• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
@vica , ispod čahure mora da bude jedna kuglica , imaš li je ?
Ona zna da tako neprimijetno ispadne dole u mjenjač a da je nisi ni vidio pošto ona drži zupčanike na okupu

@dule , ulje se pojavilo odjednom ili to već postepeno dolazi ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
eee pa to je ona sto sam je nasao u ulju kad sam ispustao. oko 5mm otprilike kuglica. to me sve vreme cudilo odakle je i sta ovo drzi na snopu. a snop nisam vadio samo izbio lezaje. sad je moram naci gde sam je stavio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
Ljudi imam jedan problem sa vlatkom pojavilo mi se ulje na sastavu izduvne grane i auspuha , inače pritisak ulja mi je 4 kad je hladan a u oranju oko3, ne gubi ulje ne duva na iber lauf tj nevidi se da duva šta može biti uzrok pojavi ulja na auspuh ,vuče dobro pali dobro .Darijus@ sta je kod tebe bio uzrok pojave ulja na auspuhu

dule, moj je dugo bijelo dimio, pa se tek onda usro uljem...
a da sam ga rakskopal, e nisam, nemam sad baš vremena...bit će i to ovih dana, mislim oko nedjelje, najavili su kišu...:eek::
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Savo : pre par dana se pojavilo par kapi a sada svaki dan sve više, prošle godine sam zamenio dihtung kod pvpritiska a sad je opet procurio dali može biti da je začepljen iber lauf pošto ne dimi na njega
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
[Pozdrav svim forumasima,u velikom sam problemu otisli zubi na zubcanicima,gdje se mogu nabaviti i posto se krecu,evo ovdje mozete pogledati slike od ostecenih zubcanika.unaprijed se zahvaljujem
http://www.pik.ba/artikal/5245196/zubcanici-za-traktor/

Imam ja te zupčanike polovne , to je komplet od druge brzine
Prebroj samo zube koliko koji ima

@vica
Znači kuglica je ispod jedne čaure , čauru drže zupčanici a zupčanike ležajevi , ako razmakneš (a jesi) ležajeve pomjere se zupčanici i kuglica ispadne , kažem ti neprimijetno jer je i mene prvi put majmunisala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma ovu sam nasao kad sam ispustao ulje i cuo da je par puta bucnulo nesto u ulje. kad sam procedio kroz sito u levku nadjem tu kuglicu i vijak sa plotnom i kasnije na dnu onu klackalicu od prekidaca paljenja. .vec sam video da je otvaran ali ima dosta stvari koje su bile za pretres. dobro mi je vlasnik i rekao da nemaju majstora za vlatka jer je posle intervencije jednog poceo glaviti . zato sam ga i doterao na kamionu za svaki slucaj. imam sad nekog posla u radionici jednu djetu da pripremim jos nesto pa farbanje pa cu ga natenane pregledati.tu nema nista na brzaka nego stalozenost. zato sam i napustio jer sam primetio da nesto tu nestima..a po noci nevolim raditi bar to.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Savo : pre par dana se pojavilo par kapi a sada svaki dan sve više, prošle godine sam zamenio dihtung kod pvpritiska a sad je opet procurio dali može biti da je začepljen iber lauf pošto ne dimi na njega

moguce je da ti je zacepio iber .negde mora da odahne motor. imao sam tih slucajeva ali na autima da zapusi pa izbije ulje na auspuh ili izbije merac
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
fotografija0405.jpg
evo krivca za ulje na auspuhu vodica ventila masna šta dalje dali samo zamena vodjice iili obrada glave i sve ostalo
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zamenis vodjicu i proveri ventil ili i njega zameni sve vodjice su tu za zamenu . obicno se zamenu i ventili jer se zajedu i obrade sicevi[ lezista ventila. moze i pastom za slajfanje ako nema vecih ostecenja [rupica] mnogo bolje ce i raditi i bolju kompresiju imati. kakve su vodjice na usisu. ako su i one masne sigurno su znaci propale sve. desi se i ako odu uljne karike da bude vlazno i masno ali to bi pokazao u potrosnji ulja vecoj i dimu . moze dosta i na vodjicama da trosi ulja pogotovu na ruskim motorima. srecom vlatko nema veliki pritisak ulja na klackalicama inace bi bilo zesceg dima i potrosnje ulja
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na usisu lepo izgleda bar na slici. kad skines glavu pogledaj klip dal nije mastan. u ovom slucaju ako je na usisu dobar morao bi biti cist bez naslaga masnih i vlaznih od ulja. ako je mastan mozda i neka karika pukla ili uljne lose. ali rekao bih da je samo do vodjica izduvnih i ventila
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Sasvim je čist na usisu čak i druga na izduvu je čista samo na jednoj glavi je izduvna masna gledao sam sa baterijskom lampom koja ima veoma jaku svetlost pa se dobro vidi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mada to nije nista posebno da kazem . ako ti netrosi ulje i lepo radi ja to nebih dirao. pitanje je kvaliteta i novih delova sad i koliko ce biti dugotrajni. jedino ako ima naslaga garezi na pecurci ventila malo vise trebalo bi ocistiti i kanal kud idu gasovi ostrugati i teraj to samo. kad bude trosio ulja vise menjaj . bar ja to nebih dirao
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Mislim da ništa neću dirati narednih mesec dana dok ne završim špartanje , prskanje i seno
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
moguce je da ti je zacepio iber .negde mora da odahne motor. imao sam tih slucajeva ali na autima da zapusi pa izbije ulje na auspuh ili izbije merac

na vladimircu izbije mjerač...oko dva metra u visinu, pod uvijetom da si ga u tom trenu furio...:eek::

Mislim da ništa neću dirati narednih mesec dana dok ne završim špartanje , prskanje i seno

samo teraj, onaj moj motor kaj je ispljuvao ulje svejedno još nije zaribal...da nisam osjetljiv bil bi se još i danas vozil...:(rofl):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
To ulje na auspuhu nema veze sa pritiskom ulja u sistemu , ono (skoro) ne smeta motoru kao sklopu
Smeta to što je ružno da slini a smeta i da se kupuje ulje i dosipa :icon_thumright:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
promenio sam ulje u motoru...sipao 20/50
kad ga upalim,pritisak ide na 3 i malo iznad.al kako se motor zagrijava tako mu pritisak opada.posle recimo jedno poola sata drljanja pritisak mu padne na 1.to u radu,a u leru skoro na 0.i polako pocinje da se cuje neko kao lupanje u motoru.onaj dobar zvuk rada motora polako nestaje i pocinje da se cuje kao da nesto onako priguseno lupa u motoru.to kad se traktor prilikom rada zagrije.da napomenem i to da je zagrijanost oko 50 C.naredni radni dan,opet ist redosled pritiska ulja a i zvuk motora.....na pocetku sve ok,a na kraju pritisak skoro 0 i loz zvuk ...da napomenem da je nanometar pritiska ulja ISPRAVAN.
dijagnoza?savet?
hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vadi motor i otvaranje. pregledaj radilicu i lezaje ,biksne bregaste obavezno ameni ali pregledaj i bregastu dal nema ostecenja. pregledaj i uljnu pumpu obavezno .po pravilu bi je trebalo zamenuti .ali kad se otvori tek ce se znati pravo stanje
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Dok ne otvoriš motor pravi uzrok pada pritiska nećemo znati možemo samo nagađati sve ukazuje na ležajeve radilice ali kad otvoriš onda ćeš znati pravo stanje i radilice i sklopova pumpe ...
 
Na vrh