• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Na mojoj stranici imaš dista toga, klikni na link pa pogledaj.:icon_super::drink:


Hvala, ali meni treba za moje bobice. Znam tocan sastav ali su to bobice iz Kine koje imaju takav sastav navodno zbog zute rijeke. Zelim znat sa cime raspolazem da ne prodajem maglu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zivkam i šaljem mailove po pbf-u i bojim se da ne bude ništa. Oni rade po principu, reci šta tražiš pa ćemo reć jel ima i koliko, a meni treba, evo kila voća pa nađi sve šta se da nać. Rade antioksidanse ali ima ih dosta vrsti a ja ne znam koji meni trebaju, uz to nemaju aminokiseline i još neke stvari.
Recimo, jedan vitamin košta 500kn, mineral (Fe) 220kn. Muči me ak ja kažem traži vitamin B i platim 500kn a dobim odgovor nema ga.
Uh, bojim se da od toga ne bude ništa.
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Hvala, ali meni treba za moje bobice. Znam tocan sastav ali su to bobice iz Kine koje imaju takav sastav navodno zbog zute rijeke. Zelim znat sa cime raspolazem da ne prodajem maglu.

A o kakvim se bobicama radi, ako nije tajna ?
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
O.k:
Nekako sam na brzinu povezao bobice i kinu i odmah pomislio na Schisandru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Spricao sam bakrom u petak, jel proslo dosta vremena do ove kisurine da ne treba ponavljat?
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Zanima me da li se može talijanski ljulj posijati kao trava za dvorište? Znači da se nisko kosi, održava.. Jel izgleda to nečemu? Te da li netko sa foruma prodaje sjeme ljulja? Trebam nekih 30 kila. Hvala.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Moze savjet s cime prskati vocke (šljivu, jabuku, tresnju, visnju, jabuku) od pocetka vegetacija pa do kraja?
Do sad nije prskano s nicim al bi trebalo pocet jel svake ih godine bolest zahvati pa slabo narastu, iskustva s bolestima i sredstvima za zastitu vocaka nemam tako da je svaki savjet dobrodosao.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Hvala na linku, par takih stranica sam vec vidio gdje opisuju broj prskanja i s cime prskati ali su naveli veliki broj tretiranja tako da sam mislio ako ko za sebe ima vocke s cime tretira i koliko puta u sezoni, na stranicama takvim je vise receno profesionalno prskanje za one koji imaju veči broj vocaka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
vjerojatno se toga drže profesionalci. ja ima voćke za svoje,obiteljske potrebe.moram ih tretirati a li nikako u toj mjeri.ova godina je čudna tako da ih masa s full tretiranjima ima bolesne .npr. jabuke. i kod mene je svašta a nisam htio baš stalno po programu.ništa se ne može točno definirati.program je okviran.vrijeme,podneblje ,želje,mogućnosti......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

condy

Novi član
Tu od
1 Ruj 2014
Poruka
1
Bok svim vocarima,
Tema je zaista hvale vrijedna i korisna.

U planu imam podizanje manjeg obiteljskog vocnjaka u okolici Zagreba velicine 300 do 500 kvadrata. Kupnja zemljista je tek u planu a kako nemam iskustva s visinom cijena molio bih sve koji imaju bilo kakva saznanja o ovoj temi da mi pomognu.
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Nakon zadnje obilne kiše poplavljen mi je podrum, između ostalog i 6 vreća NPK 7-20-30. Sad me zanima dal je to gnojivo ispravno. Trebam uskoro za jesensku gnojidbu trešnje. Fala.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
vjerojatno se toga drže profesionalci. ja ima voćke za svoje,obiteljske potrebe.moram ih tretirati a li nikako u toj mjeri.ova godina je čudna tako da ih masa s full tretiranjima ima bolesne .npr. jabuke. i kod mene je svašta a nisam htio baš stalno po programu.ništa se ne može točno definirati.program je okviran.vrijeme,podneblje ,želje,mogućnosti......

Nisi možda pomislio da u jednom sredstvu već postoje "klice" druge bolesti ili te iste sa odgođenim djelovanjem, pa ako se ne pridržavaš njihovih uputa i sredstava- nemaš šanse ili propadaš ili postaješ njihov ovisnik- potrošač.
Kao što imaš programirane uređaje i materijale, tako i organizme GMO:icon_weed:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nakon zadnje obilne kiše poplavljen mi je podrum, između ostalog i 6 vreća NPK 7-20-30. Sad me zanima dal je to gnojivo ispravno. Trebam uskoro za jesensku gnojidbu trešnje. Fala.

Jel namočilo gnoj? Mislim da mu ne može biti ništa, jedino može voda isprat dio korisnih tvari.
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Vreće su bile u vodi cijeli dan. Po mojem nebi im trebalo biti ništa jer vreće nisu otvarane.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ništa im nije bilo ako nije voda ušla u vreće. Pa ako i je ušlo nešto vode (smočilo se je) još uvijek im nije ništa, jedino ćeš tada gnojivo morati bacati ručno.
:icon_blackeye:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Ništa im nije bilo ako nije voda ušla u vreće. Pa ako i je ušlo nešto vode (smočilo se je) još uvijek im nije ništa, jedino ćeš tada gnojivo morati bacati ručno.
:icon_blackeye:

Ma ja to ručno inače radim pošto nemam veliki vočnjak..
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok drustvo,zanima me iskustva s narom ili sipkom u mojem podnjeblju,sjeverna hrvatska.Znam da ima dosta smokava,inace sam dosta sentimetalno vezan za njega posto je iz hercegovine od tetka; posadio sam ga u proljece i dobro je narastao al dolazi zima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh