• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VODA-problemi s nestašicom

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Voda

Davas pitam,posto vi vjerovatno znate,sada smo svi vidjeli sto susa nacini sa usjevima,ali dali negdje pise koliko je dnevno potrebno vode za pice jednoj kravi koaj recimo daje 20 litara mlijeka,ili nekoj drugoj zivotnji koja u tovu.Mislim nesto,nedaj boze da nestane struje,a u stali imas 100 krava,koliko je potrebno vode za njih?
 
B

branko

Guest
Re: Voda

suljos kaže:
Davas pitam,posto vi vjerovatno znate,sada smo svi vidjeli sto susa nacini sa usjevima,ali dali negdje pise koliko je dnevno potrebno vode za pice jednoj kravi koaj recimo daje 20 litara mlijeka,ili nekoj drugoj zivotnji koja u tovu.Mislim nesto,nedaj boze da nestane struje,a u stali imas 100 krava,koliko je potrebno vode za njih?



kao neki prosjek se uzima 100 litara dnevno mada on dosta varira ovisno o vanjskoj temperaturi, nacinu ishrane i samoj kravi te krece izmedju 50 i 150 l dnevno. krmace i veliki tovljenici prosjek 40 lit. , odojci 8 -12 lit. telad 35 lit. itd.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Voda

ovca je zato štedljiva,popije samo 6 litara.. hehe
 
M

maksica6

Guest
Re: Voda

Koliko placate 1m3 vode ,ili kako se snalazite za vodu ?
Potrosnja mjesecno vode m3 ?
 
B

branko

Guest
Re: Voda

cca 8 kn (neznam tocno jer nikad ne provjeravam) ali tu je negdje znaci sa svim onim dodacima od prociscivaca za vodu pa do viagre za direktora - varkom varazdin
 
M

maksica6

Guest
Re: Voda

Evo cijene za vodu Zagorskog vodovoda ,cijene im bas nisu male tko puno trosi vode.


Obrisan neispravan link.
 
P

paor

Guest
Re: Voda

vlastita bušotina i hidrofor zakon

ukupni račun domaćinstva za struju mi je 410 kn

po ovom zagorskom cjeniku bi bilo otprilike ovako:
15 krava X 150 l/dnevno=2250 l dan = 67500l mj = 810kn mjesečno (samo račun za vodu)

razlika više nego očita
 
M

maksica6

Guest
Re: Voda

Pa da ja sm racunal malo za 400 tovljenika ovo krmace i veliki tovljenici prosjek 40 lit pa na kraj bi trebal platiti vise za vodu nek bi zaradil.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Voda

zanima me kako privikavate stoku na pojilice??

moj je problem što sam uveo pojilicu u boks za šilježice da vidim hoće li to prihvatiti i naučit se pa ako uspije,uvest ću ih u sve boksove..pojilica je ista kao i za krave ona sa školjkom,a kad hoće piti,mora pritisnut,tj gurnut onaj poklopac da voda nacuri u školjku.jedina je razlika što ja manja pojilica..
 
B

brundalo

Guest
Re: Voda

blago vama na tim cijenama...ja za kucu placan 10 kn m3 ali za ovce i koze 86 kn m3
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Voda

nema tu privikavanja, kad budu žedne budu pile jer budu tražile gdje ima vode
Mi imamo račun za vodu 605 kn; domačinstvo+20 krava+20 komada podmlatka različitih uzrasta+4 svinje+nešto kokoši
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Voda

Uuu, kaj je kod vas tak skupa voda :shock: :shock: :shock: grdo, bome, grdo!
Ja plačam godišnje oko 275 kn za vodu!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Voda

Hehe, vidiš, mi imamo seoski vodovod, a nalaziomo se iznad velikih podzemnih akumulacijskih rezervara poitke vode, tako daje imamo jako puno, plača se održavanje po domačinstvu, mada ima i budala koj i to ne žele platiti, jer očito neznaju koliko neki ljudi skupo plačaju vodu.
Plačamo godišnju taksu po domačinstvu, nas je recimo 5 članova, 2 traktora, 1 auto, 8 krava, 8 bikova, 2-3 junice, 2 krmače, 3 tovljenika, nešto kokoši....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Voda

abrkili kaže:
a kako privikavate telad na pojilice?
daš im malo smjese u pojilicu ili kaj,sijeno nekaj staviš...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Voda

ak je tele lakomo na smjesu, ondamu baciš u pojilicu i skuži, ak nije onda malo uhvatiš za glavu u pojilicu pritisneš i tak par puta i da vidiš dok skuži ne odvaja se, samo pije i pije, nemre se načudit kak tu ima vode :lol: , a uostalom kad je baš žedno počne i sam tražit vodu i neki nađu, neki ne pa ih moraš učit!!!!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Voda

evo te moje pojilice..

DSC00755.jpg
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Voda

Vidim da je tema voda i da dosta placate.Daliste se raspitali koliko dodje postavljanje busenje pumpe,kopanje bunara i sl.Cijene voda su vam presle ove u CH,stim da se sva odpadna voda ovdje procisti.Ovdje po domacinstvu se plati 100 franak i tu imas 100 kubika u paketu,onda za svaki kubik doplata 1 franak.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Re: Voda

Bušio sam bunar prije nekih godinu dana. Na mjesto bušotine sam uzidao šaht u kojem je pumpa na struju popularni hidropak zapremnine 20l. Sve me to izašlo oko 4000 kn. Od toga me oko 1500 kn izašle strujne instalacije pošto je bunar na kraju bšće pa je trebalo dovuči od kuče malo deblji kabal. Dakle ako bušite bliže kući ili imate ikakav izvor struje odbacite ovi 1500 kn. Dakako imate i pumpe na benzin. Nije to neka investicija. A sad ne mislim na vodu za svinje. Služi mi i za polijevanje bašće, punjenje šprice a jednog dana će tu biti vočnjak kada svinje dobro zađubre tako da ću imati i vodu za navodnjavanje. Ja sam prezadovoljan.
 
Na vrh