• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Zasada zadovoljan, malo muke sa plastikom, vočnjak se razrastao pa zapinju grane, a plastika puca, ostalo sve OK.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kada češ postaviti te slike ili još bolje video?
Malo da parimo oči:(nerd):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
moram reči administ. da mi je prijašnji izgled foruma bio puno bolji. imali smo 3-4 teme na jednom mjestu i mogli smo brže i lakše pratiti a ovo sada dok sve pregledam prođe me volja, a izgleda i druge jer se manje piše pogotovo u ovoj odličnoj temi .

Potpisujem, znam da je OT, meni je stari izgled isto bio bolji, sve je bilo na jednom mjestu (sto je aktualno), sada treba pregledavat sve grupe da li ima sta novoga.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jer imate kakva saznanja da li je gotov taj pravilnik za legalizaciju bunara ili pojeo vuk magare,dogovor je pao početkom 4 mjeseca.
Dio citata:
Vlasnici bunara i navodnjavanih površina, bez obzira na to što još treba pričekati 15-ak dana do izmjena spomenutih pravilnika, imat će dovoljno vremena za legalizaciju do 1. srpnja, do ulaska RH u Uniju, jer u suprotnom slijede velike kazne, gubitak prava na poticaje, brisanje iz ARCOD-a i druge sankcije.

http://www.agroportal.hr/vijesti/hrvatska/besplatna-legalizacija-bunara-za-navodnjavanje/
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Tko je danas gledao Plodove zemlje jer bilo nešto za voćarstvo?
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Bio je izvještaj s voćarskog druženja iz Sikirevaca s voćnjaka Branka Brankovića, dali si bio tamo...
Puškar pričao o kemijskom proređivanju ništa spektakularno
Plivelić o otkupu ...itd
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Hvala @DELO1 i @demosten-pogledao emisiju:icon_e_geek:
Kao i uvijek niš posebno,kako @DELO1 kaže

Šta je s bunarima jer ima tko saznanja?
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
molim savjet oko ekološke zaštite mini voćnjaka...

imam jabuku, krušku, šljivu, smokvu, nar, marelicu, višnju, trešnju i orah....

zanima kojim ekološkim zaštitnim sredstvom da pošpricam? i da li se sada smije prskati?

voće je za našu upotrebu pa ne bih voljeli da jedemo kemiju....

hvala! :(hi):
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Što od čega želite štititi?-precizirajte.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
U tom slučaju kupiš neku od knjiga poput " organski uzgoj" i kreneš od prve stranice.:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
od svih onih bolesti odnosno štetnika koji su poznati za određenu voćku....

To Vam je danas umjetnost sačuvati,osobito ako nisu neke od ekoloških sorti.
Štetočine jako je teško ekologijom suzbiti,jedino praviti kućice za dobre predatore(bubamara) idr koji će svojim jačim prisustvom sve obraniti,ako ne uspije tu je uvijek stara dobra kopriva koja je ujedno i protiv insekata i dobro gnojivo
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Šta nisu bubamare i koprive pretežno za uši, ovo ostalo li la tj. ništa.?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jedino bordoška juha,sumpor,ostalo predatori,biljke koji svojim djelovanjem odbijaju nametnike od voća.
Možda ima neki eko fungicid ali ne pratim,ovo je po starovinski.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ma ima svega samo treba nekako doć do popisa. Šta se tiče nametnika u savjetodavnoj su mi rekli da mogu sa Neem-om samo šta moje voće nije na listi. Onda mi je rekao lik Kenyatox verde, dobro da nisam sa njime išao jer je rekao čovjek iz Zavoda za zaštitu bilja da njime ne smijem jer ubija sve insekte što u eko nije dozvoljeno. Čitam sad u nekom pravilniku da je ekstrakt buhača (kenyatox verde) dozvoljen ako je dobiven prirodnim putem ili tako nešto.
Uglavnom, čovjek iz zavoda za zaštitu bilja je rekao da smijem špricat sa Laser-om, dok sam tražio laser situacija se na polju popravila tako da sam odustao.
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
To Vam je danas umjetnost sačuvati,osobito ako nisu neke od ekoloških sorti.
Štetočine jako je teško ekologijom suzbiti,jedino praviti kućice za dobre predatore(bubamara) idr koji će svojim jačim prisustvom sve obraniti,ako ne uspije tu je uvijek stara dobra kopriva koja je ujedno i protiv insekata i dobro gnojivo

da..kopriva..klasika...hvala na odgovoru...

da li znate možda koji bi bio najbolji eko insekticid protiv orahove i trešnjine muhe? taj kukac me izluđuje...što li zbog crva u trešnjama što li zbog crnih plodova oraha....

svake godine imam jako loš urod zbog te muhe.....
 
Na vrh