• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VranicD

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Napokon evo i mog prednjeg utovarivača na Massey Fergusonu 133!


dsc02815ac.jpg


dsc02816u.jpg


dsc02817j.jpg


dsc02818i.jpg


dsc02819k.jpg


dsc02820pg.jpg


dsc02821g.jpg


dsc02822kz.jpg


dsc02823w.jpg


dsc02824k.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo je ispalo predobro,:partyman:
Vidin da je od temelja delan na novo,,,jesi ga proba,,,kako se ponaša,diže bez problema..:?::?:

Inače jako ljepo odrađeno..
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Hvala na komentaru isproban neki dan dok nije bio pofarban u temeljnu boju,diže bez problema i više od 500 kila, s obzirom da su cilinderi od kamiona za dizanje kabine. Ja sam prezadovoljan jedva čekam da ga zaprašim u stajnjak pa da ga istestiram do kraja.Moram jaš složit korpicu za pijesak i neki protu teg otraga i to je to ,naravno još ga moram pofarbat u završnu boju he he i to je to :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Utovarivač je za svaku pohvalu. Dali je to kučni rad ili si ga kupio takvoga?
 
B

BAGERISTA

Guest
Hvala na komentaru isproban neki dan dok nije bio pofarban u temeljnu boju,diže bez problema i više od 500 kila, s obzirom da su cilinderi od kamiona za dizanje kabine. Ja sam prezadovoljan jedva čekam da ga zaprašim u stajnjak pa da ga istestiram do kraja.Moram jaš složit korpicu za pijesak i neki protu teg otraga i to je to ,naravno još ga moram pofarbat u završnu boju he he i to je to :)

Neka,,,drago mi je da si zadovoljan,,,,a čim tebi valja,,,meni još više vijeruj mi..nema večeg zadovoljstva,,nego kad čovik ništo načini,,,i to dela....a sitnice,,bilo i bit če vajk..

Je ovo mlađi nasljednik,,,vidim da je presretan i on..:p:p:p
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Ručni rad i uz korekcije slika sa neta naprimjer massey ferguson 148 ima takav sličan prihvat i ruke ..
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
pa da on mu se više veseli nego ja danas je malo gura snjeg sa njim pa veli da bi trebali složit ralicu hehe...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Za svaku pohvalu ,:prayer: posao odrađen kao u tvornici , a koliko mi se čini da su korišteni i jači materijali nego u standardnim izvedbama , istina jedna korpa za rasute terete stvarno ne bi škodila , a ni ralica , :rolleyess: sve 5 ,,,,, samo imam jednu malu primjedbu na ono crijevo preko haube , mislim da bi trebalo biti negdje drugdje !!! :?
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Hvala na komentarima ,istina da su dimenzije cijevi 8x12 mada bi bile idealne 6 ali štaje tu je bolje da je jači pa se nebu valjda spigo hehe a što se tiče crijeva to si moram ugradit onu kocku ispod sjedišta kao šta ima Bećarina pusta pacu si i crijeva nabavit krača a za sad je tako...
 
G

GROF

Guest
., ej, ej, ej!., pa koga ja to vidim??? ...

., lip TI pozdrav i dobro nam došal moj!, sused, prijatelj i rodjo VranićD!!! ...
., eto nakon 2-3 godine smogal vremena, hrabrosti, stila, utovaračić, ... hehehe, došal DA i njega moremo malkice napinjat., e., baš me veseli!, aj, aj, drago mi je.-

., TOVARAČIĆ!., je za deset., ČESTITAM i svaka TI čast, bravo majstore!!!., napravljeno odlično., eto, došla i moja jedna DOBOGA!!! ...

., sve si super napravil!, ALI?, malo si zakapal traktorić dok si ga farbal., ma moram te i ja malo NE!.- ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se., zaljali i krstili jesmo već nekoliko puti., ali moramo još jedno 10-setak puti da voda necuri kroz ne šipke.- ...

., p.s., ej rodjo., pa zaboravil si napisat o sebi malo., jezemu neću., a ono, ženica, dičica, posal, imanje - dvor., nemoj da te jopet moram nagovarat??? ...
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uf..kaj je to močno . kad buš to potrgal ?
Šteta kaj nisu sve veze nosača na vijke .
Skine se dio ako smeta servisu traktora .ili kod koplet skidanja ...i tak.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
svaka čast utovarivač je dobro napravljen a i dosta masivno nebudeš ga potrgao sigurno sa tim traktorom nikad.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav Vranic, utovarac je odlican, kako sta si rekao-odustao sam od tih cilindara, a ti vidim da si ih sredio, ako dobro vidim tu si ih izrezao pa nanovo zavario, jel tak:


sta sa povratna cjev?
vidim kad si vario cilindar je malo zarotiran i po tome sam zakljucio da je rezano

Sta si tacnije preradivao, hvala ti unapred za odgovorima:supz:
Pozdrav:partyman:
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Bog prijatelju Danot,

Evo kao što vidiš nisam odustao nego sam ih preuredio i super rade samo sam ih odrezo sa donje strane i umjesto onog četvrtastog pakunga stavio šeširastu pakung(semering).

I normalno morao sam da povadim one ventiliće ,pa sam probušio veće rupe da ima ulje bolji protok i jednu sam rupu zatvorio onu koja ide na onu tanku cijev izavario priključak.

E sad to nije konačan odgovor morao sam da se povučem sa klipom van 8 cm jer je pri dnu cijev četvrtast pa mi je onda bježalo ulje, a to sam riješio tako da sam zavario šuplji vijak od kamionskog cilindra za kipanje koji mi služi kao oslonac da klip ne propadne do kraja ,a kroz njega prolazi ulje.

A na vrhu gdje završava ona cijev nju sam odrezo i probušio rupicu tako da klip ima odušak kada ulazi i izlazi.

Nadam se da sam ti pomogao jer sam zaboravio slikati dok sam to preuređivao :)
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Svaka čast. Ja sam počeo da pravim utovarivač ali za 533 i znam koliko je posla oko toga vjeruj mi.
Kada se gleda ovako gotovo sve se čini lako je a u stavri svaki ugao, svaka ova bolcna, svaka piksna... mnogo je tu zajebancija mnogo.
Svaka čast.
Imam jedno pitanje?
Da li si zadovoljan sa tom bravom naprijed i kako zabravljuje?
Kako si našao težište kašike, da li se sama vraća kad se kipuje đubre ili moraš spustiti na pod?
Svaka čast a to da bi veličina trebala biti 10cm više ili manje to je smješno komentarisati.
Nikad ne možeš potrefiti da sve bude savršeno.
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QSuceXZyZxY&list=UUJqttW7Lx9W1BqkhLZLlWfA&index=1&feature=plcp[/YT]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QSuceXZyZxY&list=UUJqttW7Lx9W1BqkhLZLlWfA&index=1&feature=plcp[/YT]

Heee , Heee , ipak če faliti ralica na utovarivaću , a i koji lanac na kotaćima ne bi bio viška :? kod tovarenja gnoja mi se čini da bi dobro došla još koja rupa za štelanje nagiba košare :supris:
 

Najnoviji postovi

Na vrh