini
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
tak je, ova druga ručica nema taj položaj...
ali izbijanje tih klipova u mom slučaju nije uspjelo...zacvikalo se sve kvragu, ako nekom takvo treba...dajem badave...:eek::
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ako se nevaram sve rucice imaju 4 polozaja tako da nevidim razlog zasto nebi imao plivajucu hidrauliku?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Leva ima 4 polozaja dok desna ima 3 polozaja. Prinudno gore -neutral -prinudno dole
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Izmerio sam novu kocionu oblogu po obimu,duza je od stare 2,5cm...mislite li da to moze biti glavni uzrok slabog kocenja,

Oooo da , to je problem koji je teško rješiv , kažem ti i ja sam jednom čovjeku prodao te duže obloge koje su mi dobavljači uglavili , on je riješio taj problem tako da ih je nekako skratio
Neznam od čega su te duže obloge , od T40 sigurno nisu


Leva ima 4 polozaja dok desna ima 3 polozaja. Prinudno gore -neutral -prinudno dole

tak je, ova druga ručica nema taj položaj...
ali izbijanje tih klipova u mom slučaju nije uspjelo...zacvikalo se sve kvragu, ako nekom takvo treba...dajem badave...:eek::

Vas dvojica ne lupajte gluposti :(n):

@tomi32 , moraš skinuti donji poklopac da bi izvukao šipke razvodnika , na dole izlaze ali moraš i gore da izvučeš one kugle , nema potrebe da dižeš gornji poklopac
Ako već budeš skidao donji poklopac , prvo pokušaj da sa donje strane šipke dotegneš potiskivač opruge , vidjećeš veliki zarez za neki ogroman šrafciger , pokušaj to dotegnuti za jedan-dva kruga pa vidi onda hoće li ostajati u plivajućem položaju
Normalno da bi probao morač vratiti donji poklopac jer on drži glavnu oprugu
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
riješio sam problem razvodnika odvinul se šeraf kaj potiskuje oprugu,to sam dotegnuo i rade mi sad svi položaji...hvala svima na savjetima puno ste mi pomogli :) javit ču se ak nebudem kaj znao
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
kako da znam dali su mi duze obloge a da ne skidam ponovo sve nesto mi slabo koci a stelo sam vise puta one sarafe na kocki i nisam zadovoljan koci on kad je solo traktor a juce malo prikolicu praznu kacio i nisam zadovoljan...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Koliko je vizuelno moguce neznam ali ima sigurno razlike .Najbolje skini pa uporedi po meni
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kada skineš gornji poklopčić da dođeš do velike matice za štelovanje zaviriš dole do onih malih limića koji vežu krajeve obloge sa centralnim vijkom za potezanje. Ako su ti limići previše uspravno odnosno ako je matica za podešavanje dosta izvukla štelujući vijak onda je negdje problem a to može biti
-preduga obloga
-potrošena obloga
-potrošen doboš
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Nećeš moči ništa dok ne skineš,jeste dosta posla ali ovako možemo samo nagađati ,taj problem je imao i (Rus123) bila mu je duža obloga ,znači kljućiče u ruke i deri pa kad usporediš sve će biti jasnije .I daj izmjeri prećnik doboša ako budeš rastavljao da imamo taj podatak
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
e obloge sam nove stavio a dobose mi majstor istokario i onaj stelujuci vijak za visinu papucice kocnice je dosta zategnut skorom da onaj vijak udara u poklopcice
 
E

el pibe

Guest
Prečnik doboša je 169mm.A obloga,znači mjereno sa vanjske strane obloge od centra do centra štiftova 535mm.To su mjere uzete sa original dijelova.Eto ako nekom pomažu podaci.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
e obloge sam nove stavio a dobose mi majstor istokario i onaj stelujuci vijak za visinu papucice kocnice je dosta zategnut skorom da onaj vijak udara u poklopcice

A da on tebi to nije malo previse otokario?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
e obloge sam nove stavio a dobose mi majstor istokario i onaj stelujuci vijak za visinu papucice kocnice je dosta zategnut skorom da onaj vijak udara u poklopcice

Znaći imaš problem koji je jedan od ova tri što sam nabrojao , neznam koliko ti je majstor skinuo doboš ali mislim da je tu problem jer se malim skidanjem po prečniku napravi velika razlika u obimu

Prečnik doboša je koliko ja znam 170mm , mislim da sam načuo negdje da mogu da se nabave i većeg prečnika , to nesmijem tvrditi dok ne provjerim

Evo i ja upravo slažem kočnice na mom novom vlatku
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam u takvim slucajevima gdje je dobos poderan izmedju pakne i obloge stavljo lim tako da precnik pakne bude veci naravno gdje su pakne nitane kao u ovom slucaju.
Dosad je to uvjek funkcioniralo gotovo pa savrseno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh