• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Kod brusenja radilice majstoru se ne smije potkrasti greska.To je za degradaciju jer to nije zajebancija.Nije to lemes od pluga pa nije dobro "zaljućen" pa ajde ponove odnesi kovacu da ga okali jos malo.

ovo potpisujem,jer tolerancija je u stotima..
Savo daj slikaj stare i nove klipane da vidimo
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
sad malo ja ..... pumpa mi nebaca gorivo de ima majstor i dali je neko imao taj problem
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Veseline

da napises jos koju rijec,nikako ne baca 20% baca,kako se ponasalo prije zatajenja daj koju rijec pa se mozda i pomogne, nemoj da moramo mozgati sta si htio reci ako tko zna.Najlakse je reci odnesi bosisti a on te opere da se nemos 3 mijeseca oporaviti.Nismo mi gatare pa da ti citamo misli.
 
Posljednje uređivanje:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ja kao da gledam klipove kakvi su jer sam vidio na autima to,auti marke dacia,renault,ford.Klip jednostavno sagori i samo se krpati.Nesivijesni vlasnici kazu da je to trebalo svabo bi to metno na Golfa a kad im se motori saspu onda kukaju .To sam pricao o podmazivanju klipova ide 1dc toga ulja na 1000km a pakovanje je po litru i imas za 10 000km ili od mijenjanja do mijenjanja ulja.Ulje je specijalne namijene ali nije skupo.To je za lozu specificno jer se to desava zato ponavljam ja s vremena na vreme sipam ulje u"naftu".Kad idem raditi posao tezak za traktor obavezno sipam ako netko drugi sipa gorivo bude svakako.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
sad malo ja ..... pumpa mi nebaca gorivo de ima majstor i dali je neko imao taj problem

E sa ovoliko podataka ni fabrika ti nemože dati dijagnozu :rolfer:


@care
ovdje se možda desilo nešto drugo , sumnjam na nešto ali nemogu sa sigornosti reći pa neka se završi na tome da jednostavno klipovi nisu bili kvalitetni
Vidjećemo i ove nove , nisu skupi pa mogu da eksperimentišem :rolleyess:

Radilica sigurno nije obrađena na mjeru , iskreno glupo mi bilo da provjeravam nakon majstorske obrade , samo sam obraćao pažnju da ne ''koči'' , na luft nisam ni pomišljao ali sada kada se motor razradio osjeti se malo veća tolerancija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,041
Radilica sigurno nije obrađena na mjeru , iskreno glupo mi bilo da provjeravam nakon majstorske obrade , samo sam obraćao pažnju da ne ''koči'' , na luft nisam ni pomišljao ali sada kada se motor razradio osjeti se malo veća tolerancija
Kak ti to osjetiš?
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Savo
nece onda valjati razbice ti lezajeve s vremenom ali ubrzano,poznavajuci tebe kao i sebe pun gas jedino nije dat kad "plandujem" u hladu ako iz nekoga razloga nece da upali.Hmmm ja nebi bio miran,da nebih "pesnica se smijala kroz blok" kroz odredjeno vrijeme.
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
nema vise pravi majstora stari su pomrli a novi ne postoje nego bit ce kad das radilicu na brusenje mikrometar u ruke pa premjeri a luft je lako osjetit gas do kraja na prazno i naglo vrati ako je mimo tolerancije moras cuti vibraciju imam osjecaj savo prijatelju da te taj vlatko pravo rastura ali ne sumljam sredices ti to ali to sve kosta i zivaca i para a znam po sebi kad nesto moram ponoviti nemam volju uopste
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Da danijela,ma to Savu nejebe kao nit mene, sitne stvari me izbace iz takta a krupnima se smijem.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
i mene sitnice ......
al ovo za plin nije stavljeno zbog klipova nego zbog sjedišta ventila, moj potroši litru tog ulja (flashluba) na mjesec a radim oko 3000 km mjesečno.
što se tiče dodavanja ulja u gorivo po meni je ok jer čuva od pumpe do elemenata motora moj susjed stavlja 2 do 3 posto na rezervar
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Kak ti to osjetiš?

