• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Trebam anlaser za T25.... ovako brzinski sam našao:

Antoš Magneton Češka 1090kn
Antoš Jubana 750kn
Masiva 610kn

Majstor za reparaturu starog traži 1000kn

Kakva su iskustva? Što preporučate?

I vidim da negdje piše brzi anlaser za T25.... pretpostavljam da to brzi-spori ne igra nešto... da to sve paše... ili su danas svi brzi?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,087
Trebam anlaser za T25.... ovako brzinski sam našao:

Antoš Magneton Češka 1090kn
Antoš Jubana 750kn
Masiva 610kn

Majstor za reparaturu starog traži 1000kn

Kakva su iskustva? Što preporučate?

I vidim da negdje piše brzi anlaser za T25.... pretpostavljam da to brzi-spori ne igra nešto... da to sve paše... ili su danas svi brzi?
Magneton je zakon (pretpostavka da je original) i to je dugoročno rješenje. U Masivi je najvjerojatnije kinez što znači da će se razletjeti za kratko vrijeme. Imam takav sličan na IMT-u i nisam sretan, samo čekam da prestane vrtjeti pa će na njega opet stari originalni. Ovaj sam stavio jer ima na sebi reduktor pa je brži.
Za Jubanu ne znam kakav je. Nadam se da sam nešto pomogao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ovo Ah više manje, bitno da ima puno A i s tim više startne snage, a ovaj stari ima preko 800
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Ja je imam u auto u i na motoru vec 4i 5 g i mogu reci da sam zadovoljan + 36 mj garancije 100 am yuasa oko900 kn i nekako sam najblize njoj posto vec imam iskustva s njima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ta Varta je po 1000 kn a gledao sam ima exide Vesna po 600 kn jel to kaj vrijedi ili bolje varta
S Vesnom ja baš i nisam bil zadovoljan. Vartu i Bosch S3 sam imal svakog po jednom i to rabljene, stare nekoliko godina. Vrhunske baterije ali i koštaju.
Svi ovi ostali s kojim sam se ja susretal su u pravilu trajali kolko su dugo garanciju imali.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav ljudi u fazi sam kupovanje kose za svog Vladimira do sad sam kosio sa olt stražnjom i sad bi se malo ponovio pa gledam Roto kose. Jel moze gore 165 ili bolje 135?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
135 ti je dosta...
prije nekakvih 25 godina sam kupio deutz-fahr km 22 165cm, i mogao sam kositi njome...ali samo po ravnom, i spigala mi je ruke od hidraulike svejedno...inače, za nju su mi trebali i utezi naprijed, inače ih nikad nisam koristio...
sad imam sip 135, i to mu je dost...samo mi ide na živce kaj gazim po sredini pokošenog vakla... :confused:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja lagano kosim sa onom rotacionom IMT sa četiri diska 165 .
Preporučujem , možda čak i nešto u smislu kuhn,vicon ili bcs.

A dosta hvale i one dupleks kose , neznam nisam radio sa njima.
Jedino ne preporučujem 165 sa dva bubnja jer je preteška.
Mada ni 135 nije neka sreća jer gaziš otkos a i one slože travu pa svejedno moraš razbacivati.
Dok ona sa četiri diska ostavi raširenu travu i lakše se suši.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja mislim da je vladimircu najbolja njegova original bočna kosa, kad se dobro naštimaju remeni, kosi ko britva...
nisam imal čast kositi sa ovim stvarima koje savo ima, vjerujem da su bolje od standardnih roto kosa s dva bubnja, ali koštaju ko da su zlatne...
a ja nemam ničega kaj bi suho sijeno jelo...pa nema šanse ni da kupim tak nekaj... 🤭
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imao sam i ja bočnu češljušu i kosila je ona solidno ali prvi put kada uzmeš rotacionu onda drugačije razmišljaš
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa prvu sam uzeo još davne 95-te, i znam kaj može...napred-nazad, al da imaš vtz-a, s dva kvačila, e to je tek milina... 🤭
 
Na vrh