• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nisam El pibe. Kod mene je drugacije kuciste i ide neki deblji klingeritni dihtung .Ni nalik ko kod tebe.E pitao sam ove u Rumi al nemaju ili se prave blesavi jer dok im objasnis uvek ti nesto kontra daju. Srecom pa mi Milos drugar bio kod njih tako da sam pinjon dobio duplo jeftinije. Cene ga 15-20 eur ludaci a kupim ga za 9Eur. Preteruju vise i oni sa cenama nekih sitnica koje fakticki se retko koriste a delovi koji idu i kupuju se stalno su fakticki jeftini ,stim da je i kvalitet vecine ocajan. Cedilo mi dao nije ni rupa izbusena i primetim odma i hteo sam prodavca gadjati sa njim.Ni nesto najbanalnije nemogu proizvesti kako treba. Unistice nam ove masine ovakvim nekvalitetom delova
 
E

el pibe

Guest
Vica,poznato mi je to svi fušare svi sa tim djelovima,nije samo Vladimirec izuzetak svašta prodaju i podvaljuju.Treba jako paziti kod kupnje a dosta puta čovjek previdi neku grešku i sav sretan da si pronašao neki dio ne pada ti na pamet da je škart.I onda kod same ugradnje greške dolaze na vidjelo.Eto baš kad sam tražio običnu brtvu ništa,prošao pola grada,potratio cijelo popodne.Te sve "specijalne"trgovine i radnje bi ja pozatvarao.Nakite se svime i svačime po stranicama nema šta nemaju.Onda izgubiš dva sata dok nađeš te šupe po nekim odvojcima u pripizdini.I onda ti kljakavi,pijani baja izađe ispod neke tende vrti dihtung po rukama veli da za izradu dihtunga treba prvo dati alatničaru da mu napravi nož a to je 200kn.Ma kakav nož gledam ga,treba njemu dobru šamarčinu okinut.Mene si našao lagati.Prodaje mi maglu.Onda ga pitam.Vidim da ste specijalizirani za izradu i prodaju svega od gume.Dam čovjeku uzorak profila gume(kedera)trebao bi dva metra vidim da ga imate našao sam ga u vašem katalogu.Klima on tintarom i veli e baš takvog nema a i isporuka u maloj metraži tako,tako.Imao sam još jedan profil u džepu ali za taj više nisam imao živaca da ga pitam:mur:jer sumnjam da je i to imao.Ili bi se možda potrudio nabaviti da sam uzeo 100m profila.Taj dan sam bio kod nekoliko takvih pacijenta i naravno nisam nabavio ništa.
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Momci dajte misljenje..
skoro sam menjao kocione obloge na vladimircu,vec sam pisao o tome kako su mi uvalili duze obloge i traktor ne koci....danas sam ga ponovo rasklopio i sutra nosim stare obloge na remont,pitanje je,dali da nalepim ili nitujem kocionu povrsinu?
Ovo pitam jer gledajuci one nitne nekako mi deluje da je malo potrebno da se obloga``pojede``i da nitne pocinju da deru po dobosu.
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Iskreno,ja to do sada nisam radio,ali su mi neki drugari pricali da se mogu lepiti ILI nitovati a nisam se bolje informisao..
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
rus123.. ikad lijepi na krajevima mora staviti s obe strane po 2 nitne al je bolje lijepoljenje bar po mom misljenju ako nanitujes kad se istanje obloge onda nitne dodiruju dobos i struzu po njemu a kad nalijepis manje su sanse da se ostete dobosi,kod mene su trenutno nalijepljene obloge..
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Mio..mislim da cu ipak i ja insistirati na tome da mi se uradi kao sto su kod tebe..
 

klojbi

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
13
elpibe probaj tu gumicu napraviti a možda je i imaju u Gumametal Šulekova 18. u Zagrebu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
El pibe izmeri mi precnik spoljasnji kanala gde gumica dolazi.Da vidim jer imam imt ovo kuciste da se izmeri precnik njen. Sto se tice obloga najbolje ih samo zalepiti i mozda samo u vrhu udariti po dve nitne radi sigurnosti samo.U gornjoj zoni ili ih nekaci uopste ili vrlo malo je trosenje tako da nebi smetalo sigurno
 
E

el pibe

Guest
Vica,mjera je:106mm vanjski.Unutarnji 97.5mm.Bilo bi dobro da nešto paše da ne gubim vrijeme sa izradom.Probat ću prvo sa onim oringom,mislim da bi to moglo funkcionirati puno bolje nego obični ravni dihtung.Kod okruglih brtvi(oringa) ne treba velika sila stezanja a postižu se odlični rezultati nepropusnosti.U slučaju da to ne uspije nabavio sam gume raznih debljina pa ću se malo poigrati i sam izrezati doma.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nevredi El pibe dosta je manji precnik. Na gornjem delu kucista imt je 88mm spoljni precnik a na donjem 85mm .Dosta manji precnik .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Prije svega sretan i blagoslovljen Uskrs!!
Sto se tice tih gumica na salicama od filt. goriva ja sam to rjesavo ovako,,,
Nadjem nekaku gumicu (oring) koji je veci njega izrezem na mjeru tako da na knap stane u utor za gumicu i kad stavim salicu i zategnem to bude to i nikad mido sad nije curilo gorivo,,,
Jos ram znao spoj zaljepiti moment ljepilom,,,
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
Imam pitanje gdi je najbolje stavit kopirni kotač na plug napred ili iza,imam dvobrazne pluge 8 cola i iza sam stavio kotač al nije dobro prvi plug mi se zakopa a zadnji mi ostane na mjeri to mi se dogada kad orem u plivajučem položaju
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam ga stavio napred jer mi ostane vise mjesta izmedju tocka i prve brazde a kad sam ga imo nazad mjesta ostane malo izmedju zadnje brazde i tocka pa se zna stopat,,,,
Al kad uhvatis malo rutine tocak niti netreba,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Eliminiši luftove iz poluga i odvij toplink za početak
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Eliminiši luftove iz poluga i odvij toplink za početak

i malko skrati desnu stranu poluge...kad plug spustiš na ravnu površinu, prvo ralo mora ostati barem za debljinu prsta u zraku, a zadnje nalijegati potpuno na tlo...
 

klojbi

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
13
He he to može postići ako ima dovoljno dugačak toplink npr.moj je stigao sa Imt-ovim i bio je kratak pa sam ga morao produžiti sa cijevi nekih 8-10.cm. Sretan Uskrs
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako su poluge zakacene u predvidjena mesta po visini ide kraci topling original za vladimirca .Sad nerznam dal je imt isti sto sam kupio ali je kraci uglavnom od vecine ovih sto sam nasao. Zadnje ralo mora biti vislje od zemlje za 2-3 prsta a prednje da lezi na zemlji.Plug mora biti naget u levu stranu tako da kad je u brazdi bude vodoravan fakticki kako god se pogleda
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
vica, obrnuo si mjesta ralima...prvo mora biti u zraku, a zadnje na zemlji...ako je ovako kak si ti napisal, onda ruje s prvim...
...osim ako se radi o "otegnutim" plugovima
 

Najnoviji postovi

Na vrh