• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
No coment
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ENDpJ96n8LM[/YT]
:supz:

E ovo je stvarno vise nego korisna stvar :prayer:, a tako prosta ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mislis da se za motokultivator slozi rotaciona poput ove :?:


da, plašt sa obje strane tako da je sigurnosni aspekt zadovoljen i košnji nema granica.može ići naprijd što je najbolje po meni,a može i po sredini samo što se onda mora koristiti sjedalica a sa tim se smanjuje radius okretanja.znači bolje naprijed.uhhh to bi bio stroj. dosta bi bila tri diska.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
da, plašt sa obje strane tako da je sigurnosni aspekt zadovoljen i košnji nema granica.može ići naprijd što je najbolje po meni,a može i po sredini samo što se onda mora koristiti sjedalica a sa tim se smanjuje radius okretanja.znači bolje naprijed.uhhh to bi bio stroj. dosta bi bila tri diska.
Imaju takve orginalne kosacice za motokultivator. Uspio sam naci ovu http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=EA&prikaz=opis. Samo je cijena malo paprena, ali posto je nova trebalo bi biti i nekakvih subvencija. Negdje sam vido i vecu sa 3-4 manja diska ali sada nigdje nemogu naci :madmana:.
A od obicne rotacione bi se mozda moglo nesto sloziti :scratch. Ali dosta teze nego za traktor, jer bi se vjerovatno morao smanjivati broj diskova, a moralo bi se gledati i na tezinu i vjerovatno jos mnoge stvari bi se morale uskladiti tako da :?
PS: ljudi naprave avion a da se nemoze sloziti jedna kosacica za motokultivator ;)
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Imaju takve orginalne kosacice za motokultivator. Uspio sam naci ovu http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=EA&prikaz=opis. Samo je cijena malo paprena, ali posto je nova trebalo bi biti i nekakvih subvencija. Negdje sam vido i vecu sa 3-4 manja diska ali sada nigdje nemogu naci :madmana:.
A od obicne rotacione bi se mozda moglo nesto sloziti :scratch. Ali dosta teze nego za traktor, jer bi se vjerovatno morao smanjivati broj diskova, a moralo bi se gledati i na tezinu i vjerovatno jos mnoge stvari bi se morale uskladiti tako da :?
PS: ljudi naprave avion a da se nemoze sloziti jedna kosacica za motokultivator ;)


ja tek sad vidim ovaj odgovor???:supris:

imao sam ja ovakvu sa dva diska koja je konstriuirana za mtk a ja sam je kačio na traktor. pošto mi puko film ja prodam sve.

sa jednim diskom imaju te kosilice ali još nisam uspio naći koja je cijena i koje proizvođač.kače se naprijed i sa strane imaju plašt koji slaže otkos. ide ko metak.možeš sa njom kositi oko stabla voćke i svu travu možeš koristiti za sjenažu.a kosi se dosta brzo tako da se preporučuje da mtk ima podvoz sa sjedalom.

Ajde,netko je morao vidjeti...

pošto je ovaj stroj? nazovi pa ih pitaj imaju li referentnih kupaca u tvojoj blizini pa da vidiš kako su zadovoljni. ili neka ti daju primjerak na probu,ili probaj kod njih.kupiš par oraha i idi tamo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Ručni električni strojevi za branje maslina?
Dali je neko probao sve modele i može reći koji je najbolji, najbrži, najkvalitetniji??
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Posljednje uređivanje:
M

m123

Guest
samo ću ti reći da ti zavidim :(
ja o ovakvoj mašini razmišljam već dugooooo, ali nikako da se sam sa sobom složim. ali zato do tada olt osijek i vreza od 8 konja i lagano žuljaj :)
koliko para dođe ovo tvoje čudo, i ima li iko iskustva sa ovakvim priključcima ali za imt 539 mislim da je ova prevelika za moj mali traktorčić :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
samo ću ti reći da ti zavidim :(
ja o ovakvoj mašini razmišljam već dugooooo, ali nikako da se sam sa sobom složim. ali zato do tada olt osijek i vreza od 8 konja i lagano žuljaj :)
koliko para dođe ovo tvoje čudo, i ima li iko iskustva sa ovakvim priključcima ali za imt 539 mislim da je ova prevelika za moj mali traktorčić :)

A joj doslo je do zabune, zaboravio sam napisati :madmana: da je freza pozajmljena od jednog covjeka. Evo sad sam ispravio gresku :?
A inace imaju ovakve i manje. Mislim da rekose da je ovoj cijena bila oko 3000e. Sto se tice velicine ova je definitivno prevelika za fergu, a i uopsteno je malo povelika za tu namjenu, nebi mogla raditi gdje je manje rastojanje izmedju vocki recimo u jabuci.
 
M

m123

Guest
koja bi širina optimalna bila za 539? kod mene je voće sađeno na 2 metra između stabala, kako bi to kod mene funkcionisalo?
mada sam ja sada u fazi traženja malčera, to mi je potrebnije pa onda freza, ali svaka informacija mi je dobro došla.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Mislim da je najbolje da uzmeš frezu od 130-145 za svog IMT. Tako da u dva poteza izfrezaš od reda do reda....I naravno, traktor neće puno da pati.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
koja bi širina optimalna bila za 539? kod mene je voće sađeno na 2 metra između stabala, kako bi to kod mene funkcionisalo?
mada sam ja sada u fazi traženja malčera, to mi je potrebnije pa onda freza, ali svaka informacija mi je dobro došla.

Za IMT-a, freza ovakvog tipa, optimalna velicina bi bila oko 140cm, neka poput ove http://www.uzelagri.com/242_rotofreza_auto_140.htm
Prem da bi ja u odnosu na frezu ovakvog tipa vecu prednost dao klasicnoj maloj frezi s pipalicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh