• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Koju kosu kupiti za voćnjak, trebao bih nešto da mogu između jabuka špricat, dosada sam flaksericom i cidokorom to rješavao, jel ima kakvo bolje rješenje?

Kolika je površina , dali kosu kao priključak za traktor ili motokultivator ..., ili kosu sa motorom , strižnu ili rotacionu ... šta te konkretno zanima , koliko novaca planiraš izdvojiti :confused: :?::?:
 
S

stipajx

Guest
pozdrav voćari,evo čitam vase postove pa da kazem i svoje misljenje. imam nasade višanja i kod mene se lane dogodilo da je dosta voćaka vjetar izvalio. između redova malčiram a unutar redova frezam frezom za međurednu obradu(freza s ticalom) nasade imam na 4 različite lokacije i različite su starosti-najstariji 7 god. Na nekim nasadima je doslo do izvaljivanja a na nekima nije. moje misljenje je da puno utjecaja na to ima vrsta tla i da li je voćka kalemljena ili na vlastitom korijenu.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kolika je površina , dali kosu kao priključak za traktor ili motokultivator ..., ili kosu sa motorom , strižnu ili rotacionu ... šta te konkretno zanima , koliko novaca planiraš izdvojiti :confused: :?::?:

Za traktor IMT 539 nešto manje polovno do 3000 kuna.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Za traktor IMT 539 nešto manje polovno do 3000 kuna.

http://www.megaing.hr/malceri.htm

http://www.auti.net.hr/ostalo/oglas-604572/

Ja bi ti savjetovao ovako nešto . Ja sam kosio sa kosilicom sa prvog linka i prezadovoljan sam , širine 1 m. dere kao luda , jedini problem je što košta 6000 kn . Tebi bi možda odgovarala od 1,5 m. , ee... samo ona je sigurno još skuplja . Jedino da probaš potražiti tako nešto polovno .
Ili probaj kontaktirati čovjeka sa ovog oglasa pa vidi šta može napraviti , i za koliko novaca .
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
http://www.megaing.hr/malceri.htm

http://www.auti.net.hr/ostalo/oglas-604572/

Ja bi ti savjetovao ovako nešto . Ja sam kosio sa kosilicom sa prvog linka i prezadovoljan sam , širine 1 m. dere kao luda , jedini problem je što košta 6000 kn . Tebi bi možda odgovarala od 1,5 m. , ee... samo ona je sigurno još skuplja . Jedino da probaš potražiti tako nešto polovno .
Ili probaj kontaktirati čovjeka sa ovog oglasa pa vidi šta može napraviti , i za koliko novaca .
evo Žuti malo večih slika . Nova kosilica u mom vočnjaku kupljena od forumskog prijatelja čak dobio prvo na probu trava bila preko 50cm i išlo super pa sam se odlučio i kupit širina 180 tako da sad imam dva prohoda a prije sam imao od 120 pa sam morao iči tri puta kao što vidite stroj ko novi cijena 7.000 kn na dva puta i kad imaš pravi traktor netreba ti ni posmak :rolfer: viri na obe strane koliko treba i pičiš po redovima kak očeš i lijevom ili desnom stranom


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

ovo je taj od 120 kupljen uz traktor


Uploaded with ImageShack.us
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
http://www.megaing.hr/malceri.htm

http://www.auti.net.hr/ostalo/oglas-604572/

Ja bi ti savjetovao ovako nešto . Ja sam kosio sa kosilicom sa prvog linka i prezadovoljan sam , širine 1 m. dere kao luda , jedini problem je što košta 6000 kn . Tebi bi možda odgovarala od 1,5 m. , ee... samo ona je sigurno još skuplja . Jedino da probaš potražiti tako nešto polovno .
Ili probaj kontaktirati čovjeka sa ovog oglasa pa vidi šta može napraviti , i za koliko novaca .

Ne kužim ovu drugu kako radi, jel ta otkošena trava upotrebljiva za sijeno konkretno?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ne, ta trava je tesko iskoristiva za sijeno jer je samelje, vise ako se ide sporije, slabije ako se ide brze. Sistem rada je isti i ove sa prvih slika i ove sa drugih.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ne, ta trava je tesko iskoristiva za sijeno jer je samelje, vise ako se ide sporije, slabije ako se ide brze. Sistem rada je isti i ove sa prvih slika i ove sa drugih.

A jel ima nešto da bude za voćnjak i za sijeno?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
evo Žuti malo večih slika . Nova kosilica u mom vočnjaku kupljena od forumskog prijatelja čak dobio prvo na probu trava bila preko 50cm i išlo super pa sam se odlučio i kupit širina 180 tako da sad imam dva prohoda a prije sam imao od 120 pa sam morao iči tri puta kao što vidite stroj ko novi cijena 7.000 kn na dva puta i kad imaš pravi traktor netreba ti ni posmak :rolfer: viri na obe strane koliko treba i pičiš po redovima kak očeš i lijevom ili desnom stranom


ovo je taj od 120 kupljen uz traktor

Auuu .. pa to je strava stroj :prayer: , kako mi se čini ima dva noža , i vjerujem da idu preko remena to je odlično kada naletiš na nekakav predmet koji nebi trebao biti u travi remeni samo prokliži i nikakve štete , dok sa kardanom nije tako ukoliko naletiš na nešto može doći do velike štete ako nemaš kardan sa kvačilom . Ova stara od 120 cm , nevidim dali ima nož ili bubanj sa čekićima .


Gustavo
Citiraj:

A jel ima nešto da bude za voćnjak i za sijeno?

Pa vidi teško ćeš naći nešto tako :scratch za sijeno ti treba strižna kosa koja mora ići ispred traktora ili sa strane da negaziš po travi da bi ju mogao iskoristiti za sijeno . Voćarski malčeri i kosilice su ti sve rotacione i melju travu baš zato da se nebi morala sakupljati . Tako da neznam šta bi ti savjetovao
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
64
nesmije se smetnuti s uma da nije baš trava iz voćnjaka za daljnju upotrebu ako se voćnjak prska pesticidima.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A jel ima nešto da bude za voćnjak i za sijeno?

Mislim da je kolega mislio na to da isti prikljucak koristi i za kosnju vocnjaka i za pripremu sijena, a ne da travu iz vocnjaka koristi za sijeno. Ili je ipak mislio koristiti travu iz vocnjaka :?:
A kakav bi traktor trebao vuci prikljucak :scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mislim da je kolega mislio na to da isti prikljucak koristi i za kosnju vocnjaka i za pripremu sijena, a ne da travu iz vocnjaka koristi za sijeno. Ili je ipak mislio koristiti travu iz vocnjaka :?:
A kakav bi traktor trebao vuci prikljucak :scratch


onda samo rotaciona ili strižna kosa za sjeno,malčer u tom slučaju nedolazi u obzir jer sve samelje.postavlja se pitanje koliko je to rentabilno ako se kosi voćnjak za sijeno jer treba je prevrtati,sušiti,balirati a to u vočnjaku i nije baš jednostavno
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Gustavo nisi napisao koliku imaš površinu i kakav nasad ? (mislim na razmak sadnica) lakše je preporučit kad bi to znali i dali ti baš trba sijeno za ishranu ili neš drugo?

[
QUOTE=Žuti;705327]
Auuu .. pa to je strava stroj :prayer: , kako mi se čini ima dva noža , i vjerujem da idu preko remena to je odlično kada naletiš na nekakav predmet koji nebi trebao biti u travi remeni samo prokliži i nikakve štete , dok sa kardanom nije tako ukoliko naletiš na nešto može doći do velike štete ako nemaš kardan sa kvačilom . Ova stara od 120 cm , nevidim dali ima nož ili bubanj sa čekićima .
ovaj ima tri noža po 60cm a stari 2 ali dupla, donji noževi su fixni ne leteči ili kak se to več kaže obadva su na remen al dobro je imat i kardan sa kvačilom bar sam na starom imao proklizavanja kardana kad sam ušo u krtičnjake.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Mislim da je kolega mislio na to da isti prikljucak koristi i za kosnju vocnjaka i za pripremu sijena, a ne da travu iz vocnjaka koristi za sijeno. Ili je ipak mislio koristiti travu iz vocnjaka :?:
A kakav bi traktor trebao vuci prikljucak :scratch

Ma da to sam mislio da ne kupujem dva stroja, treba mi za košnju trave u voćnjaku i izvan njega.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
[
ovaj ima tri noža po 60cm a stari 2 ali dupla, donji noževi su fixni ne leteči ili kak se to več kaže obadva su na remen al dobro je imat i kardan sa kvačilom bar sam na starom imao proklizavanja kardana kad sam ušo u krtičnjake.

Ma nisu problem krtičnjaci , nego kada naletiš na nekakav panj , kamen , cigla .....onda bude problema , ako nemaš kvačila na kardanu može biti štete da popizdiž . Zato mislim da je remen zakon , on prokliže i piči dalje
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ma da to sam mislio da ne kupujem dva stroja, treba mi za košnju trave u voćnjaku i izvan njega.

onda bubnjasta ili rotaciona kosa sa po tri noža po bubnju ili strižna kosa.ili diskasta. morala bi biti prednja ili stražnja jer ako kosiš sa strane u voćnjaku to neće ići lako.pogazićeš više nego pokosiš
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
onda bubnjasta ili rotaciona kosa sa po tri noža po bubnju ili strižna kosa.ili diskasta. morala bi biti prednja ili stražnja jer ako kosiš sa strane u voćnjaku to neće ići lako.pogazićeš više nego pokosiš

Pa jel ide strižna stražnja u voćnjak, netko mi je rekao da ona također sa strane kosi?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa jel ide strižna stražnja u voćnjak, netko mi je rekao da ona također sa strane kosi?

ima raznih izvedbi.mislim da gaspardo i bcs imaju zadnje strižne u specijalnoj izvedbi ali su skuplje od nekih traktora.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Pa jel ide strižna stražnja u voćnjak, netko mi je rekao da ona također sa strane kosi?

Naravno da ide. Kod mene u selu svi na svojim starim traktorima imaju strizne sa strane, cakstovise postavljene izmedju kotaca tako da je lijepo vidis iz kabine. Jedino bi problem mogao biti sa prostorom izmedju redova jer prvi put ti traktor gazi po nepokosenoj travi pa je pitanje koljiko se te trave iskoristi. S druge strane, gledam po Zagrebu kako kose parkove. Imaju roto kose koje samelju, a onda tu travu kupe sa posebnim strojevima. I sve pokupe.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kultivator ver 1.1 dodane zeljeznicke tracnice
Na prvoj slici se vidi razlika izmedju sadasnjeg rada i rada jesenas bez tracnica






 

Najnoviji postovi

Na vrh