• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Nisam baš siguran na što točno misliš, kod mene se krovni ventilator i rasvjeta kabine pale na istom prekidaču - preklopci:

SVJETLO - 0 - VENTILATOR

Za sada to radi kao i prvog dana, tako da nisam ni gledao taj dio instalacije. Ako tu postoji neki bimetal, to bi mogla biti termička zaštita motora od ventilatora.

Znači, +12 V treba dolaziti (i izlaziti) od tog bimetala, i dolaziti dalje na ventilator. Ako je to u redu, moguće je da je u pitanju četkica na ventilatoru.

A što se instalacije traktora generalno tiče, počni prvo od višepolnih utičnica - spojnica instalacije, koje se nalaze u kabini, ispod instrument table. Te spojnice služe za brzo razdvajanje instalacije, kod nekakvih većih popravaka, ali upravo su one često problem, jer u njima se prvo počnu gubiti kontakti.

Pogledaj plastiku tih spojnica izvana, i ako se na njoj vide tragovi grijanja i deformacije, to je od lošeg kontakta. Ja sam nekoliko žica isjekao/izvukao iz tih spojnica, i spojio ih sa rednim stezaljkama.

Od tada praktički više nemam "duhova" u instalaciji, i sve radi bez greške. Ranije je po ljeti sve radilo, a po zimi smo se malo igrali "detektiva"..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ako se dobro kužim u ratarstvo, sjemenu i je mjesto na zemlji, a ne na nekakvom tanjuru od sijačice.. :gitarist: :idea:

bravo :prayer: svaka čast :prayer:



:weedman:
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA!
Vjerojatno čemo, spojiti neki generator od "fičeka", al pošto me zanima elektronika budem probao i sa jednim regulator 14V DINAMA šta sam našao pregledavajuči elektro-forume!!! Budem javio rezultate, možda opremio i sa slikama pa ako kome pomogne i toliko bolje!!! Sretno!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA!
Vjerojatno čemo, spojiti neki generator od "fičeka", al pošto me zanima elektronika budem probao i sa jednim regulator 14V DINAMA šta sam našao pregledavajuči elektro-forume!!! Budem javio rezultate, možda opremio i sa slikama pa ako kome pomogne i toliko bolje!!! Sretno!

bolje ti je na vrijeem da odustaneš od nekih komplikacija , stavi mu alternator i AMIN :?
 
V

VTZ

Guest
HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA!
Vjerojatno čemo, spojiti neki generator od "fičeka", al pošto me zanima elektronika budem probao i sa jednim regulator 14V DINAMA šta sam našao pregledavajuči elektro-forume!!! Budem javio rezultate, možda opremio i sa slikama pa ako kome pomogne i toliko bolje!!! Sretno!

To ti je najgora varijanta koju si mogao odabrati, jer kemijanja s raznim dinamima i nepripadajućim reglerima obično poluče loše (nikakve) rezulate.. Ti stari regleri su priča za sebe, za njih treba puno znanja, prakse i iskustva, daleko više nego što uopće misliš!

Ili nabavi alternator, ili ostavi dedu nek pali traktor kao i do sada! Toplu vodu izmislili su stari Rimljani, ili netko još prije njih.. :?:
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Pitanje za Savu

Savo, molim te, kako ono promeniš pakne(habajući segment ili kako se već kaže) a da ga ne rasturiš u param-parčad?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Savo, molim te, kako ono promeniš pakne(habajući segment ili kako se već kaže) a da ga ne rasturiš u param-parčad?

lako :mrgreen:

-skineš točak i nosač kabine da lakše možeš raditi
-onda skineš gornju kocku , onu iznad kočnice što su krajevi obloge pričvršćeni bolcnovima za nju
-spljoštiš čekićem jednu stranu obloge (onaj dio što prolazi bolcn kroz njega)
i izvlačiš oblogu na drugu stranu , pomažeš se okretanjem glavčine mnogo lakše ide
-proturiš neku sajlicu oko doboša i zakačiš za novu oblogu koju si takodje spljoštio
-vučeš sajlu i opet okrećeš glavčinu
-sa već pripremljenim probijačom razvališ onu rupu na kraju obloge da bi bolcn mogao proći
-ostalo je standardno sastavljanje

ovo možda malo komplikovano zvuči ali ide jako brzo , od svog ekstra alata ti treba samo probojac koji je debljine kao oni bocnići na kraju obloge da bi mogao razvaliti spljoštenu rupu
nemoraš da mnogo spljoštiš , otprilike do pola rupe
ali prije nego ubaciš novu oblogu provjeri mogu li u nju da udju oni držači i limići koji je povlače , nekada bude uži taj dio na oblogi pa je na licu mjesta to malo teže obrusiti
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
To ti je najgora varijanta koju si mogao odabrati, jer kemijanja s raznim dinamima i nepripadajućim reglerima obično poluče loše (nikakve) rezulate.. Ti stari regleri su priča za sebe, za njih treba puno znanja, prakse i iskustva, daleko više nego što uopće misliš!

Ili nabavi alternator, ili ostavi dedu nek pali traktor kao i do sada! Toplu vodu izmislili su stari Rimljani, ili netko još prije njih.. :?:


OK OK, al to je JAKO STAR RUS (možda je to njihova PRVA LINIJA -- DEDA je po njega išao u NOVI SAD, kaže da su tamo imali i OBUKU ZA VOŽNJU TIH T-25), i neki "tehničar" je rekao djedu prije par godina da su ti ruski DINAMI evo citiram: "NEPODERIVI"!!!! Pa zato sam mislio spojiti malo stare tehnologije sa novom!!! Al ako kažete da me to neče dovesti NIKUD, onda ču kupiti kakvi ISKRIN alternator ovdje u LJ pa spojiti!!! ALI PROBATI NIJE GRIJEH!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
probati nije grijeh , mi ti kažemo da izbjegneš nepotrenba mučenja
nemora biti nov , uredno rade i polovni , ja sam stavio opelov , staje skoro bez prepravki
 

Zinic

Novi član
Tu od
7 Srp 2010
Poruka
14
OK OK, al to je JAKO STAR RUS (možda je to njihova PRVA LINIJA -- DEDA je po njega išao u NOVI SAD, kaže da su tamo imali i OBUKU ZA VOŽNJU TIH T-25), i neki "tehničar" je rekao djedu prije par godina da su ti ruski DINAMI evo citiram: "NEPODERIVI"!!!! Pa zato sam mislio spojiti malo stare tehnologije sa novom!!! Al ako kažete da me to neče dovesti NIKUD, onda ču kupiti kakvi ISKRIN alternator ovdje u LJ pa spojiti!!! ALI PROBATI NIJE GRIJEH!!!

Srećom pa imaš dva Vladimirca pa možeš oba načina probat. :D
 
D

Duka

Guest
Pozdrav drugari, da se i ja priključim ovoj temi, posedujet T25 80' godište i prezadovoljan sam sa njim. Po mom mišljenju jedina mana je prebrza prva brzina a prespore specijalne. Evo par slika od moje maxine... E da pozdrav za Sava :D:D



Pozdrav svima. ;)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav Duka!I dobrodošao!Čini mi se da sam te viđao na jednom drugom forumu,nije li:scratch?Super ti je Vlatko!Mene nije bilo tjedan dana na forumu,pa sad pronalazim nove postove!
Druže Savorise,tvoja ralica se nije nikaj naradila dosad,jel?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pozdrav Duka!I dobrodošao!Čini mi se da sam te viđao na jednom drugom forumu,nije li:scratch?Super ti je Vlatko!Mene nije bilo tjedan dana na forumu,pa sad pronalazim nove postove!
Druže Savorise,tvoja ralica se nije nikaj naradila dosad,jel?

majku mu :madmana: ni pahulju snijega ove sezone nije odgurala , moram smišljati mašinu za pravljenje snijega :vragek:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hehe!Dobar si!Kod nas ga najvljuju krajem tjedna,a meni ga nije potrebno,rado bih ga prodal ako ima kupaca.Moram pod hitno nabaviti Vlatka i kopirati tvoju ralicu pa da spremno čekam padaline,a lopatu da skrijem v šupu,jer 150m čistit ručno nije neka fora baš!
 
D

Duka

Guest
Pozdrav Duka!I dobrodošao!Čini mi se da sam te viđao na jednom drugom forumu,nije li:scratch?Super ti je Vlatko!Mene nije bilo tjedan dana na forumu,pa sad pronalazim nove postove!
Druže Savorise,tvoja ralica se nije nikaj naradila dosad,jel?

Pozz i tebi Hrvoje i hvala na dobrodošlici, upravu si, sreo si me na jednom sličnom forumu ;) Što se tiče vlatka, nije loš, za svoje godine veoma je dobar, nemam zamerki na njega. ;)
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Srećom pa imaš dva Vladimirca pa možeš oba načina probat. :D

DA DA možda da izmišljam toplu vodu al Bratiču moj još uvijek jih vučemo da UPALE i to sa ZEKANOM!!!!
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
A gdje se proizvode vladimirci i ako tko zna njihovu stranicu?

EVO TI stranice, VLADIMIRCI SE RADE U GRADU VLADIMIR ulica TRACTORNAYA 600001, RUSIJA. a tvrtka se napiše u čirilici BT3 šta znači VTZ a rusi to ZOVu VLADIMIRSKI TRAKORSKI ZAVOD!!!

www.vtz-zavod.ru/


Ih KAD BI IMAO 30.000 eura za NOVOG T-85!!!!
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
EVO TI stranice, VLADIMIRCI SE RADE U GRADU VLADIMIR ulica TRACTORNAYA 600001, RUSIJA. a tvrtka se napiše u čirilici BT3 šta znači VTZ a rusi to ZOVu VLADIMIRSKI TRAKORSKI ZAVOD!!!

www.vtz-zavod.ru/


Ih KAD BI IMAO 30.000 eura za NOVOG T-85!!!!

u ZABORAVIO SAM SVE JE NA RUSKOME PA AKO KO ŽELI MOŽE SI POMOČI SA GOOGLE TRANSLATE na engleski!!! MENI NISU U ŠKOLI UČILI ČIRILICU!!! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh