• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

milicevicm

Guest
Savo druže-hvala ti na ovom opširnom odgovoru !!!

Upravu si baš na holenderu kapa nafta i to dobro.A sve govorimo kako to
treba riješiti-a nikako ne rešavamo.I evo sad se desi ovo da neće nikako.

Hvala još jednom i prenjeću bratu,pa kada ode kući neka tako uradi-pa javim
šta su napravili :prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
@vojvodjanin
brate šta ti bi da daš 30e za bendiks :shock: on je 10e čovječe

@milićevićm
:drinkers: nema na čemu , javi mi šta je bilo
 

rosuljac

Novi član
Tu od
17 Svi 2011
Poruka
13
Vladimirec

Gospodine "Savoris" nemam iskustva sa traktorima:rolleyess:. Ovde na ovoj temi sam stekao dosta dobru sliku o Vladimircu kao dobrom traktoru malom potrošaču. Meni je potreban za prevoz pčela i ukupna kilimetraža ne bi prelazila 1000 km. na godinu sa teretom od oko 1500 kgr.
Interesuje me na šta naročito treba obratiti pažnju kod kupovine-gledanja polovnog traktora Vladimirec T 25?

Unapred hvala Vama i ostalim koji se uključe u odgovoru.

Pozdrav Rosuljac.
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
@vojvodjanin
brate šta ti bi da daš 30e za bendiks :shock: on je 10e čovječe


Nisam siguran za cenu bendiksa,30 eura je cena za deo i ruke majstora.
J... ga, kad neznam sam opraviti moram platiti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
@rosuljac
ako si čitao temu pisalo je se o tome u nekoliko navrata , nema smisla ponavljati, vrati se i polako pročitaj temu od početka (znam da ima mnogo stranica) ali tako ćeš da se maksimalno upoznaš sa vlatkom
 

rosuljac

Novi član
Tu od
17 Svi 2011
Poruka
13
@rosuljac
ako si čitao temu pisalo je se o tome u nekoliko navrata , nema smisla ponavljati, vrati se i polako pročitaj temu od početka (znam da ima mnogo stranica) ali tako ćeš da se maksimalno upoznaš sa vlatkom

Hvala Savo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
evo koja slika današnjeg košenja sa vlatkom

image002uuq.jpg


image001pz.jpg


image004zxu.jpg


rotaciona sa 4 diska , vlatko je tjera kao od šale

posle toga sam za vlatka zakačio presu i otišao izbalirao 600 bala uslužno
nemam nikakve druge slike pošto sam pretežno bio sam na njivi
image005cx.jpg
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kako je raditi s presom s njime s obzirom da nema duplo kvačilo? Šta radiš kad dođe do zagušenja prese, pretopstavljam da izbacuješ i brzine. EVo ima kod mene čovjek upravo prodaje Vladimiraca i neku prikolicu za 3000 Km ako koga zanim mogu provjeriti informacije za traktor jer sam ih dobio iz druge ruke.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
pa tjeram ga malo sporije i nema problema sa zagušivanjem , presa je u prilično dobrom stanju i guta kao luda , ni ona nema tendenciju zagušavanja pa je to olakotna okolnost
ako idem radnom brzohodnom onda nema straha od zagušivanja i u velikom otkosu
a ako idem prvom onda zna da se desi da počne zagušivati i na brzaka ga izbacim iz brzine da malo proguta pa ponovo ubacim u brzinu , kardan ima frajlauf spojku inače bez nje ova misija je nemoguća a da se ne polomi brdo zupčanika
inače prvom idem samo ako su zgrnuti redovi sa malo trave
 
M

milicevicm

Guest
Pozdrav !!!!!!!!!!!!!!!

Šta se dešava - izgleda da samo Savo radi-pa dajte ljudi i vi stavite koju
sličicu.Nešto nam je "zamro" forum - postali smo skroz pasivni.

:gitarist:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
vlatko je i danas bio na visini zadatka , košenje pa baliranje
rentabilnost je nevjerovatna , sa malom potrošnjom i današnjom cijenom nafte vladimirac mi je najdraži traktor :supz:

presu nisam ni zamišljao kuda može da vuče bez ikakvih poteškoća , sutra mu je opet cijeli dan isplaniran , imam ujutru otići da završim neko košenje i posle toga samo baliranje
definitivno će da dobije usporenje prve brzine , zaslužio je
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
View My Video,evo ija danas malo uposlio vladiku kod komsije u ovoj dzungli od kukuruza

Ha, ha! Imao sam i ja jedno takvo špartanje na slepo. To bi bilo najlakše oprskati, ali je čovek posejao kukuruz sa uljanom tikvom kao međuusev, tako da o prskanju govora nema, pa je posle mog špartanja na slepo platio četiri žene da ga okopaju.
Nisam u opšte špartao po pravilu kako je sejano, nego sam ušao u trag točkova od sejanja koji se najbolje video i posle samo kopirao i po potrebi ispravljao kad negde slučajno ugledam vrstu. Niko drugi nije ni hteo da mu radi tako rizičnu operaciju.
Inače ja nemam ni čime da snimam to što radim. telefon mi je krš, a još i ja ne umem da rukujem njime baš najveštije. U utorak sam pokušao da snimim nekog majmuna kako pi*di na barikadama, pa da ga metnem na Jutjub, ali snimak nije memorisan :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
možda ćete me proglasiti ludim ali vjerovatno nećete ne pogriješiti kada pročitate ostatak teksta :rolfer:

riječ je o famoznom usporenju prve brzine , noćas se probudim i padne mi strašna ideja da umjesto da usporim prvu brzinu i zamijenim njene zupčanike , te zupčanike stavim umjesto druge brzine


trenutni raspored brzina na vladimircu je
I-1,79
II-2,64
1-6,4
2-8.1
3-9,4
4-11,9
5-14,9
6-21,9 kmh
znači ogroman nedostatak ovoga rasporeda je velika ''rupa'' izmedju ove dvije boldane brzine

ako bih zamijenio samo zupčanike prve brzine onima usporenima raspored bi bio ovakav , ovaj raspored bi mi smetao jer bi mi usporio dosta i ''radne'' brzine
I-1,33
II-1,96
1-4,76
2-7
3-7,8
4-11,4
5-14,3
6-21 kmh
znači ovaj raspored mi se ne svidja zboh usporavanja i radne rzohodne sa 2,64 na 1,96 pa bih u baliranju sa većom masom opet išao neodgovarajućom brzinom , ovaj put još sporijom

ja bih složio mjenjač tako da bi dobio ovaj raspored brzina
I-1,79
II-2,64
1-4,76
2-6,4
3-7,8
4-9,4
5-14,3
6-21 kmh stim da bi mi onda došao malo veći razmak izmedju 4 i 5 brzine ali to mi i nije toliko bitno

onda bi raspored brzina na ručici mjenjača bio ovakav
1-2-------i-II
5-6-------3-4
ako šta nisam zeznuo u ovim silnim preračunima
uglavnom meni se čini jako izvodljivim ova zamisao , samo ostaje pitanje da se otvori mjenjač i vidi ima li dovoljno mjesta na drugom snopu gdje je zupčanik od 36 zuba da se stavi onaj od 41 , ja mislim da bi trebalo biti dovoljno prostora

edit
da ne dodje do zabune , koristio sam podatke iz dva različita kataloga tako da se vide male razlike u brzinama
evo za primjer pogledajte u prvoj tabeli je 6 brzina 21,9kmh a u drugoj 21kmh , znači nešto drugo je uticalo na to , možda veličina guma ili ko zna . uglavnom to je mala razlika i svrstavam je pod toleranciju
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ako uspeš ovo da sprovedeš u delo, treba da razmisliš o pokretanju proizvodnje traktora pod imenom "Bosnarus".
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ako uspeš ovo da sprovedeš u delo, treba da razmisliš o pokretanju proizvodnje traktora pod imenom "Bosnarus".

Ili savorus, savo da ti se nije promaknulo ono i u ime:scratch
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Savo,koliko sam shvatio ni raspored brzina na novom tipu nije bas idealan!? Ja imam raspored kakav si naveo nakon zamene samo zupcanika prve brzine.Vecinu operacija izvodim 2 i 3-com brzinom.mada bi mi jako odgovarala i nesto sporija 4-ta. Sta bi trebalo zameniti na novom tipu menjaca, za ovaj raspored koji ciljas ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh