• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Hvala na shemi, nosac je spojen i alternator se vrti, mozete mi samo jos objasniti ovo " na kontakt broj 15 (+pol), izvod sa osiguraca" kamo to ide onda sa lampice? :)
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
21223425.jpg
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Da ali onda na kontrolnu bravu opet neznam, imam puno stopica, neznam na koju da spojim, i zasto opce moram tu spajat?
 

buba833

Novi član
Tu od
17 Lis 2017
Poruka
3
imam vladimireca i sad imam problem sa brzinamam koje pomjesa cim ima opterecenja

znaci cim je malo vece opterecenje on zamjesa brzine
traktor ima 2 mjenjaca

moze li mi neko malo pojasniti zasto se to desava cito sam svasta ovdje ali izgleda nisam nasao odgovor pa sad pitam
 

buba833

Novi član
Tu od
17 Lis 2017
Poruka
3
Jel mi mozes malo to pojasniti....
Ili neku sliku da vidim.

Taj traktor je davnih godina kupio moj otac poslije rata sam ga pronasao i vratio ....
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Skini rucicu mjenjaca i sve ce ti biti jasno.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

buba833

Novi član
Tu od
17 Lis 2017
Poruka
3
skinio rucice mjenjaca stavio nove opruge unutra sad krci i zamjesao je brzine samo 4-5 puta dok je bio u opterecenju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
ma treba onaj ključ koji je povezan sa kvačilom poštelat...kad sjediš na traktoru s desne strane getribe je to...dobro je onaj šeraf ispred ključa skinut i ispuhat s kompresorom...oće tu smeća bit...
 

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
imam pitanje,orao sam sa traktorom t25 i nešto je krcnulo i motor crko.kad vrtim alnaserom okreče kao da je povučen dekonpresor.Skinuo poklopce glava na motoru i vidim da se podizači ventila i klackalice ne pokreču,kao da ne radi bregasta.Ako je neko imao sličan kvar pitam šta bi moglo biti,Hvala na odgovoru
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Mogla je pući radilica , vrti li se remenica i alternator kada verglaš?

Ili je prdnolo nešto u prednjem razvodu motora.
Pogledaj kroz čep za sipanje ulja vrti li se pogon boš pumpe?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Onda polako ga razguljuj , skini karter pa odozdo zaviri šta je , vjerovatno je nešto na relaciji zupčanik na radilici - centralni zupčanik.
Moraš skinuti i prednje deklo razvoda , kompletno.
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Pozdrav svima,
Zamolio bih vas za savet u vezi oranja. Kako sam od skora vlasnik T25 traktora, oprobao bih ga u oranju jedne manje parcele. Primetio sam da ovaj traktor nema zatezne lance sa spoljnih strana poteznica(kao 533 ili 539), već samo ukrštene sa unutrašnje strane. S obzirom da ću koristiti dvobrazni plug prevrtač, zanima me da li je to dovoljno da se plug fiksira od ''bežanja'' u levo ili je potrebno naći neko rešenje i zatezne lance postaviti spolja?
Ako je to potrebno, zanima me gde je najpogodnije napraviti kačenje?

Hvala unapred!
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Prelistaj malo Temu, bilo je već više puta poruka na ovu temu...
Znam da je Tema obimna i velika, ali veruj mi, trud (i utrošeno vreme) će ti se višestruko isplatiti....
U međuvremenu, evo mog rešenja:

20170228_121648.jpg

20170228_160049.jpg
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Druže hvala ti na jednostavnom rešenju. I ja sam posmatrao tu mogućnost kačenja za bočni reduktor (valjda neće naškoditi reduktoru to kačenje)...
Hvala još jednom, svako dobro!
 

Najnoviji postovi

Na vrh