Pomijeranjem klipnjače u gornjem dijelu a donji dio stoji na radilici , znači naginjanjem klipnjače , normalno blokiram šrafcigerom da se ne pomijera aksijalno po radilici
Za hladan motor ima neuobičajeno veliko odstupanje , vjerovatno kada se zagrije da je još veće kako kaže i gospodin mamonemtar :blackeye

A što se tiče sipanja ulja u naftu , odnosno ložu , neće ga vidjeti sve dok me repariranje pumpe košta 50e :vragek:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Moj tetak ima Daciju radi snjom 10 000 manje-vise mijesecno i 1 dc ulja ima dosta za tu kilometrazu.Nestalo mu je ulja i tako je vozao inace zavrnut kao ponoc i nece ni sipati kaze jb.nji i njihovo ulje kako Golf na plin ide bez ista.E to ga je kostalo generalke jedan klip je izgorio on se jednostavno krpati u stublini a sicevi ventila su oskrgani totalno.Stubline odlicne.Stalno vozi na plin.Pricam njegovo iskustvo koje ga je "izulo" lijepo.Inace to njegovo ulje stalno sebi ostavljam za motorku jer se zuti i tu dodam malo cistoga da mu viskozitet pojaca da mi mac i lanac ne pali.Sta je tu problem nemam pojma ali mislim da je sama kvaliteta materijala.

Savo
samo gas tko je koga kupio on tebe ili ti njega.Kad ti dosadi iskemijaces nesto.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
pumpa je radila redovno bez ikakvi naznaka da ce da crkne jednostavno dosao ugasio vladka posle 5 dana reko ajde malo da radi ja na kljuc on i dim neizbacuje prvo sam posumnjao na gorivo ispraznim rezervar sipamm drugo gorivo nove filtere stavim ono isto medjuti dok sam fitrirao pumpu skinem cevi koje guraju naftu na dizne kad ono ni da pljucne , sad razmisljam sta je moglo da se desi u medjuvremenu , i posumnjam da nije mozda preskocila poluga za gas jer nemoguce je da odjednom bas crkne . , zanima me samo kako se skida na sta da obratim paznju ... znaci proceduru jer planiram da je odnesem na ciscenje i popravku vec kad je dole . znac i siptoma nije bilo nikakvi naznaka da ce da stane pumpa sa radom
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
pumpa je radila redovno bez ikakvi naznaka da ce da crkne jednostavno dosao ugasio vladka posle 5 dana reko ajde malo da radi ja na kljuc on i dim neizbacuje prvo sam posumnjao na gorivo ispraznim rezervar sipamm drugo gorivo nove filtere stavim ono isto medjuti dok sam fitrirao pumpu skinem cevi koje guraju naftu na dizne kad ono ni da pljucne , sad razmisljam sta je moglo da se desi u medjuvremenu , i posumnjam da nije mozda preskocila poluga za gas jer nemoguce je da odjednom bas crkne . , zanima me samo kako se skida na sta da obratim paznju ... znaci proceduru jer planiram da je odnesem na ciscenje i popravku vec kad je dole . znac i siptoma nije bilo nikakvi naznaka da ce da stane pumpa sa radom

a da nije povuko zrak, oće i moj kad malo odstoji, zato sam i stavio pipicu da me to ne gnjavi...8)
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
a da nije povuko zrak, oće i moj kad malo odstoji, zato sam i stavio pipicu da me to ne gnjavi...8)

ili slab regulacijski ventil na pumpi a možda ace pumpa dala svoje pa ko mom susjedu mora bit iznad polovine rezervoara goriva da bi radio
Provjeri te tri stvari pa čemo dalje


Darijus ja sam na svog stavil elektromagnetni ventil od od starijih sistema za auto plin koji su zatvarali benzin
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Danijele i ti svoj traktor vozis po zimi s tim ventilom,ja sam pokusao auto ali nije islo odmah se zacepi kad se parafina uhvati.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Darijus ja sam na svog stavil elektromagnetni ventil od od starijih sistema za auto plin koji su zatvarali benzin



ma moj vuče zrak na onom lajtungu što ide na vrh rezervara, i tu ako si ga ikad dirnul nema pomoći osim da ga s loctiteom nazad lijepiš kao što i je tvornički...
ili kak je savo napravil da vuče gorivo ispod rezevara, ili ko moja malenkost ugradil pipicu i sve ok...jedino kaj prođem po 100 metara od kuće pa se sjetim da je pipica zaprta...:madmana:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Sistem da vuce gore je bolji za mnogo sta samo sto tih 5-6 litara nemos isprazniti a i ne treba ako zaglavi za tih 5 litara onda nabijes komad creva na lajtung u rezervaru i opet skoro sve iskapi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh