• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Savo, koliko košta lamela za vladiku 40-50€ max? Mislim da se ne isplati za te novce igrati sa time i poslje dok neće dati željeni rezultat opet kalati traktor na pola jer kako i sam veliš, ulje ostane unutar lamele i poslje samo probleme radi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja ti kažem šta sam sve radio , nekada nije u pitanju samo koliko košta nego što moram da završim neki posao koji sam započeo a nemam vremena da čekam nabavku druge pa se mnogo toga improvizuje. Tako i lamela.

Evo neki dan mi konusno tanjirasti u prednjoj vuči od rusa počeo preskakati. Hoćeš li pogađati šta sam uradio da se prenesem dok ne dobijem druge zupčanike???
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo neki dan mi konusno tanjirasti u prednjoj vuči od rusa počeo preskakati. Hoćeš li pogađati šta sam uradio da se prenesem dok ne dobijem druge zupčanike???


Iznenadi nas?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Znam da se nećeš iznenaditi ako ti kažem da sam ih navario :eek::
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,550
Savo, koliko košta lamela za vladiku 40-50€ max? Mislim da se ne isplati za te novce igrati sa time i poslje dok neće dati željeni rezultat opet kalati traktor na pola jer kako i sam veliš, ulje ostane unutar lamele i poslje samo probleme radi.

a problem rusa raspolovit...15 minuta treba dvojici i to uračunamo i rakiju i traženje alata...P:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Evo makina rastavljena probila oba semeringa a ležaji začudo nisu loši e sad one dvije matice šta su na osovini šta izlazi iz mjenjača skroz razvidane i sad imam problem nemam odgovarajući ključ da ih stegnem:icon_scratch:motor nisam mogao odvojiti dok nisam korpu odvidao sa zamajca , sad me zanima kad budem sastavljao dali korpu staviti odmah na zamajac ili kad nabacim motor:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Možeš te matice i sječkom da zategneš.

A na korpi i lameli je isto ozubljenje pa to zna biti problem sastaviti a i rastaviti kao što si i sam vidio.
Ja to radim na moj način , na spojničke nataknem i korpu i lamelu pa onda tako sastavljam , nakon toga kroz prozorče zategnem vijke i to je to.
Samo pazi da prije sastavljanja nanišaniš one pracne na svoje utore jer kasnije nemožeš korpu zakrenuti u odnosu na zamajac.
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
E ono nekadan kad mi je izbilo ulje na poklopce ventila bio mi se zacepo iber lauf e al rus mi troši nenormalno ulje a urađen šta da radim motor (zamenjene karike) prije dva mjeseca.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
E tu je veliko pitanje kakve si karike stavio,kaki su cilindri,ako su cilindri elipsasti,nove karike ti neče puno pomoć(barem dok ne ulegnu)
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Jbg mislim sa je sve uredno smontirano,karike su "ruske",stubline isto dobre,otkad je radjen osjetim da je jači na snazi,al buni me potrošnja ulja,stavio sam i nove ventile i vodjice.primjetio sam da na lamelu pušta ulje iz motora ali ne toliko mnogo ponoći po koja kap pane
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Na mnogim nema ni zig ni slovo ni bilo sta ali vecina ih nisu ni ruske nego vecina kineske i ko zna cije. Ja sam uzeo neke sa prvom hromiranom toboze su ruske i imaju slovo samo koje se okrece ka gore na kojima treba biti obelezeno ali svejedno se moraju dobro pogledati kako se okrecu. Neke i hoce ispocetka troskariti ulja dok malo ne uklizaju tako da ni to nije nesto novo ali samo da je u okviru neke normale.Same ni ruske karike nisu bile nikad neki kvalitet tako da ni od njih neocekujem neku dugovecnost pogotovu sad kad se mulja sa svim delovima i programima,. koliko para toliko muzike davno receno
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
majstori dobar dan... imam problem čini mi se sa kvačilom, npr. kad mi je traktor u brzini i ja ga idem upalit odnosno kad anlasujem pod kvačilom traktor se lagano pokrece, kad stajem sa njim u voznji kad stisnem kvacilo i kocnicu on se jos lagano krece (hvata na preskokce), takodjer mi jako krci kad mjenjam brzine.. ako je kvacilo ima li neko savjet kako da ga sastelam kroz onaj prozorcic?
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Pa treebaš podići kvačilo a to ces postići skraćivanje poluge kvačila tako što ćeš zavrtati.drugi način je primaći pracne druk ležaju(zavrtanjem sarafa na pracnama)pracne moras jednako podesiti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Biće dobro ako treba samo naštelovati , mada ne vjerujem da je samo štelung u pitanju.
Tu se vjerovatno lamela raspada , ili se iskrivila.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
savorise ma cjeli je on u banani.. non sto pisa ulje od nekud, semering spojnicke, bocni reduktori, i sad vjerojatn lamela.. stalno popravljam i uvjek nesto odlazi.. svaki 100 m drva u prosjeku odnosno svaki mjesec dana ide na remont.. poceo sam razmisljat o nekom drugom traktoru npr velikom ursusu, ljudi sto rade sa njim u sumi nemaju tolko kvarova ko ja sa vlatkom svako malo..
 

zvonima

Novi član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
1
Pozdrav svim forumašima..ponosni sam vlasnik vladimirca t25..1980 godište..traktor ima u orginalu samo 840 radnih sati..i sve je na njemu još tvornički orginal...ima još tvorničke plombe po mašini. služio nam je samo za prijevoz vuču..nikad orao, nikad kosio...zadnja rega mu je 2013 godine i odonda manje više mi stoji jer imam drugi veći jači traktor sa kojim radim..vtz 2048....ako će koga zanimati taj T25 neka mi se slobodno javi prodao bi ga po povoljnoj cijeni..098 9871 672 Zvonko-okolica grada Zagreba...
 

Najnoviji postovi

Na vrh