• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nevidim savo dobro sliku ali to ko da je napuklo od pre pa sad skroz.obicno tu i pucaju na tom delu vecina radilica.reci mi da bi izvadio radilicu jer se mora i zadnji dekl i svi prednji skidati. posto moram i ja najverovatnije skidati da obradim.dosta aksijalnog lufta ima i to mi se nesvidja.moze li slika sad bloka odozdo da vidim sta sve me ceka posto malo vremena imam za odvojiti .radilicu polovnu mozes nabaviti u krupnju kod milosa 25. verovatno ga se secas a mogu ti dati broj
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Moraš kompletan blok rasturiti , i prednje deklo oko razvoda da se skine ploča ispod razvoda i zadnje deklo ispod zamajca , znači sve
Ja sam ga rasturio a nije se uspio ni ohladiti

Ima li neko u tvom komšiluku radilicu za njega pošto sam sutra planirao ići po nju ali daleko mi Čurug pa bi mi odgovaralo nešto bliže
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
krupanj ti je 28km od loznice.mogu nazvati milosa da vidim dal ima a mislim da ima jer nekoliko ima rasturenih i posto je. kod mene nema nijedan u blizini sem u sapcu u prodavnici .mozda ti i on dotera do loznice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Evo baš sada sam našao da Miloš prodaje dijelove za vlatkove , moram ga ujutru nazvati da vidim ima li šta za mene
A za svaki slučaj pošalji me njegov broj na PP
On mi nije daleko , od mene do njega je 73 kilometra gldajući na michelinmap
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
Evo baš sada sam našao da Miloš prodaje dijelove za vlatkove , moram ga ujutru nazvati da vidim ima li šta za mene
A za svaki slučaj pošalji me njegov broj na PP
On mi nije daleko , od mene do njega je 73 kilometra gldajući na michelinmap

Savo imam ja radilicu stim sto neznam u kakvom je stanju?
dali je dohvatila hrdja ili ne to neznam,ako ti se isplati otici u Zavidovice za tebe je gratis,ustvari pregledaj mog vlatka i eventualno daj kakav savjet i to je to:drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Mislim da ipak radije pucaju na peti na koju se šarafi zamajac.
Ove ostale, a tak i mali Ursus koji je slične koncepcije, za Vladu neznam pa zato pitam
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
svašta sam ja na vladimircu polomio, ali radilicu JOŠ nisam...:(giggle):
Polako , imaš ti još vremena :drink:

Jel to prednja ili zadnja strana?
Prednja strana na prvom klipu , naprijed prema razvodu

Savo imam ja radilicu stim sto neznam u kakvom je stanju?
dali je dohvatila hrdja ili ne to neznam,ako ti se isplati otici u Zavidovice za tebe je gratis,ustvari pregledaj mog vlatka i eventualno daj kakav savjet i to je to:drink:
E jbga , isplatilo mi se kako nije , već sam dobavio radilicu ali imam te u vidu jer ja često lomim stvari :(giggle):

a zašto je pukla radilica?
jel zbog nekog opterečenja ili?
He , zašto? I ja se pitam
Ima više faktora koji su uzrokovali ovo pucanje , paljenje je bilo malo ranije , već je prolupavao leteći ležaj na tom klipu (nekada davno) , traktor se tjera maksimalno i opterećuje maksimalno (i tako stalno)
Kada malo bolje sagledam imam osjećaj da je ona napukla i prije pa mi je gubila ulje , kada sam odlučio uraditi motor to sam uradio jer mi je pritisak počeo padati , tada kad sam rasklopio motor i ležajevi i radilica je sve bilo u dobrom stanju , i nakon obrade i novih ležajeva moj pritisak motora se ništa nije popravio

E sad , dal' su krive babe ili žabe to nemogu utvrditi ni forenzičari , danas je dobavljena druga radilica uz pomoć člana @vica , ona je prilično potrošena i predata je na brušenje , sutra stižu ležajevi i ostale sitnice tako da postoji mogućnost sutra da počnem sklapanje :icon_pidu:
 

VTZ995

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
21
Polako , imaš ti još vremena :drink:


Prednja strana na prvom klipu , naprijed prema razvodu


E jbga , isplatilo mi se kako nije , već sam dobavio radilicu ali imam te u vidu jer ja često lomim stvari :(giggle):


He , zašto? I ja se pitam
Ima više faktora koji su uzrokovali ovo pucanje , paljenje je bilo malo ranije , već je prolupavao leteći ležaj na tom klipu (nekada davno) , traktor se tjera maksimalno i opterećuje maksimalno (i tako stalno)
Kada malo bolje sagledam imam osjećaj da je ona napukla i prije pa mi je gubila ulje , kada sam odlučio uraditi motor to sam uradio jer mi je pritisak počeo padati , tada kad sam rasklopio motor i ležajevi i radilica je sve bilo u dobrom stanju , i nakon obrade i novih ležajeva moj pritisak motora se ništa nije popravio

E sad , dal' su krive babe ili žabe to nemogu utvrditi ni forenzičari , danas je dobavljena druga radilica uz pomoć člana @vica , ona je prilično potrošena i predata je na brušenje , sutra stižu ležajevi i ostale sitnice tako da postoji mogućnost sutra da počnem sklapanje :icon_pidu:

koliki ti je pritisak ulja
meni je 3 do 4 bara
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Sad je nula :(giggle):
Za mene je dovoljan pritisak i 0,5 bara ako je traktor vruć i na ler gasu , sve preko toga je premija
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hoce li proci za jednu ili dve specijale obrada radilice Savorise. i nemoj vise da pravis toliko jake kocnice zakocio si i radilicu.malo sale al i mene obicno cim sredim i pretresem sve da sam miran mora neki djavo da zezne .moram uvek ostaviti nesto da klamce radi uroka
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Najvjerovatnije da će ići druga specijala , vidjećemo šta će biti nakon obrade pošto ima jedna brazgotina koja je uska u u nju nemže da stane mikrometar
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je uzka brazgotina nije strasno moze i ostati.kao parta ili crta.ako je sira bolje obraditi.to ide na r2 za koju imas lezajeve. ma bitno samo da nije napukla a ovako ici ce dugo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Izašli su nekako na R1 mada je brazgotina bila vidljiva do zadnjeg špana , evo stigli su i dijelovi koji mi trebaju a ja polako počeo sa pranjem i čišćenjem

U radilici u njenom taložniku sam našao ovo smeće , pun taložnik :eek:

I novi djelići :icon_pidu:
 

Prilozi

  • Photo0205.jpg
    Photo0205.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 218
  • photo0209.jpg
    photo0209.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 182

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je sve od pregorelog ulja smece .i posle se cudimo sto neki kanal zapusi i zakuje lezaj. predhodni gazda mu je cesto menjao ulje izgleda a to smo i po stublinama videli.dal je mogo veci dusman biti tom motoru. daj boze ako ga nije terao i bez ulja
 

Najnoviji postovi

Na vrh