• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
uh, baš dobro izgledaju, mada mislim da su preskupe, nigdje na netu nisam uspio naći nikakve cjenovnike, moraću se negdje kod ovlaštenih prodavac raspitati.
ima li iko d vas ovakve stvarčice, interesuju me iskustva iz prve ruke.
kad se ovo namontira na traktor, koliko se može blizu prići staplu, ipak, ja imam kabinu na traktoru, to me malo zbunjuje, ovo mi više liči kao da je za vinograde
hvala na finim fotkama
Takve freze ne samo da prilaze stablu vez obradjuju i izmedju stabala. Sve u svemu prakticna stvar i uoste nesmeta sto traktor ima kbinu. Za 3000e mozez da biras takvu polovnu
Evo neke koje sam nasao
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...rednu-obradu-vocnjaka-vinograda-oglas-1920628
http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=4002&catid=9&Itemid=26
ova mislim da je nova i da kosta nesto blizu 3000e nesjecam se tacno
Usput odakle si ti druze?
 
M

m123

Guest
ova prva mi ne izgleda loše, zanimljiva je
ja sam iz banja luke, a voće mi je u okolini iste :)
danas sam išao u neke firme da mi daju kataloge, ali niko ništa nije imao, ajd što nemaju ništa na lageru, ali nemaju ni katalog, joj jesu poslovni u pm :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ova prva mi ne izgleda loše, zanimljiva je
ja sam iz banja luke, a voće mi je u okolini iste :)
danas sam išao u neke firme da mi daju kataloge, ali niko ništa nije imao, ajd što nemaju ništa na lageru, ali nemaju ni katalog, joj jesu poslovni u pm :)

U kojem selu ti je voce, Ja sam iz Gradiske pa reko da vidim jesmo li blizu. Kod nas cini mi se da medjurednu frezu imaju u Agro kopu u Kobatovcima, a evo u HR ima ova firma i ima mnostvo strojeva izmedju ostalog i razne strojeve za medjurednu obradu http://www.messis.hr/
 
M

m123

Guest
nismo baš ni blizu, moje voće je prema prjedoru, nije daleko od bl. tako da je od tebe podaleko :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
nismo baš ni blizu, moje voće je prema prjedoru, nije daleko od bl. tako da je od tebe podaleko :)

Ja sam mislio da nisi na onoj drugoj strani prema Jajcu. Nije nista daleko, ja sam evo upravo sada stigao odozgo, inace svake sedmice idem u BL. Kada budes isao za Gradisku javi se pa ako hoces da navratis u vocnjake.
 
M

m123

Guest
svakako da hoću, uvijek je fino vidjeti nešto novo.
koliko i čega ti imaš? ja bi te pozvao da dođeš kod mene, ali ja sam tek početnik, mislim da nemaš šta ni vidjeti :) barem za sada :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
svakako da hoću, uvijek je fino vidjeti nešto novo.
koliko i čega ti imaš? ja bi te pozvao da dođeš kod mene, ali ja sam tek početnik, mislim da nemaš šta ni vidjeti :) barem za sada :)

Kada budes iso samo se javi. Vocnjaci su tamo kada se skrene u Topoli lijevo prema Dubici pa jedno 7-8 km pa prije Pikove farme lijovo gore u selu, selo se zove Cerovljani. A imamo hektar jabuke i tri hektara kruske, hektar jabuke i kruske su u petoj godini a 2 hektra kruske su posadjena jesenas
Ma nismo ni mi neki profi vocari 8).
Svako je jednom bio pocetnik, tako da te to nebrine :supz:.
Dokle si stigao s navodnjavanjem?
 
M

m123

Guest
sutra ću sklopiti sve, uzeo sam neke poglešne ventile pa sam danas mjenjao, sutra bi sve trebalo biti gotovo i u funkciji, što se tiče glavnih vodova i izlaza, i onda samo da kupim crijeva i da razvučem između voća, ostalo je spremno, mislim ima još posla, ali kako sam apsolutno sve sam radio ja sam prezadovoljan :)
znam otprilike gdje us cerovljani, ako nekad ugvatim vremena naravno da ću navratiti.
da se vratimo na temu, što se tiče ove bočne freze, sada sam u nekom kontu da tu nabavku odgodim za iduću godinu, imam još puno investicija pa se bojim da se ne uvalim rpeviše.
a do tada i kultivator od 7-8 konja radi kao lud :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
sutra ću sklopiti sve, uzeo sam neke poglešne ventile pa sam danas mjenjao, sutra bi sve trebalo biti gotovo i u funkciji, što se tiče glavnih vodova i izlaza, i onda samo da kupim crijeva i da razvučem između voća, ostalo je spremno, mislim ima još posla, ali kako sam apsolutno sve sam radio ja sam prezadovoljan :)
znam otprilike gdje us cerovljani, ako nekad ugvatim vremena naravno da ću navratiti.
da se vratimo na temu, što se tiče ove bočne freze, sada sam u nekom kontu da tu nabavku odgodim za iduću godinu, imam još puno investicija pa se bojim da se ne uvalim rpeviše.
a do tada i kultivator od 7-8 konja radi kao lud :)
E super da znas od prilike gdje se nalazimo pa kada budes isao javi samo pa da navratis.
Kada zavrsis navodnjavanje slikaj da vidimo.
A sto se tice freza, kolega Orsic rece da bi na jesen trebao imati polovnih strojeva za medjurednu obradu, pa mozes vidjeti i s njim za frezu
 
M

m123

Guest
eto taman ću do jeseni znati na čemu sam pa ćemo vidjti, svakako ću slikati, samo ako mi ova kiša dozvoli da išta uradim :twisted:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
U nedostatku novaca i potrebi da se smanji ručni rad jedan Majstor (inače moj dobar prijatelj) je malo preradio bočnu kosilicu i napravio voćarsku i služi svrsi.

kosilica.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
U nedostatku novaca i potrebi da se smanji ručni rad jedan Majstor (inače moj dobar prijatelj) je malo preradio bočnu kosilicu i napravio voćarsku i služi svrsi.
Nema sta super se snasao :supz:. Takva kosa je puno laganija za pogoniti od mulcera a i i de znatno brze.
Jedino bi valjalo da napravi i neku zastitu da neko nebi izgubio glavu :blackeye
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ovo je bila proba,uspješna. Sad najprije ide zaštitni lim za remenje jer tu nabaca dosta trave a zaštita za noževe - možda. Kad se kosi niko nesmije biti u blizini i to je to.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ovo je bila proba,uspješna. Sad najprije ide zaštitni lim za remenje jer tu nabaca dosta trave a zaštita za noževe - možda. Kad se kosi niko nesmije biti u blizini i to je to.

Nije to opasno samo po gledaoce vec i po sofera. U koliko je ljudi tako odletjela sajba, sreca koliko ja znam jos nije niko nastradao od toga ali netreba se igrati :blackeye
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sve moze :supz:. Je li imas vec neku striznu ili kupujes?

Kupujem nešto, al sve više naginjem motokultivatoru s strižnom kosom, s njim mogu kosit i poprečno po voćnjaku.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
No coment
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ENDpJ96n8LM[/YT]
:supz:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Sve moze :supz:. Je li imas vec neku striznu ili kupujes?


ako se ovo da složiti za jedan motokultivator,onda strižnu zaboravi,ovo bi bio hit stoljeća.bolja od rotacione sto puta.a majstoru koji je ovo složio svaka čast.konačno jedan uradak koji ima smisla u voćarstvu i šire.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ako se ovo da složiti za jedan motokultivator,onda strižnu zaboravi,ovo bi bio hit stoljeća.bolja od rotacione sto puta.a majstoru koji je ovo složio svaka čast.konačno jedan uradak koji ima smisla u voćarstvu i šire.
Mislis da se za motokultivator slozi rotaciona poput ove :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh