• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Naravno da ide. Kod mene u selu svi na svojim starim traktorima imaju strizne sa strane, cakstovise postavljene izmedju kotaca tako da je lijepo vidis iz kabine. Jedino bi problem mogao biti sa prostorom izmedju redova jer prvi put ti traktor gazi po nepokosenoj travi pa je pitanje koljiko se te trave iskoristi. S druge strane, gledam po Zagrebu kako kose parkove. Imaju roto kose koje samelju, a onda tu travu kupe sa posebnim strojevima. I sve pokupe.

Meni je preusko između redova da mi sa strane kosi?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Meni je preusko između redova da mi sa strane kosi?

Ovako nesto tebi treba :supz:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Ove su vjerovatno preskupe ali bi se mozda mogla naci neka starija verzija. :scratch

Ili bi si na slican nacin mogao napraviti dodatak poput ovoga na obicnu kosu, samo da ju drzi iza traktora :idea:


Uploaded with ImageShack.us
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sve je to preskupo, idealna bi mi bila strižna kosa za IMT 539, ali da kosi naprijed ispred traktora ili otpozadi nikako sa strane, da li postoji takva kosa?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Naravno da ide. Kod mene u selu svi na svojim starim traktorima imaju strizne sa strane, cakstovise postavljene izmedju kotaca tako da je lijepo vidis iz kabine. Jedino bi problem mogao biti sa prostorom izmedju redova jer prvi put ti traktor gazi po nepokosenoj travi pa je pitanje koljiko se te trave iskoristi. S druge strane, gledam po Zagrebu kako kose parkove. Imaju roto kose koje samelju, a onda tu travu kupe sa posebnim strojevima. I sve pokupe.

ja mislim da tako pokupljena trava nije za ishranu stoke?? ili se varam?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Sve je to preskupo, idealna bi mi bila strižna kosa za IMT 539, ali da kosi naprijed ispred traktora ili otpozadi nikako sa strane, da li postoji takva kosa?

ja sam vidio to si je čovjek sam složio ispod traktora je dugački kardan i na prednju stranu objesio kosu ,koji traktor neznam al znam da je to slagano jer taj kardan je bio domače radinosti po mjeri a odpozadi mislim još lakše bi bilo složit
 
W

wajbul

Guest
Zna li netko ,koja je cijena motornih bušača rupa i gdje ima u Osijeku ili SL.Brodu
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Neznam dali ste pratili temu sajam Novi Sad , tamo sam postavio slike ovih strojeva , pa ko nije vidio tamo evo ih onda i ovdije .

KAd mi oci nisu iskocile kad sam vidio ove slike :supris:. Evo jos dolazim sebi :drinkers:
Posto je otac isao na sajam, a ja nisam zbog obaveza na fakultetu, ja ga sad pitam za utiske i sta ima interesantno na sajmu a on kaze nista, a pogledaj ljepote :madmana:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ja ga sad pitam za utiske i sta ima interesantno na sajmu a on kaze nista...
:) covjek je valjda mislio da ga pitas jel' blo zgodnih cura pa racuna da nije primjereno da otac sinu prenosi utiske :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Neznam dali ste pratili temu sajam Novi Sad , tamo sam postavio slike ovih strojeva , pa ko nije vidio tamo evo ih onda i ovdije .


...

Nije li ovo malo perverzno? Rotaciona kosa sa dodacim sa ticalom plus sprica za herbicidni pojas? (ako su ovo okruglo sa strane rotaciona kose)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
:) covjek je valjda mislio da ga pitas jel' blo zgodnih cura pa racuna da nije primjereno da otac sinu prenosi utiske :)

Nestaj mi na muku 8) najgore je sto i sam znam da toga ima o,ho,ho :mrgreen:, pa ipak se izlaze naj savremenija mehanizacija, a kuces savremenije od toga ;).
Iako u zadnje vrijeme tesko moze ikako posluziti za poljoprivredu, ali staces nemozes ni sa, ni bez :D
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nije li ovo malo perverzno? Rotaciona kosa sa dodacim sa ticalom plus sprica za herbicidni pojas? (ako su ovo okruglo sa strane rotaciona kose)

E a sad o obicnoj mehanizaciji. Pa ovo sa strane mislim da su kose a li mislim da nisu s ticalom vec samo da se mulcer prosiri ili suzi da bi pasao u red. Ovo itekakto stedi vrijeme ali cini mi se trazi i ravnu povrsinu a i redove sadjene pod spagu tako da bi u praksi moglo biti poteskoca, bar u uslovima koji su kod nas :scratch A i ovi aplikatori cini mi se bacaju sredstvo i po vockama sto mi se bas i nesvidja
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
:) covjek je valjda mislio da ga pitas jel' blo zgodnih cura pa racuna da nije primjereno da otac sinu prenosi utiske :)


vjerovatno zato jer je vidio koje su cijene u pitanju.to kad ja vidim prođe me volja za sve
 
M

m123

Guest
samo da kažem da sam ja imao neke šanse da odem na sajam, ali sam se bojao otići, pao bi u depresiju :)

imam jedno pitanje, ganjao sam neke priključke, uzeo sam si atomizer, treba stići za koji dan, tako su obećali, samo da stigne... i sada imam neku mogućnost da jako povoljno kupim frezu, ajd pomozite malo, i priej sam negdje to spominjao, bo sam blizu da uzmem neku handmade, ali sada mi uletilo nešto povoljno da uzmem novu.
ja imam imt 539, uzeo bi neku pomičnu, da mogu obrađivati voćnjak - koliko toliko međuredno, a da nije skuplji od 3000€ :) jest puno tražim :)
ajd dajte neke preporuke, da znam šta da gledam
 
M

m123

Guest
uh, baš dobro izgledaju, mada mislim da su preskupe, nigdje na netu nisam uspio naći nikakve cjenovnike, moraću se negdje kod ovlaštenih prodavac raspitati.
ima li iko d vas ovakve stvarčice, interesuju me iskustva iz prve ruke.
kad se ovo namontira na traktor, koliko se može blizu prići staplu, ipak, ja imam kabinu na traktoru, to me malo zbunjuje, ovo mi više liči kao da je za vinograde
hvala na finim fotkama
 

Najnoviji postovi

Na vrh