• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo stavio na you tube
nažalost snimano sa crvenim krompirom
http://www.youtube.com/watch?v=K09fsfx0b9M

:eek: Ma svaka čast mala radi ko prava :(clap): (baš da je mala 2,5m)
Ovo sa ležajima nisam skonto,nema veze nisam dotle doguro,al bitno sam skonto da moš našpanat remenje.
Samo si nam osto dužan cifru koštanja ako nije tajna.
Vjerujem da bi odradila posao i u mladom nasadu samo bi tada ovaj zaštitni lim međuredne kosilice trebao biti fraj tj da ne struže po mladoj vočki nego da se okreče ( :icon_scratch:neznam jeste me skontali)
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
znam na šta misliš:icon_e_ugeek: , ali ne struže o voćke, a bez njega bi previše špricala trava naprijed
ovaj video je snimljen u ekstremnim uvjetima,trava je stvarno bila prevelika i gusta ,i ona radi posao
kod redovne košnje ona se igra

a novaca:eek: oko 5500-6000 bez reduktora,jer njega sam imao

jedino se treba uštimati sa vožnjom jer nije baš tako jednostavno kako se čini:(giggle):

remenice su najskuplje,pa ležajevi,pa tokarenje osovina ...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
znam na šta misliš:icon_e_ugeek: , ali ne struže o voćke, a bez njega bi previše špricala trava naprijed
ovaj video je snimljen u ekstremnim uvjetima,trava je stvarno bila prevelika i gusta ,i ona radi posao
kod redovne košnje ona se igra

a novaca:eek: oko 5500-6000 bez reduktora,jer njega sam imao

jedino se treba uštimati sa vožnjom jer nije baš tako jednostavno kako se čini:(giggle):

remenice su najskuplje,pa ležajevi,pa tokarenje osovina ...

Iz priloženog vidim da se igra i da si ubuduče bio redovitiji :(giggle): ako misliš imat "finu travicu u vočnjaku"
Rođeni jel znaš ti koliko košta to sa potpisom (vjerujem da znaš) ovo je đaba, kad mogu očekivat svoj primjerak :(giggle): :(clap): :icon_pray:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma nije moj voćnjak, od jednog prijatelja
ali kad sam vidio travu morao sam isprobati :(clap):

a cijene sa potpisom ,ono što sam uspio naći su oko 7000, ali eura :(sweat):
sa tendencijom na više

a za kopije se možemo dogovarati :icon_exclaim:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ma nije moj voćnjak, od jednog prijatelja
ali kad sam vidio travu morao sam isprobati :(clap):

a cijene sa potpisom ,ono što sam uspio naći su oko 7000, ali eura :(sweat):
sa tendencijom na više

a za kopije se možemo dogovarati :icon_exclaim:

Reci prijatelju da ima ona stara GDJE SE U VOĆNJAKU LIVADA KOSI TU SE VOĆE PROSI:(blush):
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
41
Ispitaj dali se moze bazdariti u protivnom nemozes s njom na plac.
Ne znam u koju rubriku da ovo stavim, unaprije se ispricavam ako nije mjesto ovdje :) Trazim vagu i naletio sam na ovu: http://www.njuskalo.hr/ugostiteljstvo/digitalna-vaga-300-kg-oglas-976183

nešta je dosta povoljna, znate li mozda jel je to cemu? Kako vi vazete svoje voce, trazim sada jednu za plac i jednu u polju da naredima kutije pa da odma vidim koliko kg ima

Edit: ispitaj dal ju smijes bazdariti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
F

Frosty

Guest
Danas uzeo penetrometar i refraktometar, dosta sam googlao po netu, svugdje nadjem samo kako se rukuje sa alatima, ali nigdje nema kako se ocitava. Npr kod penetrometra, sta znaci unutrasnji krug, a sta vanjski krug (imam ovaj click ) i vjerujem da se posebno mjeri za svaku sortu, isto tako i za refraktometar...bio bi jako zahvalan ako netko ima neke upute, stranicu, bilo sta. Hvala punooo
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Frosty
di si ga kupio i koliko si platio ako nije tajna
i jedno i drugo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo mog stroja za dreckanje sljiva za rakiju i jabuka za jabucni ocat.
Inace mu je tvornicka namjena za nesto sasvim drugo,al odraduje posao super i brzo!








 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo mog stroja za dreckanje sljiva za rakiju i jabuka za jabucni ocat.
Inace mu je tvornicka namjena za nesto sasvim drugo,al odraduje posao super i brzo!


]

Jel smelje koštice šljivama ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
NE zato ju i koristim,srednja greda se da stelat,spustat i dizat.
Koristil sam muljacu al mi je drobila kostice i tesko je islo,ovo je pjesma i za sljive i jabuke.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Trebao bih savjet u vezi atomizera. Planiram kupit neki polovni nošeni atomizer 200l, na što trebam obratit pažnju kod kupovine? Koje su im boljke?
Sad malo čitam i vidim da dosta ljudi ima leđne, da li bi leđni bio i kod mene prihvatljiv ili bi me satrlo? Imam 42 reda po 100m (3200 vočkica), kad se sve razraste biti će prolaz širok 1m a visina voćaka 2m.
Da li uopće nošeni traktorski atomizer može kvalitetno odradit posao na tako uskom prostoru, lišće je usko i krošnja prozračna?

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/traktorska-sprica-vinograd-oglas-10525154

Da li da kupim ovo pa i ako treba šta popravit još uvijek je jeftino?
Jel zna netko koja marka bi to mogla bit?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Hele@ ako je ispravan i sve fukcioniše, uzimaj bez razmišljanja. Cijena je jako povoljna. Ostale sitnice se daju uštimati.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Misljenja sam da ova velicina ventilatora tebe nece zadovoljavati,,,
bez obzira da je sve drugo i ispravno,,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zasto mislis?
Prolaz u redu mi je sirine 1m, krosnja je siroka 1m i visoka 2m. Jos je goji uskolisna biljka. Mislis da ovaj ventilator ne moze dosta jako puhat da kvalitetno pokrije tu visinu i dubinu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh