• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Ja sam platio osiguranje...i cekam led.
To je nekakvo rješenje za tvoju obitelj, ali za društvo nije. Tim gore ako tuča uništi usjeve, ljetinu, krovove, automobile.
Ako i dobiješ nekakav novac kao naknadu, novac ne možeš jesti, ni ti ni mi, nitko, a nema se što od hrane kupiti, radi tuče.
Bolji je pristup pravovremeno poduzimanje mjera za nastanak tuče. Opet smo u gabuli, ako dođe več formirani oblak iz susjedne države, u kojoj nisu ništa poduzeli jer su procijenili da preko njih nevrijeme bude prošlo, a padalo tek iznad nas.
Da ne bi investirali u proizvodnju i uspostavu jedine koliko toliko efikasne obrane raketama, političari se izmotavaju. Je pa lete avioni, ili postavili smo prizemne generatore s aero solima, ili montirali su na avionček Cesnu 172 generator aerosoli i sad bi se ta krhka igračka trebala za vrijeme oluje diči, uletjeti u olujne oblake od kojih bježe i ogromni đambođetovi, te ih zasijati aerosolima i sprječiti tuču. Ako su oni tako "pametni ili blesavi", pa nismo i svi drugi.
Lijepo je kolega što si platio osiguranje i relativno mirno čekaš nepogode. Ja sam osigurao kuću i protiv pada aviona, jer sam pokraj aerodroma, ali ne želim da mi ijedan doleti. Neki put ih popratim sa zabrinutim pogledom i psovkom dok mi teturaju iznad glave, kašljucaju motorčeki i onda na jedvite jade kresnu i nastave let, koju vražju mater samo čačkaju iznad naselja i škole...
Ja sam za uspostavu obrane od tuče na državnom nivou, a tko želi i može uvijek može svoju imovinu i osigurati.
Uh, opet esej, ispričavam se, pijem kavu i tipkam...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Sve mi je jasno,al vise se isplati osigurati i cekati nego raditi. Pogotovo sa ovim inputima danas. Tuzno ali istinito. To je nasa stvarnost i tu nema zasad pomaka.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Treslo se brdo rodio se miš, hvala bogu bez leda, ali samo 0.5L/m2 🙄

Da se nadovežem na ovo gore... Ja osiguravam već godinama, I svaki puta proživljavam stres i molim boga da ne pada tuča, ne može tebi osiguranje i država dati uloženo ni da hoćeš.
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Meni je jučer tučni nalet od nekoliko min..razbil dobro auto, prednje staklo na dva mjesta, sav je stučen kaj da ga je naklepal kovač,,,, jasno kasko nema... na području Huma na sutli je je lokacija... štete na halama na svim firmama, kućama su ekstremne....

Sve salonitke je podrobilo, crijepa isto itd... prozori vrata itd...

Poljoprivredne kullture možda i nisu tak stradale, sve je još malo...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ja sam iz Huma na Sutli. Da li znaš možda točno ime/adresu lokacije gdje si bio?
 
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
Rakete kad su se dobro ispaljivale rastjerale su tucu. Mozda.ne 100% ali barem onaj veci dio...prva je pocela Slovenija sa zabranom i isto tako uveli avione i zapravo govorili poljoprivrednicima nek se osiguraju....mi smo u tom trenutku jos imali obranu...samo su onda stradavala pogranicna podrucja kod nas jer su nasi morali cekati da dode oblak iz Slovenije i nije se moglo reagirati na vrijeme...a sad smo i mi ukinuli to i cekamo kaj bu se dogodilo...a dogadalo bude se ocito sve cesce...

Jel zna netko koji je razlog ukidanja raketa? Ak sam dobro cuo drzava se izmotava na financije?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Centar huma od kuglane prema Cantini... kod brente sam bil u šumi.... ali nije pomoglo...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Taj dio prema Cantini je dosta stradao, baš je išlo uz samu granicu i prema okolnim selima.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Pa ne. Kad se ulazilo u eu, trazio je da vise nepucamo. Nama bosanci preterivali,mi madarima. Eto. A te rakete nis bile neki trosak za drzavu. Blizu mog vinograda je raketana,mislim daje raketa bila oko 2800-3000 kn. Tako mi covjek govorio.godisnje je oko 5-6 raketa pucao u prosjeku.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kod mene je bila raketarna na cirka kilometar zračne linije. Isto je bilo godišnje 6-8 raketa i prizemni generator. Ukinuto prije,mislim,pet godina. Mada rakete koje je proizvodila "Alatnica" nisu bile neka sreća,znale su gubiti potisak.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,995
Ljudi moji kod mene Sahara...

Palo samo 3 litre.. Na drugom kraju nije palo ni kapi... Znači 2 voćnjaka 10 km zračne linije.. U jednom 3 litre u drugom ni kapi..

Kolega 7 km od ovog gdje je palo 3 litre zabilježila 7 litara stanica..

Toliko je suho da ne znam od čega biljke žive...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Kod nas je isto malo palo kiše, uglavnom trajalo je svega 5min, ali je nažalost uz kišu došla i tuča. Za sutra opet slična prognoza, najavljuju nevrijeme, a za vikend bi trebala padati kiša cijeli dan.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Suša je takva da ječam koji kose za silažu, nakon skupljanja izgleda kao da su u sred žetve jer je sve podgorilo. Slama slama kada gledaš, strašno.

Vidim da je i kod mene bob dobrano dogorio parvih par parova listova jer već žuto kao slama...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Sutra se opet očekuje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220526_174222_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20220526_174222_com.facebook.katana.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 34

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
Eto medimurje je zahvatilo sad...kisa ali dosta jaki vjetar...bit ce opet polegnutih zita...za sad tuce nema....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Potvrđujem. Prelog olujni vjetar, jaka kiša.. Čuje se sitni led.
Što nije bilo polegnuto, sad bi moglo biti.. 😐
 

Najnoviji postovi

Na vrh