• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
dobar primjerak sa svim ruskim glupostima u originalu još na njemu...:eek::
kolko si izdvojio za njega?

Cijena je bila 2000€
I meni kao neznalici se čini da je dobar primjerak :tractor::(happy):
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Hvala el pibe... Znaci ipak je bolje izvaditi ceo reduktor napolje pregledati kocioni dobos... Semerinzi su verovatno dobri jer ne curi ulje , mora se dobro paziti kad se bude vracalo na mesto, ako ostetim semering dzaba pos'o , flasencug i napred...:icon_neutral:
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
Dobar je,taj nema puno sati,vjerovatno su zadnje gume još prvi set.

Ima 1700 rs i u pravu si za gume, još su prvi set, sve na traktoru je još original tvornički, čak rade i ventilatori u kabini
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
:(call):pozdrav drugari !
Ovih dana mi je "posten" pumpadzija na jednoj pumpi ... da ne navodim ime te pumpe usipao u mog vladimirca "gasno ulje" kao gorivo. Kaze , uzmi slobodno to sada svi koriste ! Pa rekoh , ajde trebace mi da sumskim stazama spremim malo drva. Traktor je radio neko vreme ali se pokazalo da na malim uzbrdicam pocinje da gubi snagu , i to prazan ! Vremenom (a nisam ga puno vozio) poceo je da skroz "trokira" i tamo gde je trecom izlazio bez problema sada jedva ide prvom. Posumnjao sam na gorivo i izbacio iz rezervoara skoro svo to gorivo ali je ostalo odprilike oko 5 litara i ulio ED. Stanje se nije nista promenilo a mislio sam da ce vremenom da se istrosi ono sto je ostalo u sistemu i da ce sve biti ok kada stigne novo. Lepo starta na prvu mirno radi na leru ali kada se daje gas jedva ga podize. Danas sam isao kod majstora. Sve je proverio. Ceo sistem za gorivo... sve prohodno , bez zacepljenja i do pumpe i od pumpe do dizni. Skinuo je dizne i njih proverio. Odlicne... bacaju i nema zacepljenja. Ali na traktoru tropa. Izbacio je one papirne filtere za gorivo i stanje se popravilo za oko 20-30% i savetovao me da potpuno izbacim svo gorivo i ono zaostalo iz sistema i da sipam cist ED pa da ozracim i da startujem i da radi neki min a onda da proverim kav je sada "na gasu".
Sve je to OK. Sipali su mi verovatno neku mutljavinu i sada treba to produvati ali pitam vas mnogo iskusnije od mene: Moze li to GASNO ULJE da napravi neku posledicu na bosch pumpi. Secate se da sam je menjao (ko se seca :D: ) i ona je do sada bila u radu jedva sve skupa 10-15 sati i sve je bilo ok do ovog goriva .. da ga tako nazovem.
Moli vas za savet !!! OSTACE MI DRVA U SUMI A SNEG CE DA PADNE :icon_keel:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Da ti nije slučajno zaštekao radni ventil?

Koliko reče da si nasuo dizela na tih 5 litara što ti je ostalo u rezervoaru ?
Puši li crn dim na auspuh kada se ''guši'' odnosno gubi snagu ?
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Pozdrav, radio sam na nis pumpi prodavao to gasno ulje na hiljade litara, bilo je ljudi koji su se zalili samo da ga vise trosi nego evro dizel i tada jos stari d2, al niko se nije zalio da mu traktor posustaje ima tu neceg drugog osim ako nemaju sonde na rezervoarima pa mogu svasta da rade...
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
SAVORIS , na tih preostalih 5 litara sam dolio jos 15 litara ED ! A crni dim se vidi samo kod startanja a kod rada na leru ne. Kod davanja gasa jedva malo da se vidi dima i sada bez onih finih (papirnih) filtera za gorivo ima nesto jacu snagu. Pre skidanja filtera pri naporu i punom gasu je izbacivao crni dim ali mislim ne nesto preterano , a sada ne.
Na koji radni ventil mislis ? Na pumpi VP ili ... ? Kada se pri radu odviju matice na dolaznim cevima za gorivo odmah do ventila izbacuje gorivo pod pritiskom tako da po meni a i kako je majstor rekao da pumpa dobro radi. Sada mislim da potpuno izbacim kompletno gorivo (i ono zaostalo u grubom i finom filteru) , da ulijem 5 litara ED i da ozracim sa AC pumpom dok ne cujem da vraca u rezervoar pa da startam i da malo radi. Videcu onda kako funkcionira. A ako bude OK ona cu ubaciti nove filtere i doliti jos goriva.
Dobio sam neki "strucan" savet da na pun rezervoar goriva dolijem 0,5l bezina ? Nebih se usudio na taj korak dok ne cujem strucne savete.
A ako je zastekao taj radni ventil ... sta da radim onda. Savo , znas da sam pokusavao da izigravam bosistu pa sam na kraju kupio novu pumpu :smile:

Pozdrav, radio sam na nis pumpi prodavao to gasno ulje na hiljade litara, bilo je ljudi koji su se zalili samo da ga vise trosi nego evro dizel i tada jos stari d2, al niko se nije zalio da mu traktor posustaje ima tu neceg drugog osim ako nemaju sonde na rezervoarima pa mogu svasta da rade...

Dejane , hvala na tvom misljenju a imam samo jedno pitanje. Kakve je boje bilo to gasno ulje? Ovo koje su meni utocili je tamno crveno skoro tamno braon i nemirise na naftu ili dizel vec ima primesa u mirisu kao razredjivac :mad: Sam si cuo da su mnoge pumpe vac uhvacene u prevari da umesto gore pomenutog gasnog ulja sipaju loz ulje (kamo srece) onda bi bar bila neka sasvim druga prica a ovo nema veze ... sve je , samo gorivo NIJE !!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Gasno ulje je zelene boje , to kod tebe je neki lozak ili ko zna sta vec s necim pomesano...:(think):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Radni(nepovratni)ventil ti je onaj holender koji ima u sebi kuglicu i feder on ti odrzava jednaki tlak u PVP a ostalo propusti!!
Provjeri u kakom je on stanju on ako propušta naftu onda ti se nafta mješa i nema dovoljnog dotoka u PVP!!!
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
jedno pitanje u vezi bospumpe
prelijeva mi nafta na onaj plasticni cep na bospumpi
dali je to zbog losih gumica na ac pumpi ili nesto drugo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Radni ventil ti je ovo
image0056a.jpg


On često zna da zeza i drži nestabilan pritisak i to se zna jako odražavati na snagu a simptomi znaju biti različiti tako da ni ja nemožem sa sigurnosti da ti nešto kažem.

Ako nema crnog dima na ''gušenju'' onda nema dovoljno nafte , ili je slab taj predpritisak ili je dobava loša. Ili je na PVP snaga ''štucovana''.
A pošto kažeš da nisi pumpu ništa dirao onda je do dobave , kažeš da si ulio neko sumnjivo gorivo i ja se držeim pretpostavke da je to gorivo možda više prljavo nego loše pa je ostao odškrinut ventil.

Za sipanje benzina ne vidim nikakvu svrhu mada neka manja količina neće ni da smeta , neće je ni osjetiti , imam malo iskustva o tome jer sam nekada vozio traktor na prerađeno motorno ulje u kombinaciji sa benzinom , na to ulje ide i do 30% benzina pa traktoru ne smeta.

Ajde sada ti meni odgovori na par pitanja.
Kada pumpaš ručno , ide li šta na povrat u rezervoar ? Tamo oko pumpe nas ne interesuje da raspuštaš holendere za sada.


@boscanin , samo ispusti ulje iz pumpe i naspi novo do mjere , nakon nekog određenog vremena te malo ''umornije'' pumpe znaju propuštati u sebe , ništa strašno ako se to ne dešava često.
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
primjetio sam da na 1300 obr/min prelijeva
a na 1200 obr/min ne
moram spomenuti da se to nedesava odma nego nakon
2 do 3 sata rada na tim obrtajima
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
Savo: Kada rucno pumpam gorivo cuje se u rezervoaru da curi gorivo. A sto se tice "radnog ventila skinuo sam cev sa nje samo da je prstom proverim ulazi li osovinica i vraca li se. E sad kojom silom da kurnem vrhom prsta ( nemojte mi se smejati na izraz) to neznam da bih bio siguran da li je oslabila opruga ili ne , uglavnom ona ulazi i sama se vraca ... znaci radi , rekao bih da nije zastopana. Pumpa je nova i nista na njoj nisam niti odvrtao niti stelovao , poucen proslogodisnjim iskustvom kada sam na kraju morao kupiti novu :smile:
Rece na nekoliko pitanja a videh samo jedno pa sam na njega i odgovorio uz ovaj mali dodatak. U svakom slucaju tebi sledi ogromna zahvalnost na nesebicnosti i trudu da das svakom odgovor. HVALA OD SRCA JOS JEDNOM. Nadam se ce ovog puta sve ispasti na kraju OK
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Meni je na radnom ventilu pukla oprugica za mozda jedan krug i nije radio kako treba jer ima manji pritisak u pumpi.Vrlo cest uzrok kvara a dovoljno je i trunka da potpadne da ostane oskrinut pa da zeza.Cak i vecina novih ventila nisu bazdareni pa hoce zezati. Ja sam ih isprobao tako sto sam stavio stranu koja ide u pumpu na crevo od kompresora i na stelujuci pritisak vazduha proverio na izlaznom manometru na koliko propusta ventil. ako je ispod 2 bara nevalja. Po podatku koji sam dobio pritisak treba da drzi na 2,6-2,8bar. proveri i rupicu za ozraku na holenderu za preliv iz filtera ali ako se cuje gorivo da ide u rezervoar kad se druka pumpica trebalo bi da je u redu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A osjetiš li pod rukom dok pumpaš neki otpor ili je veoma lako pritiskati pumpicu ?
Probaj dok je traktor upaljen da ručno pumpaš , trebao bi da osjetiš znatno trzanje pumpice dok radi AC pumpa.

Ispitivanje ventila na taj način nije ništa , ti si pritiskao ''leđa'' od ventila , da bi ga bojej provjerio moraš da ga skineš i guraš pritisak sa druge strane kao što je vica radio.

Ja sam ti kao političar , pimam poklone , da se nebi smatralao kao mito i korupcija. :drink:
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
Dok je u sistemu bilo ono problematicno gorivo pumpica je imala jak otpor pri pumpanju - islo je jako tesko. Nakon promene goriva i sada kada je u sistemu drugo gorivo ide lagano i cuje se onaj zvuk brizganja goriva u pumpi a i gorivo procuri u rezervoar. Trenutno nisam u mogucnosti da testiram pri radu jer nisam doma ali to budeo jos sutra uradio.
Samo jedno pitanje: Kada budem skinuo taj ventil i posle provere , trebam li sta namazati oko navoja pri vracanju?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nemoraš ništa mazat!!
Obrati pežnju na filtere kako sjedaju gore na kučište,ja sam jednom kupio filtere koji su zatvarali rupe kroz koje ulazi gorivo u čašice filtera i imo sam oko toga seksa!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh