• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
ti svaki put moraš podizati rudu nebitno dali zakačivao ili otkačivao , ovako na bolcna makar ne moraš da je podižeš kada otkačuješ , samo izvadi bolcn i kreni naprijed , ostalo će gravitacija da odradi :rolfer:


Jasno mi je na što misliš, ali taj bolcn treba osiguravati svaki puta s donje strane, pa se zbog toga trebaš saginjati, pa ti se majica izvuče iz hlača, pa ti ispadne nešto iz džepa, pa ti hlače puknu na guzici, pa još sto problema raznih.. :finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
nije da si zakomplikovao , nego te nijednu riječ nisam razumio :rolleyess:
 
V

VTZ

Guest
Ma nemora kuka raditi gore dole - nije bitno nemam jednoosovinku. Traktor je u srednjem podešenju znači kuka bi išla na doljnje rupe, na gornjima smeta hidr. klip. Bolcna bi trebala izgledati, ako se nevaram -
s jedne strane navoj koji prolazi rupu u konzoli- dio koji je širiine kao i rupa u konzoli-dio koji je širok kao rupa u okviru kuke i na kraju dio koji je još malo širi. A jesam ga zakompliciral.

Pogledaj fotku, tebi su na konzolama slobodne rupe A. Trebaju ti dva jako debela osigurana vijka (oni glume bolcne), ne sjećam se napamet, ali čini mi se da je fi tih rupa blizu 30 mm.

lastscan1.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Jasno mi je na što misliš, ali taj bolcn treba osiguravati svaki puta s donje strane, pa se zbog toga trebaš saginjati, pa ti se majica izvuče iz hlača, pa ti ispadne nešto iz džepa, pa ti hlače puknu na guzici, pa još sto problema raznih.. :finga:

pazi ovaj post nisam ni vidio :confused:

ok ak oje tebi dobro tako onda je i meni , samo ne vidim zašto bi osiguravo bolcn odozdo
na mom prvom vladimircu je bio taj sistem i nikada mi se nije izvukao bolcn

@VTZ
malo brkaš pojmove , središnje podešenje je kao kod mene , kod tebe je nisko

a kuka ide ako je traktor u srednjem položaju u tačku A
a bolcnovi su 24mm u šta sam siguran (to je ruski standard bolcnova za traktore)
 
V

VTZ

Guest
@VTZ
malo brkaš pojmove , središnje podešenje je kao kod mene , kod tebe je nisko

a kuka ide ako je traktor u srednjem položaju u tačku A
a bolcnovi su 24mm u šta sam siguran (to je ruski standard bolcnova za traktore)

Pa i ja sam rekao da ide u A, točno tako je i kod mene montirana! Meni su poluge te kuke bile prekratke, pa sam ih produžio na krajevima za cca. 15 cm, i izbušio nove rupe za bolcne.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ali je rupa na okviru kuke veća ak sam ja to dobro videl

hm :scratch ne bih rekao , možda idu piksne ili je neko razvalio
ništa onda napravi kod tokara stepenasti bolcn i stavi

@VTZ , to je onda druga priča , ti si prepravljao kuku :? ako je tvoj traktor u položaju kao i što jeste nisi je mogao staviti u te rupe bez prepravke , bila bi ti predaleko naprijed
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
na kuki su rupe 34 mm sad sam mjerio. ništ onda budem kopal po kutiji s djelovima pa možda nađem te dvije piksne. ps: ja volim komplicirano :)
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
@VTZ , to je onda druga priča , ti si prepravljao kuku :? ako je tvoj traktor u položaju kao i što jeste nisi je mogao staviti u te rupe bez prepravke , bila bi ti predaleko naprijed

Da, bila bi dosta naprijed, ali mogla bi se još uvijek koristiti.. Meni je ovako više odgovaralo, jer kod okretanja s prikolicom na malom prostoru zadnji kotač traktora je strugao po rudi.

Zbog toga sam produžio kuku, i riješio problem. A što se tiče bolcni na konzolama za kuku, ja sam stavio debele vijke, osigurao matice rascjepkama, i sve pet.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
E sad dalje namjeravam montirati original kuku za vuču pa ako ko može pokazati kak je to tvornički rješeno

Zašto insistirati na originalnoj kuki kad postoje i efikasnija rešenja? Ja imam kuku što se montira na poluge i onda ti ne treba gornja i donja kuka već hidraulikom nivelišeš visinu koja ti odgovara u milimetar ako treba.
Potreban je samo aparat za zavarivanje, malo starog gvožđa, farbe i eto! E, da treba i da imaš kuma koji ima veliku stubnu bušilicu da ti probuši rupu za klin.
 
V

VTZ

Guest
Zašto insistirati na originalnoj kuki kad postoje i efikasnija rešenja? Ja imam kuku što se montira na poluge i onda ti ne treba gornja i donja kuka već hidraulikom nivelišeš visinu koja ti odgovara u milimetar ako treba.

Ja sam napravio nešto slično - kuku za kopčanje autoprikolice. Ta kuka (s kuglom) natakne se u srednju rupu poprečne poluge, i još ima dodatak koji se spoji na standardnu donju kuku traktora, da se sve to ne bi okretalo u vožnji..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zašto insistirati na originalnoj kuki kad postoje i efikasnija rešenja? Ja imam kuku što se montira na poluge i onda ti ne treba gornja i donja kuka već hidraulikom nivelišeš visinu koja ti odgovara u milimetar ako treba.
Potreban je samo aparat za zavarivanje, malo starog gvožđa, farbe i eto! E, da treba i da imaš kuma koji ima veliku stubnu bušilicu da ti probuši rupu za klin.


to nije loše rješenje......samo trpi hidraulika.....ja imam isto, ali gore kopčam i lance, da stoji na njima,a ne na hidraulici......pa opet mogu namještati visinu, ovisno kroz koju kariku stavim lanac......također, treba pripaziti i stegnuti španere, da se nemiče lijevo-desno, jer ih u protivnom može savinuti......ili u gorem slučaju polomiti.....

ako netko i pravi, preporučam ostaviti veći utor (lijevo-desno od klina), gdje dolazi ruda od prikolice, kako bi se mogla skretati pod većim kutem......
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ma za tako nešto dovoljno je pola sata, nakon što završi neka od kampanja poslova (oranje, sjetva i slično). Vidio sam već i traktore kojima je na podu u kabini niknula pšenica ili trava, u naslagama zemlje, koja nije očišćena otkako je traktor kupljen.

Takav vlasnik ne može me baš uvjeriti niti da se puno brinuo oko održavanja, kontroli i pomjenama ulja, podmazivanju, i ostalim stvarima..

Ma u potpunosti se slažem sa svime šta si rekao --- kad vidim UJAKOVE VLADIMIRCE stisne me (ulje curi na hidraulici, na MOTORU IMA NEKAKVOG CRNILA "KAO MAST" VEČ PRST DEBELA (al istina u motor nikad još nije bilo dirano od kupnje '72), vuče se jih da upale itd... BIT ČE POSLA DA SE SREDE!!! na forumu sam našao neku poljsku stranicu za dijelove --- koliko vidim šalju i u HRVATSKU!!! A u HRVATSKOJ NIGDJE NEMA DIJELOVA ZANJIH IL???
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
drži nizbrdo , naravno da je daleko bolji od t40 :partyman:

savo, da te pitam, s obzirom da imaš T-40 i bjelorusa 52, koja je sve razlika između ta 2 traktora? Ovako vizualno su jednaki (mislim ista kabina i limarija).
Kužim da imaju različite motore i drugačiju prednju vuču. dal je mjenjač isti na oba?
I po čemu je sve bolji?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
savo, da te pitam, s obzirom da imaš T-40 i bjelorusa 52, koja je sve razlika između ta 2 traktora? Ovako vizualno su jednaki (mislim ista kabina i limarija).
Kužim da imaju različite motore i drugačiju prednju vuču. dal je mjenjač isti na oba?
I po čemu je sve bolji?

mada nismo u odgovarajućoj temi , ali ipak da ti odgovorim

motori nisu isti , nisi ni slični
52ka je jača za 10tak konja
hidraulika daleko jača
mjenjač neuporediv , konstruktivno neuništiv , na MTZove ljudi stavljaju šestake od 105 konja i nikakvih problema dok kod T40 i onaj njegov originalni motor od 58ks saspe mjenjač da ga lopatom vadiš iz kućišta
kočnice na MTZu mnogo jače i lakše za reparaciju
T40 ima dosta ''dječijih bolesti'' u odnosu na MTZove

ima mnogo razlika , nemoj misliti da je sada pljujem po T40 , dobar je on u svojoj kategoriji , ako se pametno koristi može i on dobro da posluži , uostalom ostaje mi da se uvjerim pošto planiram ostaviti ovoga T40 sebi bar jednu sezonu da i ja vidim o kakvom se traktoru radi
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
da, nismo u istoj temi, al ova je najažurnija:).
da, i mislio sam da je jači jer T40 bi trebao bit 40kw, a Bjelorus52-52kw, bar mi je tako logično.
znači T40 ima osjetljiv mjenjač? to do sad nisam nigdje čuo. A T40 mi je zanimljiv jer ima zračno hlađenje a i puno više ih ima po oglasima.
Hvala na informacijama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh