• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Dal mogu uzet plus sa one lampice gdje mi pokazuje kontakt ili da uzmem sa svjetala

A dali je problem ako bi spojio direkt sa akumulatora
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Nemoj sa te od kontakta..
Moze sa akumulatora ali pozeljno bi bilo da staviš osigurač.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Postovanje kupio sam vladimirca T 25 i on nema upaljaca pa me interesuje kako bi mogo spojit upaljac da bi mogao ukljucit rotaljku
Ja sam ugradio i upaljač za punjenje mobilnog telefona, a rotaciono svetlo sam povezao posebno preko prekidača. U oba slučaja ide preko osigurača (čitaj licni).
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Slikao sam tada kad sam obećao, samo nisam imao vremena da postavim. Izvinjavam se zbog kašnjenja.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Lijep pozdrav svim članovima,nadam se da mi nitko neće zamjeriti na slijedećem jer imam dobru namjeru,naime potaknut pozitivnim komentarima sa ovog foruma svojevremeno odlučio sam se za kupnju Vladimirca T25 1984 godište u tvorničkom stanju.Proveli smo jedan period zajedno nas dvojica i ponekad sam tražio savjete za problemčiće na ovom forumu gdje sam ih dobio od dobrih ljudi koji su spremni pomoći,za to svaka pohvala.Sad se i ja želim revanširati sadašnjim i budućim vlasnicima tog traktora sa svojim savjetom - gonite tu hrpetinu gvožđurije iz dvorišta čim vam se ukaže prilika😁,za sva dodatna objašnjenja stojim na raspolaganju...
 

RUS_

Novi član
Tu od
2 Ožu 2021
Poruka
4
Ajde onda da svi prodamo vladimirca zato sto je hrpa gvozdja i kupimo IMT:)
Ako je za tebe los traktor to ne mora da znaci da ce svima da bude;)
Koji traktor mozes da kupis za 1000€?
Mozda imt 509:ROFLMAO:
Mene taj traktor veoma dobro sluzi i za sada nisam imao ni jedan kvar(mislio sam da je pumpa h. losa ali izgleda da fali ulja pa zato nece da dize)
Preporucujem svima koji hoce da ga kupe da prvo testiraju traktor da vide da li je to to pa da onda razmisljaju o kupovini.
 

Stari avdžija

Novi član
Tu od
16 Ožu 2021
Poruka
8
Pozdrav članovima
Zanima me kod Vladimira t25 kako riješiti moj problem sa dekompresor.Kada povučem polugu dekompresora podignu se one šipke i podignu klackalice ali one ne potisnu ventile tako da praktično nije u funkciji.Polugice dekompresora su ispravne .Dali je problem u oštećenim podizačima pa nedovoljno se podignu i klackalice ne potisnu ventile ili možda veli zazor na ventilima ? Molim ko zna da mi da mišljenje.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Pri spuštanju Vladeka u najniži položaj sa lijevim stražnjim kotačem nije bilo problema, ali sa desnim imam problem!
Ostaje mi luft oko 1 cm i nabijanjem ne mogu priljubiti taj zakrenuti bočni prijenos.
Da li možda treba otpustiti nešto na kočnicama na desnoj trubi ili treba primijeniti veću silu?
Hvala na savjetu ako mi ga netko tko je imao sličan problem može dati!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Da ti ne daju ona dva moždanika?
Ili bi nešto oko kočnice bilo , možda se kočiona obloga smakla sa doboša za onaj pohabani dio.

Koliko si rastavljao reduktor od trube?
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Nisam ništa rastavljao.
Izvadio sam onih 8 šarafa, izvukao po ona dva štifta bočni prijenos tek toliko da mogu zakrenuti na mjesto najnižeg položaja i vratio po štiftovima koliko je išlo, a ostalo je manje od centimetar lufta. Glava kotača se okreće u diferencijalu, znači da je uzubljena. Izvadio sam štel-šaraf i poklopac desne kočnice gdje je onaj neki uspravni debeli šaraf ali sam morao otići, tako da nisam stigao s daljnjim pokušajima.
Kad dođem (u subotu) probao budem dalje unutra van pa možda se namjesti.
Hvala Savo na detekciji mogućeg problema. Nekako mislim da kočiona obloga sprečava da nasjedne a ne znam gdje je otpustiti?
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
... Ili da nisam možda previše izvukao bočni reduktor pa ga ne mogu vratit zbog kočnice?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
meni sumnjivo jer ga desna zeza...
ak su obloge na brenzi, raspusti gore ispod zica i ona tri okolo trube...nebi smjelo biti problem niti u jednom slučaju...
jedino ako se obloga raspala.. 🤭
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Da, mogla bi biti špera.
... i na lijevom kotaču sam stiskal i otpuštal blokadu i tek je onda ušlo, al nisam htio spominjati to jer ne mogu naći poveznicu između špere i nasjedanja?
Tak da sam to prešutio da ne ispadnem smješan!!!
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Imam pitanje. ako ja na vladimirca prikopčam grabilice za okretanje sijena i odem prevračati. ako moj kotač na grabilicama udari u krtičnjak dali če moje grabilice poskočiti kao na IMT ili če ih vladimirac zabiti u zemlju?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ako staviš hidraulik u plivajući položaj...skroz dolje...neće biti nikakvih razlika od "normalnih" traktora...čak i u neutralnom položaju neće se niš dogodit na ravnom...
ustvari, zabit u zemlju ju možeš jedino ako ju baš stisneš na to koljence razvodnika...
a i grabilica ima leteće klinove di se ruke kopčaju, kaj ne?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ima ali kada grabiš grabilice moraš držati na hidrauliki to jest na letečim klinovima .grabilice se nose. budale ih spuste do kraja pa ih vuku po zemlji pa brže potrgaju i sijeno im je puno zemjlje. također kada traktor ide ubrdo nizbrdo na kosini moras stalno da riktaš hidrauliku.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ne, raspustiš je na toplinku...i ne zapinje nigdje...spustiš na plivajući, poriktaš španere i raspusti toplink...i gassss....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
To što ti zamišljaš vladimirac radi na srugi način .
Na ona dva podizna velika vijka koji idu sa poluga hidraulike gore na ruke od hidraulike se raspuste gornje matice i onda dobiješ da ti hidraulikom spustiš priključak do određene visine a on samostalno može otići gore onoliko koliko raspustiš te matice.
Druga opcija je što ti Darijus veli.
A treća opcija je leptir na klipu hidraulike ali onda nemožeš brzo iz kabine mijenjati taj donji položaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh