• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Hvala vam Savo,sad dijecu jedva uspava vriste skice cijeli dan.Sutra cu ja babu da ih vodfi od kuce negde u 3 pm a ja cu serafati i brat nek ista pomogne,sta cu moram a i muz me naucio puno toga vise su mi ruke u masti i ulju nego u brasnu.Zvala sam danas jednog majstora da dodje vidjeti sta je znate sta mi je odgovorio,"jebo te mijenjac koji popreko stoje zupcanici ja tu svoje ruke neprljam".Sta sam mogla sutila sam,znam ja skinuiti pumpu i onaj reduktor sa onom polugom sto ima crnu babusku na sebi mijenjala sam sa muzom unutra u reduktoru neku dal kajlu ili sta i pumpu mijenjali ali davno,ma smajstoricu ja to.Znam kad nosim teret uvijek onu babusku na reduktoru prebacim van i na klipu nazad onaj leptir spustim i hepek onaj stisnem,uvijek mi je govorio to moras nemoj da trpi hidraulik bezveze najvise kad na vile natrpam bala po 40 i svezem da nepadne samo odskace napred kao lopta traktor.Sutra laptop u garazu i upalim i serafam.Hvala vam Savo od srca i javicu vam rezultat kunem se.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Nemojte rastavljati pumpu od njenog pogona , skinite sve zajedno tako je lakše. Samo odvrnete one četiri matice ključ 17 , naravno prethodno odvrnite cijevi od pumpe , gornju odmah skinite i sa razvodnika da vam se otvori prostor za rad , donju samo spustite na dole , prethodno otpustite holender na rezervoaru koji drži tu cijev (ključ32).
Uz ovaj poduhvat iscurit će vam ulje iz hidraulike pa budite spremni da ga dočekate.

I iz pogona pumpe izcurit će neznatna količina ulja koja nije vrijedna hvatanja jer ga ide malo.
Kada odstranite pumpu sa njenim pogonom onda skinite poklopčić , četiri vijka ključ 12.

Onda dolazite do spojka koja je na slici gore , nju rastavite na pola i onda možemo konstatovati tačan kvar.

Moguće da su se na osovinama pojeli utori gdje ide kajla , čak i to da se desilo ne očajavajte jer se i to može srediti na licu mjesta


Ako zapnete možete me kontaktirati i preko vibera pa vam mogu pomagati u toku rada ako ima potrebe.
Broj zatražite na pp ako vam treba.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nisam danas stigla nit pogledati,jutros u 5 kao svako jutro ustajanje i muz zove u pola 6 kaze idi danas frezaj za dijetelinu,rekla sam mu za vas kaze ma rekao sam ti da mu je Vladimirca u kistrama donjeti sklopio bih ga,sredila oko stoke sve dijeca se podizala sve sredila zakacila frezu za Ursusa i samo oko 1 malog dosla podojiti nesto pojela i opet frezanje do veceras pa oko stoke pa sad dijeca ma sta da vam pricam brate mili ja se patim ovdje on tamo ali moramo kucu srediti.Savo sutra mislim da cu rastavljati ga ako muz nekaze idi sij dijetelinu,mislim da sam ga udesila kad sam malcirala sa Vladikom par puta mi se ugasio pd punim gasom udari u mravinjak onaj roto malcer 1.5m.Iako muz je rekao da nam treba jaci traktor ja Vladiku nedam nek proda Ursusa i kupi jaci meni Vladika za dijecu noge i dusu spasi zimi kad ih vozim na bus.Nikad se nije desilo da nece upaliti ali nikad a Ursusa molim da upali.Ja metnem lance na Vladiku i zakacim tanjiracu on ide kroz snjeg nacijelo bez ikakvih problema.Ako zapne zovem vas a nuteve navariti ako treba e to ne znam,znam lanac navariti ako pukne ili nesto gdje netreba preciznost ali to ne.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Drago mi je da imam čast komunicirati sa tako hrabrom ženom koja ne preza od ruske tehnike.


Ništa , ako šta zapne pitajte , pokušat ćemo pomoći koliko je to moguće ovako sa daljine.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav do kud se sipa ulje tamo Di je filter zraka do onog kruga šta izlazi iz sredine ili
I koliko često mjenjati ulje u motoru posto je traktor star 40 g
I u mjenjaču koliko se često mjenja ulje?
 
Posljednje uređivanje:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Savo brate moj moj Vladika opet ide kardan radi i sve funkcionise.Jutros zorom dijetelinu posijem sa onim klepetalom od malog Ursusa,prvom sporo drugom nije kadar i prebrzo ali prva i pun gas pa nek se misli nije ni meni lako,da je moj Vladika mogao on trecom vristi pod sijacicom,dodjem kuci laptop u garazu i serafaj Vladiku.Morala sam skinuti onu sisicu gore jer nisam mogla prici gidorom 17 do cetvrte matice,cem ona sisica sluzi na kljuc 12 ima onaj limic na njoj koji skakuce.Popusim holendere na dovodu i odvodu i skinem onaj seraf holender nazad na 32 kljuc malo mi iscurilo mozda i litra jer mi ljevak bio mali ali ko ga sisa,sta ide tu ono sto i u motor Ina delta 5 jel tako.Skinem cijev skinem svu onu batalamurgiju gdje je pumpa gidoru 12 ona 4 serafica oserafim i kad sam odvojila poklopac malo safcigerom poce nesto ici iznutra ja mislila ulje iz mijenjaca ali hrdjavo ja skinem kad unutra blata i vode,sve to rukom van izvucem poslje krpom izcustim skinem splentu od supljog serafa gidoru 22 oserafim i vidim dvije kajle pod konus zbrusilo.Nebi nasao kajle da si bog u garazi zovem muza nejavlja se,sra cu ja izmijerim sublerom one dvije zdrave kajle one su 5x6 duzine 31mm.Toreks Unior u mendjule mali fleks otpilam ga na 31mm opet u mendjule i brusi dok nisam dobila 6x5.5 a duzina 31 kad sam obrusila sve umocim u mijesavinu ulja nafte i vode jer to mut radi vidila sam tako i drugi napravim isti postupak i u onoj pesnici izmijerim 6mm utor.Sad vidim malo je na osovini zbrndalo jednu stranu sa obe strane do motora i mijenjaca a oni okrugli osiguraci su gore na osovinama.Probam zavuci fleks neide a sta cu ja kad sam vracala one kajle malo grafitne masti da se neizvrcu iz pesnice stavim stegnem krvnicki kolko ja mogu a imam i kilo kljuc dugacki ali bojim se puknuce sta pa kud cu onda,vratim nazad sve namazem masti gdje ona batalamurgija sijeda na trakor,stvrdla se diht masa pa sta cu drugo naspem ulje kroz cep sa desne strane sica,opalim Vladika moj Savo vrti kardan u svaku brzinu ide ma suze su me od srece oblile,jos jucer mala me pita mama kako cemo mi zimus u skolu ma bilo mi tesko i ja kazem ako niko tata ce kad dodje napraviti.Jos da mi moze samo balirati ali nemoze ide prebrzo i nemoze gutati balirka ono klepetalo od Ursusa ljenog nek nosi iz dvorista sve te IMT 539 i Ursuse 335 on popisa i zaradi do podne i da sestom da ide brze.On jadnik sa 88ah pali kao auto malo trosi a prima kao benzinac gas.

Savo brate moj hvala ti ziv i zdrav bio ti i svi tvoji spasio si me.Muzi cu sve veceras prenjeti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Pozdrav do kud se sipa ulje tamo Di je filter zraka do onog kruga šta izlazi iz sredine ili
I koliko često mjenjati ulje u motoru posto je traktor star 40 g
I u mjenjaču koliko se često mjenja ulje?

U filter zraka sipaj 1 litar motornog ulja i nećeš pogriješiti...
U Uputstvu piše 0.8 litara...
Ulje u motoru sam promenio odmah kada sam kupio traktor, tj u Siječnju 2014. i sada pre neki dan...
Inače napravio sam preko 400 sati u intervalu između promene ulja...
Sipao sam 15W-40, 7 litara...
U mjenjaču sam isto promenio ulje, i sipao 10 litara SAE 90...
Inače, bilo je samo oko 6-7 litara starog, i sve nekakvo ko majonez...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sve ovo čitam i ne vjerujem sam sebi što čitam. Svaka čast i kapa do poda careva ženo, stvarno si carica! To se zove zasukati rukave i raditi a ne kukati!

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Drago mi je da je problem riješen.

Kajle su inače 6X6 , neznam kako si došla do manje mjere.

U hidrauliku ti ide hidraulično ili motorno ulje , najbolje pitaj muža šta je on sipao pa to isto dospi da nebi došlo do agresije ulja.

Tamo gdje je spojnica to je suva komora i tu ne ide ništa , tu eventualno udje ulja iz mjenjača ili vode od slivanja kišnice. Uglavnom nebitno.

Vidi dali ima dovoljno ulja u pogonu pumpe , ima čep sa strane ključ 19.
Tu ti ide 90ka.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Pricala sam veceras muzem i kaze sunce mu i Savi pa on je doktorirao Ruse pa stvarno nemam rijeci kaze mi i valjda cemo nekad pice popiti ako nista drugo samo da se jos malo iscupamo iz govana.Pa izmijerila sam sublerom kajle koje nisu "smuljene"i prema tima sam napravila od toreksa druge dvije jer mislim da je zadovoljavajuca tvrdoca posto mi je veceras rekao gdje su kajle a ja ih nisam mogla naci nikako a one u nekoj kutii od sladoleda stoje ima ih pitaj boga koliko i kakvih sve nema.Pitala sam ga za ulje kaze sve je SAE 30 motor mijenjac i hidraulika,pita koliko je izaslo iz hidraulike pa kazem ono sto sam prosula oko litru i u kanti je bilo oko 5-6 kaze on pa dospi jos litru-dvije jer je on slomio slomio mijerac i sad ako dize ok ako nedize sipaj dvije litre.Eto nisam gledala taj cep sa strane a zapazila sam ga,ma od uzbudjenja nisam kontrolisala a sutra cu pogledati ali nemam 90 imam Transhidrol 85 moze li to se dosuti jer sam u Ursusa dosula 5 litara stalno na kipu bali i nije bilo 90 kaze pumpadzija ista je to pm dospi ovog i ja kupim kantu 10L.Ljetos smo u one sa strane reduktore sipali 90 ma samo dosuli i u prednje tockove ali Ursus bali pa je kanta od 5 litara otisla unjega sto je ostalo.Veceras mi svekrva kaze kad sam ga povezla nisi tocak stegnula krivuda ti a ja nisam ni takla tocak,drmam tockove nista ja opet kolko mogu vidjeti iz kabine desni tocak pravi malo osmice ja na prozor on zaista pravi osmice ali ne jako a nije pravio dosad neznam sta se desilo a nista se ne ljulja .
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,318
I ja sam ovo isčito,, ako nije kakva zajebancija,,, ja klanjam se ovoj dami do zemlje,,
što jest i muškaradija bi tu kleknula:icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kajele se nikad ne rade od "tvrdog" matrijala , one toliko malo nose po jedinici površine da se gotovo nikad ni ne preračunavaju kod konstruiranja ..
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Zajebancija nije,usla sam da vidim da nije Savo sta odgovorio mi.Pa zivim snjim 11
godina a radila sam snjim do prije 3 godine dok nije otisao za Norvesku jer je morao ici.Dzaba sto znade mehaniku kad onaj nema novca onaj moze li na brk onaj plati nesto poslje nesto onaj nikad neplati i upoznali smo se na kanalu od njega kad sam mijenjala zupcasti na Golfu tatinome i tu je sve krenulo.Ja dosla ranije po njega pijeske on nije zavrsio druzili se malo i izasli na pice i jbg tako je krenulo.Dijeca kuca troskovi i nema nego bijezi iz zemlje.Stalno sam snjim visila u kanalu jer dodaj ovo dodaj ono privati ono idi po dijelove svekrva mlada pazi dijecu a mi stalno serafaj.Poslje sam sama mijenjala pakne plocice klinasto remenje svijecice zarulje sajle od rucne...Savo hvala ti jos jednom kazu muz ma ako fali uspi 85 nece mu nista biti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
U principu na ruskim traktorima je bitno da ima ulja , manje bitno je koje je ulje. :(giggle):
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
To mu je jasno samo otprilike okvirno na koliko mjenjati ulje u motoru nakon koliko sati ?
I u mjenjaču nakon koliko se mjenja?
Sad sam sve promjenio novo je ulje svagdje tako da me zanima koliko sam miran ?
Prošle god sam mjenjao u motoru i napravio oko 50 sati i kad sam mjenjao ulje nije bilo za mijenjanje moglo je još ali posto je dugo stajao rekoh da ga zamjenim u kraćim intervalima
Pritisak ulja oko 2 bara vidim da treba oko 1.5-3.5
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bravo Careica pa ti si pravi majstor . Kad se sjetim moje muke sa novim T-25 A1. U godini dana napravil 32 rh vječito u kvaru a nesmiješ dirati nego čekati ovlašteni servis nekad i 30 dana . Servis popravi i ode a za deset dana opet kvar pa čekaj . Otac je bil toliko ljut da je rekel da zna tko je napravil taj traktor da bi mu sjekirom odrubil glavu . No kad vidim kako ti riješavaš kvar još jednom BRAVO !!!!
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Savo da lupim glupost a vi se svi smijte kolko vas ima,da je Vladiki turbinu ugraditi bil ta “Ruska tehnika”mogla to podnjeti da se neraspadne i da radi ili bih brzo bio kolaps.Samo mi nemoj reci pokusaj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moglo bi ali kako riješiti višak topline zbog zračnog hlađenja . Zbog toga turbaci imaju vodeno hlađenje
 

Najnoviji postovi

Na vrh