• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
u ZABORAVIO SAM SVE JE NA RUSKOME PA AKO KO ŽELI MOŽE SI POMOČI SA GOOGLE TRANSLATE na engleski!!! MENI NISU U ŠKOLI UČILI ČIRILICU!!! :)

I još jedna stranica gdje su VLADIMIRCI, a ide koliko čitam sad za neko UDRUŽENJE SVIH RUSKIH TRAKTORSKIH (VTZ, MTZ,LTZ...) kako ONI kažu "ZAVODA" --- evo stranice koga interesira!!!

http://www.agramacholding.ru/default.aspx
 

anel 558

Novi član
Tu od
13 Sij 2011
Poruka
17
Može li netko objasniti čemu služi dekompresor i kako ga koristiti? Da li se on uključuj i isključuje preko ručica ili atumatski? Ne bi bilo loše ako bi se pokazala i slika iz kabine pa da vidim. Ja ne znam ništa o tome jer sam dosad vozio samo IMT pa se nisam sretao sa time.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Može li netko objasniti čemu služi dekompresor i kako ga koristiti? Da li se on uključuj i isključuje preko ručica ili atumatski? Ne bi bilo loše ako bi se pokazala i slika iz kabine pa da vidim. Ja ne znam ništa o tome jer sam dosad vozio samo IMT pa se nisam sretao sa time.

Dekompresor služi kao i kod poni ekspresa da ga lakše zaletiš pre nego što upališ. Vladimirec ima samo dva ali zato poveća klipa i anlaseru je teško da ih pokrene pod punom kompresijom. Zato kada ga pališ hladnog treba da koristiš dekompresor. To ti je jedna mala ručica na podu ispod volana. Povučeš je ka sebi i zaverglaš, traktor tako ne može da upali, ali cilj je zaleteti zamajac. Kad čuješ da je anlaser počeo lako da vrti, samo gurneš ručicu dekompresora od sebe i traktor ima da upali.
Kad ga gasiš istovremeno smanjiš ručni gas ispod uobičajenog lera i povučeš dekompresor ka sebi.
Takođe nije loše i kad te vuku da upališ da isto koristiš dekompresor kao kad verglaš anlaserom - valja prištedeti gume.
 
V

VTZ

Guest
Kad ga gasiš istovremeno smanjiš ručni gas ispod uobičajenog lera i povučeš dekompresor ka sebi.
Takođe nije loše i kad te vuku da upališ da isto koristiš dekompresor kao kad verglaš anlaserom - valja prištedeti gume.

U priručniku za korištenje traktora piše da se dekompresor ne smije koristiti za vrijeme rada motora, pa tako niti za gašenje, nego samo za lakši start (hladnog) motora. Iznimno se može koristiti samo ako motor ode u iberturažu (nekontrolirani rad motora).

Za gašenje motora dovoljno je sasvim oduzeti gas, i ništa više.

A gdje se proizvode vladimirci i ako tko zna njihovu stranicu?

Ovo je njihova službena stranica, Владимирский тракторный завод je u međuvremenu dokapitaliziran, i promijenio je ime, sad se službeno zove Владимирский моторо-тракторный завод, ВМТЗ, ili VMTZ.

http://vmtz.tplants.com/ru/company/review/

T-85


t-85.jpg


t-85.jpg


T-50

t50.jpg


T-60

t-60.jpg
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
A gdje se proizvode vladimirci i ako tko zna njihovu stranicu?

Ovo je njihova službena stranica, Владимирский тракторный завод je u međuvremenu dokapitaliziran, i promijenio je ime, sad se službeno zove Владимирский моторо-тракторный завод, ВМТЗ, ili VMTZ.

http://vmtz.tplants.com/ru/company/review/

T-85


t-85.jpg


t-85.jpg


T-50

t50.jpg


T-60

t-60.jpg
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
VTZ, hvala na ovoj informaciji, to nisam znao. Oduvek sam gasio traktor onako kako sam opisao, a tako je radio i prethodni vlasnik i za sad mu ništa ne fali. Pitam se šta bi eventualno moglo da mu se desi od toga?
 
V

VTZ

Guest
VTZ, hvala na ovoj informaciji, to nisam znao. Oduvek sam gasio traktor onako kako sam opisao, a tako je radio i prethodni vlasnik i za sad mu ništa ne fali. Pitam se šta bi eventualno moglo da mu se desi od toga?

Pa ventili putuju gore-dolje, dok motor radi, a povlačenjem ručice dekompresora blokira se put (zatvaranje) ventila. Jednom se nešto može zaglaviti u tom mehanizmu, i stablo ventila može se savinuti ili oštetiti.

Drugo je kad motor pokrećeš iz nula okretaja, tada se to događa puno sporije i lakše, nego dok se motor vrti. U svakom slučaju, nisu bez veze to napomenuli u tvorničkom priručniku. Dovoljno je sasvim oduzeti gas, motor ostaje bez nafte, i ugasne se.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Pa ventili putuju gore-dolje, dok motor radi, a povlačenjem ručice dekompresora blokira se put (zatvaranje) ventila. Jednom se nešto može zaglaviti u tom mehanizmu, i stablo ventila može se savinuti ili oštetiti.

Drugo je kad motor pokrećeš iz nula okretaja, tada se to događa puno sporije i lakše, nego dok se motor vrti. U svakom slučaju, nisu bez veze to napomenuli u tvorničkom priručniku. Dovoljno je sasvim oduzeti gas, motor ostaje bez nafte, i ugasne se.
med3dbravoffbc4.gif

Za kaj sam ja u školu išel
4fvgdaqth.gif


Jedino za ovo zadnje si u potpunom pravu :supz:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj dekompresor je prava stvar.....pogotovo kada temperature odu debelo ispod nule.......ili je traktor u lošijem stanju, pa na taj način lakše upali......
 
V

VTZ

Guest
Sad sam pročitao dio uputstva o dekompresoru - povlačenjem ručice dekompresora podižu se u stvari šipke, koje preko klackalica drže usisne ventile otvorenima. Pošto sam kupio novi traktor, ja nikada ustvari nisam imao potrebe (ni priliku) da detaljnije upoznam taj mehanizam...

Ali se sjećam priče poznanika, kojem se je nešto svinulo u tom mehanizmu, jer je isto tako dekompresorom gasio svoj traktor, iako u uputstvu striktno piše da se to ne radi tako.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
VTZ, hvala na ovoj informaciji, to nisam znao. Oduvek sam gasio traktor onako kako sam opisao, a tako je radio i prethodni vlasnik i za sad mu ništa ne fali. Pitam se šta bi eventualno moglo da mu se desi od toga?

ništa neće da mu se desi , VTZ umišlja konstrukciju motora :finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
ove dvije 82ke da su i BiH ja bi ih uzeo bez razmišljanja , jednu remontovao a drugu za dijelova i imaš stroj za šumu na duže vrijeme :prayer:
 
V

VTZ

Guest
Da, zanima me kako t-85 izgleda iznutra tj. dali je kao da se voziš u tenku ili traktoru.

A čuj, u mojem traktoru uglavnom svira Beethoven, Brahms i ostali klasici, vjerujem da u ovim najnoviim modelima stanje može biti još samo (puno) bolje. :gitarist:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Baustelac,ovog drugog vladimirca sam ja htio kupiti,al ga je čovjek prodal.Dvoumil sam se nad njim.Jako dobar stroj,očuvan i ok.Kabina je svemirska,istina,al da si ga uživo videl,strojčina prava.2400 sati od 1970-i neke godine,pa ti računaj.Prvi vlasnik,samo kaj papiri nisu bili jasni,trebalo je pretumbavati sve prek bilježnika,pa sim pa tam i na kraju sam odustal.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Baustelac,ovog drugog vladimirca sam ja htio kupiti,al ga je čovjek prodal.Dvoumil sam se nad njim.Jako dobar stroj,očuvan i ok.Kabina je svemirska,istina,al da si ga uživo videl,strojčina prava.2400 sati od 1970-i neke godine,pa ti računaj.Prvi vlasnik,samo kaj papiri nisu bili jasni,trebalo je pretumbavati sve prek bilježnika,pa sim pa tam i na kraju sam odustal.

jesi našao što zanimljivo za kupit?
ja zvao nekoliko oglasa, ali ili su daleko, ili preskupi (za moj buđet) ili prodano, il nema papire, ili skužim da je švercer (čim me pita koji traktor me zanima a javi se iz birtije).
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,to,ti šverceri me ubijaju,sve bi nekak da proda traktor,a ne pokuša ni da objasni kakav je,ni u kakvom stanju,sliku vidiš,al nije to to.Tak je jedan bil isto u "super stanju" pa kad sam došel gledat,da te Bog oslobodi zla.Ja prodajem traktor,i uredno velim čoveku,ne valja mu to,to i to,a ne da muljam.Pa nisam ja INA da mi je gorivo besplatno pa da kramu gledam po dvorištima koja uz to i masno košta.Da je najti kak Savo veli za 600-700 eura ragu pa složiti,ok,al nebreš iskati 1200 eura za nekaj kaj jedva da hoda!!!A kak sam i prije rekel,cijene su im skočile dosta,a k tome i rastu još.Na kraju bude vladimirec skuplji od 539 kak je krenulo,al u jednu ruku to je i pokazatelj kvalitete.10000 kuna traži čovek za Vladiku,motor je tak tak,mjenjač zmešal brzine,gume se samo zovu gume(nikakve).Pa halo!Daj bar da se doma dopelam za 10000 kuna!
 

Najnoviji postovi

Na vrh