• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Danijele i ti svoj traktor vozis po zimi s tim ventilom,ja sam pokusao auto ali nije islo odmah se zacepi kad se parafina uhvati.

ja stavim aditiv u gorivo i nema problema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Vlatko sastavljen , radi uredno (dok se opet ne pokvari :rolfer:)
Slikao sam jednu sliku telefonom ali ne neupotrebljiva , crkao mi fotoaparat
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
Problemi s gorivom

Moj ima zavarenu cjevčicu oko 5 cm od dna rezervoara i kroz nju ide gorivo slobodnim padom na grubi filter i fine filtere ali svejedno motor zafrkava, nakon potrošenih 20-tak litara goriva - moram dopunit rezervoar do vrha inaće povuće zrak.
:madmana:
 
Posljednje uređivanje:

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Dobar dan! Lovro, i ja sam imao isti problem, cim traktor stoji cijeli dan več teško upali, štuca jer je povukao zrak. problem je bio u bakrenim podloškama na one dvije metalne cijevi iza same pumpe visokog pritiska. dobro sam ih ugrijao malil brenerom i ponovo pritegnuo i sad pali normalno več duže vrijeme. nadam se da če ti ovo pomoči!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Sajla ? :scratch
Ide elektro ampula na uljni filter pa sat mjeri njenu temperaturu , odnosno otpor
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Sajla ? :scratch
Ide elektro ampula na uljni filter pa sat mjeri njenu temperaturu , odnosno otpor

da li moram da istacem ulje iz hidraulike kad menjam manzetne na razvodniku gde stoje one dve rucice??
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Jel se mijenja taj filter uljni na Vladiki da kazem kumu ako mu nisu dijed i otac mijenjali da ga bar on zamijene.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
da li moram da istacem ulje iz hidraulike kad menjam manzetne na razvodniku gde stoje one dve rucice??
Nema potrebe da ispuštaš, ono što ima u razvodniku mora da iscuri , to je zanemariva količina


@care
Pa filter se čisti , centrifugalni je
Ak su mu piksne baš potrošene i ima mnogo lufta na svojoj osovini treba ga mijenjati , mada to je skoro i nemoguće da se potroši :gitarist:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
da li moram da istacem ulje iz hidraulike kad menjam manzetne na razvodniku gde stoje one dve rucice??

ne moraš ..
ak ti slini na ručicama samo mjenjanje manđeta neče riješit problem , već moraš ručice izvadit van i zamijenit gumice između šalica
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Nema potrebe da ispuštaš, ono što ima u razvodniku mora da iscuri , to je zanemariva količina


@care
Pa filter se čisti , centrifugalni je
Ak su mu piksne baš potrošene i ima mnogo lufta na svojoj osovini treba ga mijenjati , mada to je skoro i nemoguće da se potroši :gitarist:

ja to još nisam doživil a ni čuo da je to neko menjal,ipak je to rus
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Filter ulja od motora ako je to ona bokema iza rezervara znam da nikad nitko nije otvarao 35 godina.Kum pogotovo nije jer nema veze sa mehanikom nit imam ikakvog smisla za strojeve osim dok vozi ok kad stane onda mene zove,kao nekidan dosao kod mene po cisternu za pilo ide coko zaraditi neku kunu i nakon 4 sata me zove nece Vlatko da vuce,ja tam traktorom uz brdo neko vuci Vlatka i cisternu punu 3000l dosli na ravno ajde ide nekako i kad smo dosli kuci razvlaci produzni kabel i sijalicu skidaj filter nafte a njega nema opce samo neko blato u filteru.Pitam ga pa kume mamu mu jb.kad si filtere mijenjao a on mrtvo-ladno sljeze ramenima.Nista pobacaj van sve upali i radi kao sat dok ne nabavi druge.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
filter goriva 150 dinara komad kod nas kartonski ali dali neko moze da mi kaze de bi nasao metalne filtere za gorivo mislim mrezaste oni su skuplji ali su vecni , isperes i vratis nazad , samo neznam deda i kupim i posto su......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Filter goriva žičani koji se pere :shock:
S čim oprati?

Mislim da ti slabo čiste gorivo, a da budem iskren nisam se baš s takvima susretal
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ma ceraj to bar za Vladimirca su dijelovi jeftiniji od čavala,ne treba biti stipsa.Ja na filtere i ulje nikad ne zalim dati pare.Pojedini ljudi naprave 500 sati sa uljem žnj klase i traze nesto od stroja ne sto nemaju neg su skrti a skrt i siromak 2 puta placaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh