• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VOJVODJANIN

Guest
ovlažila elektronika :mrgreen:


nisam probao kačati sjetvospremač ali mislim da bi mu ne bi trebalo kačati veći od njegove širine , jer ipak ti treba brzina kretanja da bi on radio kako treba , a ono što izgubiš na širini dobit ćeš na brzini jer izbor brzina u vlatka za tu radnju je odličan
moja preporuka 180cm


@hrvoje
6000 je ništa para za traktor , jeste nedostatak prednja vuča ali možda ti je to bolja opcija nego vlatko , eventualno posle da nabaviš prednju vuču , u srbiji je oko 500e kompletna polovna

ti opet znaš šta je tebi najbolje jer veliku ulogu u odabiru traktora igra njegova namjena i stepen iskorištenosti
Savo mislim da će to biti najbilje rešenje, bolje potrošiti par litara nafte više nego sahraniti traktor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
da je vladimirac mali porošač u to sam se lično uvjerio , ali ljudi koji imaju T40 mi isto kažu da je jako mali potrošač s'obzirom na posao koji uradi

tako da je porošnja relativna stvar , ja nekada sa rusom od 70ks koji je na glasu ka potorošač potrošim manje od vlatka za neki isti posao
recimo kada izvlačiš prikolicu kroz neko blato ili uz brdo , mali traktor će da se pati i umire i radit će to krajnjim atomima snage uz nekoliko pokušaja dok veći traktor će kroz istu prepreku proći bez da izbaci trunku dima na auspuh što automatski znači manja potrošnja
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
nisam probao kačati sjetvospremač ali mislim da bi mu ne bi trebalo kačati veći od njegove širine , jer ipak ti treba brzina kretanja da bi on radio kako treba , a ono što izgubiš na širini dobit ćeš na brzini jer izbor brzina u vlatka za tu radnju je odličan
moja preporuka 180cm

Bravo, Savo!!! Upravo sam to hteo i ja da napišem.

Ja sam prošle zime kupio setvospremeč od 180 cm radnog zahvata sa pačijim šapama. Prethodno ga je nosio IMT 542. Jel' to nešto znači? Čoveku ni sa jačim traktorom nije bio imperativ po svaku cenu širina i to je pravi setvospremač za vladimirca i traktorčiće u toj klasi. Ranije sam pozajmljivao od kolega i setvospremače od 2,00 sa kopljima i 2,20 sa pačijim šapama i mogao je da ih vuče 3. odnosno 2. brzinom.
Za kvalitetno setvospremiranje je važno da juriš. Tada motikice i valjci rade pravu stvar - mrve zemlju u sitan prah, naročito ako je blagovremeno u jesen uzorano.
I još nešto, Vojvođanin, širinom zahvata se ne postiže ušteda na gorivu. Svako vozilo prosto guta :drinkers: kad je preopterećeno.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
da je vladimirac mali porošač u to sam se lično uvjerio , ali ljudi koji imaju T40 mi isto kažu da je jako mali potrošač s'obzirom na posao koji uradi

tako da je porošnja relativna stvar , ja nekada sa rusom od 70ks koji je na glasu ka potorošač potrošim manje od vlatka za neki isti posao
recimo kada izvlačiš prikolicu kroz neko blato ili uz brdo , mali traktor će da se pati i umire i radit će to krajnjim atomima snage uz nekoliko pokušaja dok veći traktor će kroz istu prepreku proći bez da izbaci trunku dima na auspuh što automatski znači manja potrošnja

Nebi bio problem da je samo potrošnja u pitanju, nego trpi motor trpi hidraulika, a tih 40 cm mi ne znači mnogo. Okrenuću jedan krug više na njivi,a i jeftiniji je za kupiti ti od 180 cm se mogu naći za 200 e. Što se tiče prednje vuče za t40 zvao sam prodavnicu originalnih delova u N Sadu cena je 129 800 dinara ili 1225e, za te pare kupiš celog Vladimirca i ostane za:partyman:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Bravo, Savo!!! Upravo sam to hteo i ja da napišem.

Ja sam prošle zime kupio setvospremeč od 180 cm radnog zahvata sa pačijim šapama. Prethodno ga je nosio IMT 542. Jel' to nešto znači? Čoveku ni sa jačim traktorom nije bio imperativ po svaku cenu širina i to je pravi setvospremač za vladimirca i traktorčiće u toj klasi. Ranije sam pozajmljivao od kolega i setvospremače od 2,00 sa kopljima i 2,20 sa pačijim šapama i mogao je da ih vuče 3. odnosno 2. brzinom.
Za kvalitetno setvospremiranje je važno da juriš. Tada motikice i valjci rade pravu stvar - mrve zemlju u sitan prah, naročito ako je blagovremeno u jesen uzorano.
I još nešto, Vojvođanin, širinom zahvata se ne postiže ušteda na gorivu. Svako vozilo prosto guta :drinkers: kad je preopterećeno.
Odluka je pala kupujem taj od 180. Interesuje me dali na tvome spremaču imaš točkove kojima regulišeš dubinu rada ili ga podešavaš hidraulikom i na koju dubinu ga puštaš.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Da, imam točkove, ali dubina može da se reguliše i na onom prstenu sa leptir-maticom na klipu hidraulike, tako da ni točkovi ne treba da budu uslov. Prednost točkova je samo u tome što je pristupačnije u radu i odmah od oka vidiš gde si.
Moj spremač je inače karabudž svoje vrste jer je to prvo bio trodelni, sklopivi setvospremač za one kolosalne traktorčine. To su trojica paora kupila jedan taj veliki spremač na licitaciji u nekom kombinatu pa napravili od njega svako sebi po jedan mali. Moj je baš onaj deo od sredine sa originalnim kačenjem i to ono univerzalno kačenje za traktorčine - samo priđeš traktorom, digneš hidrauliku, KLIK! i gotovo!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Hvala na odgovoru. Vidiš o tome prstenu uopšte nisam razmišljao, kanda ću još dosta prašine progutati dok ne proniknem u tajne agrara. Ipak sam ja na prvom mestu čoban pa onda zemljoradnik.
 
V

VTZ

Guest
Hvala na odgovoru. Vidiš o tome prstenu uopšte nisam razmišljao, kanda ću još dosta prašine progutati dok ne proniknem u tajne agrara. Ipak sam ja na prvom mestu čoban pa onda zemljoradnik.

Podešavanje prestena za sjetvospremač: spustiš spremač na zemlju, kreneš s traktorom, i pričekaš da se sjetvospremač ukopa koliko može. Tada staneš, podigneš sjetvospremač na radnu dubinu koju želiš, i spustiš presten do kraja, toliko da on gurne pipac na cilindru u zatvoreni položaj. U tom položaju pritegneš prsten.

Ako kasnije nisi zadovoljan s tom dubinom, možeš raditi finu regulaciju - malo micati prsten gore ili dolje.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Hvala VTZ, sada razradjujemo teoriju a na proleće krećem sa praktičnim radom, ako zaškripi znam gde da se obratim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
@krle
mnogo ljudi voli da zakači neki neprimjeren priključak (preveliki) za odredjeni traktor i onda da se kurči kako on sa recimo vladimircom vuče sjetvospremač od 3 metra
nije bitno koliki je priključak bitniji je presjek više faktora :eek:pterećenje traktora , potrošnja , optimalni priključak , brzina rada i još mnogo toga
ako nadješ neku ''zlatnu sredinu'' onda je prava stvar

ja muku mučim sa ljudima u šumi , ako ja recimo sa vladimircom idem i vozim 2 metra drva i idem bez problema poludim kada vidim idiota sa recimo 539 da je natovario 4 i podere sav put u 2-3 prolazka :madmana: a tim isim putom ja sa rusom vozim 4 , i idem bez problema
ali to je ono kako bi se likovi kurčili kako oni izvuku sa fergom isto što i rus , nekima ljudima jednostavno je lakše natjerati metar u dupe nego milimetar u glavu :prayer:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
@krle
mnogo ljudi voli da zakači neki neprimjeren priključak (preveliki) za odredjeni traktor i onda da se kurči kako on sa recimo vladimircom vuče sjetvospremač od 3 metra
nije bitno koliki je priključak bitniji je presjek više faktora :eek:pterećenje traktora , potrošnja , optimalni priključak , brzina rada i još mnogo toga
ako nadješ neku ''zlatnu sredinu'' onda je prava stvar

ja muku mučim sa ljudima u šumi , ako ja recimo sa vladimircom idem i vozim 2 metra drva i idem bez problema poludim kada vidim idiota sa recimo 539 da je natovario 4 i podere sav put u 2-3 prolazka :madmana: a tim isim putom ja sa rusom vozim 4 , i idem bez problema
ali to je ono kako bi se likovi kurčili kako oni izvuku sa fergom isto što i rus , nekima ljudima jednostavno je lakše natjerati metar u dupe nego milimetar u glavu :prayer:
Savo razumem te potpuno i ja imam sličan problem samo kod mene izvlače repu sa JD,MF, i NEV HOLANDIMA od 160 ks i prikolicama na koje tovare po 10-12 tona, pa ja kada idem na salaš vladika kao skakavac.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e pa ***** ga savo ako rus moze izvuci 6 metara drva tuda bez mnogo cimanja jebavanja i raskidanja traktor sto da ne,zasto bi ja sa svoji malim prdavcom vukao metar drva na prikolici kad mogu izvuc 2 ili 1.5 metar a da se malo pomucim,pa ja bi prije ukopo traktor ili ga dobro namucio nego dvaput pretovaro
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Mogu se kupiti dijelovi i kod nas - Gea90 u Međimurju, pa u Vinkovcima, Vukovaru...

http://www.gea90.hr/

http://www.agropoljoprivreda.hr/kontakt.html

E hvala na linkovima --- nije mi upalilo da kad se traktori prodaju valjda se i prodaju rezervni dijelovi na istom mjestu!!! :scratch . za agropoljoprivredu iz vukovara sam našao link al prema onom šta sam usporedio, daleko jeftinije je kupovati dijelove iz mađarske!!! Barem ak se pretvore ovi poljski zlotovi u kune!!!! Jel moguče da je alternator u poljskoj 240 kn a kod nas 500kn!!! :scratch . Pa ovo je baš :confused:
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
E hvala na linkovima --- nije mi upalilo da kad se traktori prodaju valjda se i prodaju rezervni dijelovi na istom mjestu!!! :scratch . za agropoljoprivredu iz vukovara sam našao link al prema onom šta sam usporedio, daleko jeftinije je kupovati dijelove iz mađarske!!! Barem ak se pretvore ovi poljski zlotovi u kune!!!! Jel moguče da je alternator u poljskoj 240 kn a kod nas 500kn!!! :scratch . Pa ovo je baš :confused:

GREŠKA --- ...mislm kupovati dijelovi iz POLJSKE TO JEST. Ne Mađarske!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
e pa ***** ga savo ako rus moze izvuci 6 metara drva tuda bez mnogo cimanja jebavanja i raskidanja traktor sto da ne,zasto bi ja sa svoji malim prdavcom vukao metar drva na prikolici kad mogu izvuc 2 ili 1.5 metar a da se malo pomucim,pa ja bi prije ukopo traktor ili ga dobro namucio nego dvaput pretovaro

e baš takve kao ti ja lako eliminišem , samo pitam hoćemo li razvaljivati put ili ne

naravno poderem put sa rusom u nekoliko prolazaka sa pretovarom i ja posle opet idem a ti gledaš i nemožeš ni prazan proći :finga:

nije sve u tome ko izvuče više odjednom , fora je raditi optimalno , velika je to razlika :rolleyess:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Podešavanje prestena za sjetvospremač: spustiš spremač na zemlju, kreneš s traktorom, i pričekaš da se sjetvospremač ukopa koliko može. Tada staneš, podigneš sjetvospremač na radnu dubinu koju želiš, i spustiš presten do kraja, toliko da on gurne pipac na cilindru u zatvoreni položaj. U tom položaju pritegneš prsten.

Ako kasnije nisi zadovoljan s tom dubinom, možeš raditi finu regulaciju - malo micati prsten gore ili dolje.

Čitam sada ponovo kako da podesim prsten na cilindru pa pretpostavljam da kada sve uradim kako si rekao hidraulika ide u plivajuću položaj i onda gas.
 
V

VTZ

Guest
Čitam sada ponovo kako da podesim prsten na cilindru pa pretpostavljam da kada sve uradim kako si rekao hidraulika ide u plivajuću položaj i onda gas.

Uvijek kada imaš neki priključak na polugama hidraulike, u radu ručicu razvodnika prebaciš u plivajući položaj. Ovaj prsten služi samo zato da odrediš dubinu zahvata, ispod koje ne želiš ići.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
GREŠKA --- ...mislm kupovati dijelovi iz POLJSKE TO JEST. Ne Mađarske!!!!

Stvar je u tome da u Poljskoj ima puno vladimirci (kolko se na internetu može zaključiti). Oni su u poljskoj jedno vrijeme i sklapali vladimirce pod nazivom LEDA :supz:. Pošto ih ima puno (traktora), veliko je tržište za rezervne djelove pa su ih počeli i sami proizvoditi.Cijena je i više nego prihvatljiva samo je pitanje kvalitete i kak to dopelati.:toimonster:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Stvar je u tome da u Poljskoj ima puno vladimirci (kolko se na internetu može zaključiti). Oni su u poljskoj jedno vrijeme i sklapali vladimirce pod nazivom LEDA :supz:. Pošto ih ima puno (traktora), veliko je tržište za rezervne djelove pa su ih počeli i sami proizvoditi.Cijena je i više nego prihvatljiva samo je pitanje kvalitete i kak to dopelati.:toimonster:

Gde si čoveče, jesi živ ugradio si reverzer i samo se voziš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh