• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

B

Bobo

Guest
Imam samo tudja iskustva, i ona takodjer kazu da je Vladimirec dobar za po sumi, ali da za njivu bas i nije neki. pogotovo zbog lose zemisljenog i kvarljivog hidraulika. Drugi problem je paljenje, jer mu treba akumulatora kao ratarkovom utovarivacu. A kad pali, onda pali i na +60 i na -60...

Sve u svemu, ne upada niti u siri izbor za kupovinu, za bilo koju namijenu.
 
B

branko

Guest
Re: vladimirac

alen28 kaže:
Nije bas neki-tako svi kazu... Istina,ima puno rucica i ruckica hidraulik se kvari i nije fini...
Ali ima i dobrih strana. Tezak je ,dobar za oranje,za vucu,za sumu... Imate li kakvih iskustava?



ja jedino s popravljanjem jer imam jednu stalnu musteriju koja ga ima , kupljen je u madjarskoj i na putu do kuce se umalo raspal na pol, sva sreca da je presel granicu pa su kod nas pritegnuli sve sarafe i uspio je doci do doma, nakon pet sest godina raspala se vecina prekidaca (ima slicne ko na kineskim igrackama kip prekidace). a na spojnim mjestima u lampama nigdje nije koristena ni jedna stopica vec je zica provlacena kroz rupu na muskoj stopici i samo jedno par put zafrknuta, uglavnom dok sam videl nisam mogao povjerovati da je takvo nesto moguce , sve u svemu sto se tice izrade koma, a sto se mehanike tice traktor je ok osim sto ti treba visa skola za upravljanje s ruskim traktorima i BTW vladimirEc , a ne vladimirAc
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Hehehe, ja sam ispravio naslov, dok si ti pisao komentar...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Vladimirec

Motivel je za uskolisne korove , ne pomaže u ovome slučaju.
Za samonikli suncokret nema pomoći .Meni se pojavljuje i nakon 5 godina poslije zadnjeg suncokreta na njivi.
Treba sijati nešta od strnina onda on nema šanse ali ako se radi o vrtu onda to otpada .
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Cidokor cini cuda... Umire sve zivo i nezivo... ;)
 
B

branko

Guest
Re: Vladimirec

Bobo kaže:
Cidokor cini cuda... Umire sve zivo i nezivo... ;)


da ali ne i divlji krumpir , jer cidokor ti unisti samo nadzemnu stabljiku ali ne i podzemni gomolj kojeg oranjem i tanjuranjem samo siris svake godine, knjizevni naziv je čičoka, a po njivama su je rasirili lovci koji su je sadili za divlje svinje pa se s njihovih parcela prosila. ima je kod mene medjas i prve godine je zauzimala cca 1m2 a sad nakon par godina ima je barem 50 m2, i ove godine je krenuo u iskopavanje jer je to vjerojatno jedini nacin da se je suzbije.
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

A onda uzmes plavog dizela u prskalicu i prodjes po njivi...

Miran si bar 5 godina (ako ne i 10) da tu nece rasti nista ;)


Nikada nisam cuo za taj divlji krumpir, mada mi je naziv cicoka poznat.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Vladimirec

zvona kaže:
Motivel da možda probaš koristiti
a i meni brži jezik i prsti od pameti :oops: :oops: a koristili ga protiv sirka a on je uskolisan.
a taj divlji suncokret je otporan, a u slučaju da imaš suncokret i ideš u prskajnje sa dual goldom a poslje on malo požuti i boluje, a ovom divljem ništa
 
Č

Čugi

Guest
Re: Vladimirec

Equip sprži suncokret veoma efikasno, ja kad sam prskao kukuruz na njivama gde je pre bio suncokret uverio sam se u to.
 
Z

zoki

Guest
Re: Vladimirec

Eqipom sam pošprical kad je već niknul, kukuruz je bio na pet listova i totalno ga je uništio :D
Litra je bila oko 250 kuna.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Vladimirec

nije točno da cidokor uništava samo nadzemni dio biljke.On je totalni TRANSLOKACIJSKI herbicid što znači da nošen biljnim sokovima silazi u rizome i uništava ih.vodoprivreda radi s 10 l/ha za drveće(vrba,topola,amorfa).kod čičoke bi se jednu godinu trebao imati ugar tako da bi u više tretiranja uništio sve rizome.naravno s punom dozom sredstva(8-10l/ha).poslije prskanja 21 dan ne dirati.poslije toga može se prorati te istanjurati i vidjeti da li ima zdravih rizoma. ako ima sačekati da ponovo porastu te ponoviti prskanje.iduću jesen posijati strniku tako da možeš intervenirati poslije žetve ako bi se šta pojavilo.
 
K

KRESO

Guest
Re: Vladimirec

jd4755 kaže:
nije točno da cidokor uništava samo nadzemni dio biljke.On je totalni TRANSLOKACIJSKI herbicid što znači da nošen biljnim sokovima silazi u rizome i uništava ih.vodoprivreda radi s 10 l/ha za drveće(vrba,topola,amorfa).kod čičoke bi se jednu godinu trebao imati ugar tako da bi u više tretiranja uništio sve rizome.naravno s punom dozom sredstva(8-10l/ha).poslije prskanja 21 dan ne dirati.poslije toga može se prorati te istanjurati i vidjeti da li ima zdravih rizoma. ako ima sačekati da ponovo porastu te ponoviti prskanje.iduću jesen posijati strniku tako da možeš intervenirati poslije žetve ako bi se šta pojavilo.
TOČNO!
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Mi smo cidokorom prskali u dva navrata jednu vrlo zapustenu i jako lose radjenu njivu. radili smo bas kako si ti gore napisao, i sad vise nema brige...

Brat sa HERCULESOM prska korove oko kuce (uz zidove) vec 2 godine i nema toga sto totalni herbicid nece spaliti! Po prskanju, vec 3 dan se vidi kako biljke ugibaju ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Vladimirec

cidokor je zakon a sada više nije ni tako skup.jednom se riješiš višegodišnjih korova i dalje prolaziš samo s jednim prskanjem(BEZ KOREKCIJA).treba očistiti zemlju prije soje,repe te svih kultura gdje je skupa korekcija.korekcija je u većini slučajeva skuplja od cidokora.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

alen28 kaže:
Nije bas neki-tako svi kazu... Istina,ima puno rucica i ruckica hidraulik se kvari i nije fini...
Ali ima i dobrih strana. Tezak je ,dobar za oranje,za vucu,za sumu... Imate li kakvih iskustava?

Ova rasprava je otišla sasvim u off (s herbicidima i uništavanjem korova). Da se vratimo na temu Vladimirca:

Ja sam vrlo zadovoljni vlasnik navedenog T-25 (34 KS), a postoji i "de-lux" verzija, 5 kW jači, i sa servo volanom. Koristim ga 10 godina, znači imam iskustva, i mogu dati krači osvrt:

Dobre strane:
- dosta manja potrošnja, posebno ako se uspoređuje s IMT-om
- zatvorena kabina s ventilatorom zraka (nikakva prašina, dim i otrovi ne ulaze u kabinu, jer se zrak centrifugira )
- kabina daleko komfornija nego IMT-ova
- težak i vrlo robustan traktor, blok motora nije nosivi dio prednjeg mosta traktora, nego je motor položen na ramu od profila - cijevi. Ne diže mu se prednji kraj u zrak, ako ne može povući - ukopat će se zadnji kotači
- hidraulika radi u oba smjera (diže i tlači), traktor može sam preko poluga podići svoj zadnji kraj
- hidraul. pumpa isključuje s vrlo jednostavno, ručicom blizu lamele, ako kod prijevoza hidraulika nije potrebna
- regulacija vuče na hidraulici izvedena sasvim drugačije, nakon spuštanja oruđa na tlo, ručica se prebaci u plivajući položaj hidraulike, i sve se regulira samo
- pristup do mašine, podešavanje zazora ventila, ili bilo što oko dizna daleko lakše nego kod IMT-a, jer mašina nije pokrivena s rezervoarom goriva
- mogućnost olakšanog paljenja, na dekompresiju

Loše strane:
- prekidači instalacije izvedeni krajne traljavo, zamijenio sam ih sve odmah nakon kupnje
- traktor nije za idiote, zahtjeva IQ veći od sobne temperature, a moramo priznati da ponekad toga nedostaje kod traktorista (pri tome mislim na mjenjač, koji ima DVIJE GRUPE brzina: PUZAJUĆA1 + 1-3-5, ili POZAJUĆA2 + 2-4-6), plus sve to u nazad, osim puzajućih.

Dakle ima ukupno 6 brzina naprijed i 6 unazad (u dvije grupe), plus dvije sporohodne samo unaprijed.

Brzine 2, 4, i 6 odgovaraju otprilike brzinama 1, 2 i 3 kod IMT-a.
 
R

ROKI

Guest
Re: Vladimirec

Da, da. Ruski traktori nisu za svakoga jer ih treba znat terat, a ko ih skuži kako treba onda može iz njih izvući maksimalno što oni mogu pružiti. Govorim iz vlastitog iskustva.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Što se tiče "kvarenja" hidraulike, da razjasnimo i to: T-25 ne koristi ulje iz mjenjača, nego ima posebni rezervoar za hidrauliku, u njega se toči motorno ulje, a ne Hidraol ili slično..

To obično nekih 5-6-7 godina radi bez problema, onda ulje navuče vlagu iz zraka, koja izaziva koroziju po cjevima. Korozija dođe do hidrauličnog razvodnika, u kojem klipići i ventili počnu štekati. U tom slučaju treba zamjeniti ulje, s time da se u sistem natoči nekoliko litara dizela i sve dobro ispere. I opet ste sljedećih 5 godina bez brige.
 

Najnoviji postovi

Na vrh