• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
1978. je T-25 prodavan sa tri velika sanduka neophodnog pribora i alata, između ostalog, bio je tu i pribor za "odštopavanje" dizni! :D
Lako se onda zafrkavati i ispuhivati filtere goriva.:rolfer:

Imam i ja taj vrag za čišćenje dizni
A zašto bi je čistio kada uložak uzmem po cijeni dva piva u kafani :mrgreen:
Može slika toga vražjeg pribora?
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Moj Danijele kakva turbina to iziskuje dodatno podmazivanje klipova obadva bi pogorili.Jos se postavlja pitanje koliko bi ta turbina izdrzala jer bi brzo dobila lufta na krilcima posto nema traktora starijeg koji nepusika.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Moj Danijele kakva turbina to iziskuje dodatno podmazivanje klipova obadva bi pogorili.

ja ti kažem najlakši način a ti opet o famoznom podmazivanju klipova svaki klip ima to jest tvornica napravila da ulje razbacuje po klipu i cilindru s donje strane od radilice ,,, ak si kada rastavil kakav motor možda si videl a možda i nisi,,,,
malo skrečem s teme al da pojasnim za par postova prije ,auti na plin imaju dodatno podmazivanje NE KLIPOVA več sjedišta ventila a to se radi kapanjem ulja u usisnu granu (flashlube sistem oko 3 kapi u 10 sekundi) ili ubacivanjem ulja u spremnik plina prije punjenja plina tkz. tunap,
Uglavnom ti bi friziral motor a to neide samo tak kak si ti misliš
prijatelj od Savorisa je ugradil turbo na t40 pa nije zato moral napravit podmazivanje klipova nego turbine .
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nek mu je sa srecom,ja sam to pokusao na motoru od Fiata D ugradio sam turbo sa drugog koji je bio u rasulu motor isti na oko ali nije dugo vozio,nakon 30 000km koje sam napravio za godinu dana se sav rasuo a motor je bio solidan.Svasta me probalo zato sam to komentarisao.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ovo prvo na ovoj slici?
Meni to izgleda ko penkalo :scratch
Ima ko to doma da mi uživo poslika????

6799.png
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
@muhanicar
Ma izgleda isto kao tehnička olovka , na vrhu ima minijaturne čeljusti (kao futer na bušilici) i nekoliko iglica od nekog vražjeg čelika , e kada čistiš diznu izvadiš tu iglicu koja se inače nalazi u onoj ručkici i montiraš je u te čeljusti
Slike nemogu ti postaviti jer nemam čime slikati nešto tako sitno , telefon mi ima slabu kameru a fotoaparat mi djeca rasturila :mad:
Ako budeš na mom kraju ja ti poklonim tu spravu pa ti čisti dizne :mrgreen:


Što se tiče turbine i mog prijatelja koji je nabudžio na T40 , nije se proslavio , turbina se raspala u sastavno-rastavne dijelove :rolleyess:
I ja sam mu u startu rekao da to neće moći pošto je turbina od auta koji ima 2000ccm a on je stavio na motor koji ima 4000ccm :axe:

U vladimirca prečnik klipa je 105mm , teško da bi se moglo uglaviti nešto veće sa nekim razumnim prepravkama , eventualno da se mijenjaju i stubline jer postojeće nemaju ''mesa'' za razbušivanje , e sad , to je već preveliki zahvat
Onda se već pojavljuje i problem ''disanja'' jer bi tada i ventili bili nesrazmjerni , odnosno protok gasova
Turbina na vlatku (odnosno dvoklipcu) mislim da bi bila izložena prevelikom ''bombardovanju'' , raspala bi se sigurno

Podmazivanje na klipovima od vlatka je sigurno dobro čak i odlično pošto ima 2 uljne karike , jedna na dnu klipa a druga ispod ostalih karika
 
M

meho2103

Guest
OVO PITANJE JE OD POCETNIKA A VOLIM DA INOVISEM JA SAM INACE IMAO TOMICU
PA SAM I NJEMU NAPRAVIO BIO DAMU TOCKOVI ODVOJENO KOCE LAKSE U RADU :ORANJA I OSTALIH RADOVA POLJOPRIVREDE




a dali se kod vlatka vade ulosci stublina ili se mijenjaju kokmplet stubline

a sad jos jedno usputno pitanje ko ima slike od pakni vlatka da mi uploduje
hvala unaprijed ja sam ga uzeo ali nema kocnica nikako pa dali bi dobro bilo nanitovat od ferode posto sam procitao da nevaljaju njegove original nemogu da trpe dugotrajno kocenje a kod mene pd teretom sve pa nizbrdo mora da ide
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
@muhanicar
Ma izgleda isto kao tehnička olovka , na vrhu ima minijaturne čeljusti (kao futer na bušilici) i nekoliko iglica od nekog vražjeg čelika , e kada čistiš diznu izvadiš tu iglicu koja se inače nalazi u onoj ručkici i montiraš je u te čeljusti
Slike nemogu ti postaviti jer nemam čime slikati nešto tako sitno , telefon mi ima slabu kameru a fotoaparat mi djeca rasturila :mad:
Ako budeš na mom kraju ja ti poklonim tu spravu pa ti čisti dizne :mrgreen:
Hvala lijepo, ali jedva sam se riješil špranje koju sam imal u prstu prije par dana.
A i nemam Vladimira, a i imam za filtere :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
@meho2103

