• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Bome momci kad bi rusi prihvatili sve naše inovacije i prepravke na ovim našim traktorima ja mislim da bi ga se i đondir postidio .:(giggle):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jbg niko nije napravio nesto savrseno .Zato cemo mi otklanjati mane koje se mogu na nas nacin
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Danas sam složio mjenjač na vlatku , sutra ako ne bude hladno treba da ga ''fiksno'' satvorim i priklopim zadnji kraj sa prednjiim
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
pozz
imama problem na vlatku pukla je desna truba i odvalila što se odvalit dalo
pWi4Pi0.png

zanima me kako da skinem ovaj komplet zubčanika gdje se ubada poluosovina jer su polomljeni zubi na ovim tanjurastim zubčanicima
hvala

10.gif


znači radi se o zupčanicima 153,151
nisam uspio postavit sliku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Osovinica broj 152 na svojim krajevima ima zavrnute pločice koje je drže da ne ispadne , tu jednu počicu odvrni i izvucu osovinu napolje , onda okreni cijelo srce diferencijala za 90 stepeni i ispast će oba zupčanika pod bojem 153
Nakon toga zupčanike 151 samo izvuci prema središnjem otvoru

Evi ti i ova slika možda pomogne
Ta osiguravajuća podloška je pod oznakom 7,38,148-1

055.gif
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
ok hvala mislio sam da ću morati tako ali mi se čini malo prostora za izbiti osovinicu jer praktički ju mogu izbijati prema dolje ali neznam koliko će ići jer dole prolazi osovina kardana
a savo de mi reci kakve su šanse da izvadim komplet A25.37-150 jer mislim da ću lakše nabaviti čitav komplet za neku realnu cijenu jer ima u blizini čovjek koji ima par vladimireca u dijelovima pa tako prodaje kod njega ću uzeti i trubu pa isto ću vidjeti možda i s reduktorom u kompletu ako je cijena dobra
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vuci osovinicu na gore , lako ona izlazi

Ako misliš cijeli kavez da izvučeš mislim da moraš skinuti oba bočna reduktora pa onda one deklovi koji drže ležajeve pa tek onda kavez , ustvari cijelo srce napolje pa onda kavez da rasklopiš
Znači tada se sve rastura
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
probat ću onda samo osovinicu van ako ide lako da ne skidam i lijevi reduktor jer tamo je još i špera
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Savo jesil složio mijenjač sa novim rasporedom brzina ,toje dosta interesantno pa me zanima kako to funkcionira
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jesam mjenjač ali nisam cijeli traktor pošto je sav raskopan i usput ga remontujem kompletno od motora (koji vjerovatno neću dirati) pa sve prema nazad je bilo rastureno
Danas nastavljam sa radovima ako ne bude hladno jer radim pod nastrešnicom pa nije baš prijatno

Za sada je sve ok od onoga što sam vidio i probao , najveći problem je zamjena onog malog zupčanika koji je na donjoj maloj osovini , da bi se izvadio stari mora traktor da se rastavi između mjenjača i zvona da bi se izvadio prednji dio kardanske osovina
Isto tako treba izvaditi i zadnji dio a da bi se to uradilo mora i ona kutija gdje je hidraulični rezervoar da se skine , ja sam uspio bez njegovog skidanja da uradim ali jedva

A najveći paradoks je to što to sve treba raditi da bi se samo izvadio stari zupčanik od 18 zuba , novi je od 15 i on može da se ubaci kroz bočni otvor gdje stoji ležaj jer je manjeg prečnika
Čak sam razmišljao da stari rasiječem na licu mjesta ali nisam želio da proizvodim tliko špene brusilicom , ko bi to oprao posle
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
pozz uspio sam izvaditi čitav kavez i morao sam skidati komplet lijevu stranu(desna je otpala sama) reduktor i trubu u kompletu pa onda dekli što drži ležaj i sve to jer je na A25.37.150 pukao nosač ležaja i on je ostao u ovom deklu 7.37.141-1 na desnoj strani
a skidanjem trube na lijevoj sam vidio da je na dobošu 2 kratera dubine 3 mm po čitavom obodu jer nedostaje pola pakne pa su one nitne urezale
bit će posla
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Bar to sve rasturi pa ponovo pregledaj i složi da nebi ostala još koja misterija
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
evo uzeo sam danas dijelove pa u ponedjeljak krećem slagat e sad cijena je prihvatljiva
uzeo sam komplet desnu stranu (reduktor+truba s dobošem i paknom),komplet onaj zadnji boks od 6 zubčanika s oba ležaja ona velika,cijev od hidraulike što ide ispod desne trube od rezervara do pumpe(iako bi se ova mogla zavariti stara),nosač blokade jer je jedno uho otpalo prilikom izbijanja bolcna na papučici(moja grška he he) i doboš za lijevu stranu
ukupno 1000 kn
još moram uzeti semeringe,hipenol,ulje za hidrauliku i pakne pa kad je već rastureno i njih promjenit
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
pozdrav, imam stari t25 i zanima me kolko on ima filtera goriva odnosno nafte,
vidim da ima jedan dolje kod kvacila i dva ona uloska kod cilindra? i gdje se mogu kupit novi filteri? hvala
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
pozdrav grupi,
Zovem se Robert Njara i dolazim iz jednog malog sela pokraj Garešnice kod Kutine.Več dvije godine sam ponosni vlasnik jednog t25 iz 88.god..Inače kod kuče smo imali uvijek imt traktore,i sad imamo stari 533 i jedan 560.Odlučio sam se na kupnju ovog traktora baš zato što kod nas u selu nema niti jedan takav,i mogu vam reči da stvarno nisam požalio. Dok sam ga uzeo izgledao je dosta strošno ,sav oronuo bez stakala na kabini,neispravna elektrika i dr.Trebalo mi je oko dva mjeseca da ga potpuno osposobim ,prefarbam,postavim komplet novu instalaciju kao na ursusu c335,dobio je i nove gume 12,4x28.sad je to sasvim oke traktorčić koji mi svakodnevno služi .Baš jučer smo ga probudili iz zimskog sna,metnuli akumulator gore i zviz,upalio od prve..Inače sam trenutno u fazi izrade traktorske freze od svojih 140cm širine ,pa če uskoro biti koja slika od moga traktorčića a možda i video freze kad je prvi put pustimo u pogon.:drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Lep traktorcek nema sta CRO rus. Ekipo moze pitanje. U predfilteru onom cedilu kraj rezervoara ima li kakav grubi filter ,mrezica ili bilo sta. Kod mene tu nema nista tako da to i nesluzi takoreci nicemu posebno. Ali neke strunule delove sam odale izbacio .Verovatno je bilo nesto ko mrezica ili slicno jer je bilo puno vode i raspalo se jer gomila koroziralo je na dnu. Kod ukrajinaca vidim na vasaru da imaju neko teflonsko sito kao predfilter grubi tu.Ko casa od jogurta
 

Najnoviji postovi

Na vrh