• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
pomoc drugari. danas sam krenuo da malo orem...nisam ni do njive stigao kad s am zeleo da ubacim u nizu brzinu,rucica menjaca mi je jednostavno ostala slobodna...sad se klati u svim pravcima i nece da radi...ostao menjac u leru a ricica se moze pomicati bez ikakvog otpora...sta bi to moglo biti? totalni sam laik st se toga tice.dajte neki savet.mogu li ja tu nesto sam ili moram zvati majstora?
pomagajte
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pomoc drugari. danas sam krenuo da malo orem...nisam ni do njive stigao kad s am zeleo da ubacim u nizu brzinu,rucica menjaca mi je jednostavno ostala slobodna...sad se klati u svim pravcima i nece da radi...ostao menjac u leru a ricica se moze pomicati bez ikakvog otpora...sta bi to moglo biti? totalni sam laik st se toga tice.dajte neki savet.mogu li ja tu nesto sam ili moram zvati majstora?
pomagajte

Za početak skini ručicu reduktora i pogledaj odozgo u ono ''H'' , vjerovatno je ona ''zalutala'' .
Znači kada skineš ubaci ručno pajserom ili nečim u spore ili brze i onda kuglicu od šipke vrati u njenu putanju , ne treba ti majstor (ako je ovo u pitanju a vjerovatno jeste).
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
evo malo dokaznog materijala od moje havarije...
zadnja slika = raspašoj!!!

p4040068.jpg


p4040069.jpg


p4040072.jpg

Darijus,jesi ti prodal ili sebi montiral ovu kabinu?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Za početak skini ručicu reduktora i pogledaj odozgo u ono ''H'' , vjerovatno je ona ''zalutala'' .
Znači kada skineš ubaci ručno pajserom ili nečim u spore ili brze i onda kuglicu od šipke vrati u njenu putanju , ne treba ti majstor (ako je ovo u pitanju a vjerovatno jeste).
hvala savo na brzom odgovoru. javio sam se danas majstoru,pa u cetvrtak ga otvaramo....i onako smo ga trebali otvoriti jer je u 3coj i 4toj brzini nesto strugalo i lupalo ...pa da sve to pogleda.a i pre ovo sto se desilo, malo je teze reduktor ubacivao u brze... pa da vidimo sta ce izaci...
hvala jos jednom, pa javim sta bude.sigurno ce mi zatrebati jos vasa pomoc.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Radna brzohodna obično , ili prva ako je onaj usporeni mjenjač (ili novi model sa tom sporijom prvom)
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Savo,jos jedno pitanje. Raskapao sam getribu,vilica za napred - natrag je bila poderaba,ali mi se i zupcanik poderao. Ali dobro nije to bit sada,nego sam ispustio staro ulje i na magnetu na cepu sam nasao nekakav valjcic,kao od lezaja,duljine oko 15 mm i deblhine oko 10 mm. Odkuda bi to moglo biti,jel je takav nekakav lezaj mozda na zvonu getribe?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Hm , ne pada mi ništa na pamet , nekogu da se sjetim nijednog valjkastog ležaja u mjenjaču.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Eh da s tim da mi je prije 2.tjedna nesto lupalo u getribi,tj. vozio sam vitlo i prikolicu sa siporex blokovima u brdo,oko kilometar i na vrhu brda je poceo blokirati se,kao da je nesto zablokiralo i malo sam ga pustio da se ohladi,oko pola minute,poslije se uz jos par takvih blokiranja spustio pod brijeg i kad sam stao,iskljucio sam hidropumpu i nakon toga je traktor radio normalno. Pustio ga do drugog dana,opet ukljucio pumpu i pokusao dizati teret i spustati na hidraulici i sve funkcionira normalno. Osim kaj sam sad znaci pronasao taj valjcic u getribi. Kad sam prije godinu i pola raskapao getribu,nije toga bilo.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
e drugari,danas bio majstor ( a kako je savo rekao,to sam mogao i sam...al nije mi se dalo da sam cackam posto nikad nisam video kako izgleda),i otvorili smo poklopac menjaca...ono kuciste rucice menjaca...polomila se sipka na sredini,odma ispod one kugle gde je opruga... skinuli je,navarili,i vratili natrag. vldko menja brzine jos lepse ;)
e sad... treba li se kabina skidati kako bi se skinuo poklopac menjaca? jer moracu opet da otvaram kako bi pronasli razlog zasto u 3 i 4 brzini cuje se neko struganje i lupkanje... e sad: dal se mora skidati kabina?
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ljudi šta poduzet kad glava "propiri" na ovom kršu od traktora,šta treba ju skidat i vidjet jel pukla ak nije jel možda pukla brtva,kakva brtva ide!?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ako nije pukla asumnjam da je onda ju samo treba ušlajfat ona ide diremt na cilindar i nema nikakve brtve!!!
Uslajfas je sa pastom za ventile!!!


Us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A prije toga provjeriš da ne ''svira'' ispod dizne.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Piri dim iz ove rupe na prednjoj glavi,ne curi nigdje ništa,nije na spoju sa cilindrom,kakav je postupak,vozim se sa tim jer mi traktor treba...
 

Prilozi

  • DSC04039.jpg
    DSC04039.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 94

Najnoviji postovi

Na vrh