Stubline se mijenjaju onako kompletne sa sve rebrima za hlađenje , stubline su pojedinačne za svaki klip

Kočnice , teško rješiv problem za duža kočenja iz razloga lošeg (čitaj nikakvog) hlađenja obloga
Teško je naći neki dobar materijal da ne pregori na dužim kočenjima , još jedan problem , ja sam našao dobar materijal ali se nemože savijati :madmana: a gurtna vladimirca mora da se giba

Za malo mogu da se nanituju obloge od univezala ali opet problem one nemogu da se savijaju , pucaju kao ledenica
Ja sam još u potrazi za nekom boljom ferodom , kupio sam nove doboše i oni stoje na polici dok ne nađem ono što tražim , do tada ću kočiti motkom :mrgreen:


@muhanicar
Kod ruskih traktora se većina filtera pere , da ne kažem svi . Samo se filteri od nafte mijenjaju
E sad , zašto i to ne probati oprati :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
@muhanicar
Kod ruskih traktora se većina filtera pere , da ne kažem svi . Samo se filteri od nafte mijenjaju
E sad , zašto i to ne probati oprati :mrgreen:
To se kod mojih čačka šerafcigerom :mrgreen:
 
M

meho2103

Guest
@meho2103

stubline se mijenjaju onako kompletne sa sve rebrima za hlađenje , stubline su pojedinačne za svaki klip

kočnice , teško rješiv problem za duža kočenja iz razloga lošeg (čitaj nikakvog) hlađenja obloga
teško je naći neki dobar materijal da ne pregori na dužim kočenjima , još jedan problem , ja sam našao dobar materijal ali se nemože savijati :madmana: A gurtna vladimirca mora da se giba

za malo mogu da se nanituju obloge od univezala ali opet problem one nemogu da se savijaju , pucaju kao ledenica
ja sam još u potrazi za nekom boljom ferodom , kupio sam nove doboše i oni stoje na polici dok ne nađem ono što tražim , do tada ću kočiti motkom :mrgreen:


@muhanicar
kod ruskih traktora se većina filtera pere , da ne kažem svi . Samo se filteri od nafte mijenjaju
e sad , zašto i to ne probati oprati :mrgreen:
hahaha i ja tako isto kocim pa dokle neznam
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
hahaha i ja tako isto kocim pa dokle neznam

jebemu, pa vladimiru i netrebaju kočnice, samo hidraulik prema dolje i koči ko lud...tak jako koči da su mu zadnje gume u zraku...:rolfer:
 
M

meho2103

Guest
jebemu, pa vladimiru i netrebaju kočnice, samo hidraulik prema dolje i koči ko lud...tak jako koči da su mu zadnje gume u zraku...:rolfer:
ako ako i mi se sluzimo nekako tako
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
To se kod mojih čačka šerafcigerom :mrgreen:
:prayer::supz:

Ja kod dužih kočenja koristim baš hidrauliku , nije to kočenje ali dosta ''smiruje'' motor
Znači jednostavno potežem komandu hidraulike koju nemože da izvrši i time opterećujem hidrauličnu pumpu koja momentalno usporava motor , to se daleko više osjeti kod rusa jer je u njega pumpa veće litraže i samim time troši više snage mada i kod vladimirca dosta pomogne , na malom brou obrtaja motora to kočenje nije toliko evikasno kao na većim okretima
 

farmer george

Novi član
Tu od
24 Lip 2011
Poruka
15
Pozdrav svima!
Evo da se i ovdje predstavim. Naime na forum sam se prijavio i predstavio još prošle godine i pratim forum cijelo vrijeme a posebno mi je zanimljiva ova tema iz razloga što ja imam T-25, kupljen prije dva mjeseca prvenstveno za slaganje i transport drva a i odrastao sam na takvom traktoru pošto tata ima isto takav. Uglavnom do sada sam ovdje pročitao dosta korisnih stvari i drago mi je da ima vas koji svoja iskustva i znanja hoćete podjeliti sa ostalima.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
savo, danas sam upoznao tvoju tetu, ali u šidu......plava, i priča po našemu uz ruski naglasak........:drinkers:

pogledao sam informatino anlaser, onaj brzi, ima po 80 i 100€.....dok je kod nas oko 190€
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
@ivanz
da si malo bolje informisan upoznao bi i mene jer sam i ja danas išao u nabavku dijelova u Šid ;) :finga:
Možda smo se i sreli a nismo se prepoznali :partyman:
 
Na vrh