• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Vidim da neki pitaju za mene, hvala im!

U srijedu je naše selo i okolna mjesta RAZORILO. Vjetar je udario 180 km/h i tad je srušilo taj stup koji mjeri jačinu. Pretpostavlja se da je i više bilo. Da napomenem, Zagreb je udarilo 115 km/h i "razoreni su".

Šteta je ukupno gledajuči OGROMNA. Nema krova kojem barem jedan crijep ne nedostaje, ali večini puno više nedostaje. Neki su kompletno odnešeni. Novi ili stari, nije bitno.

U četvrtak i petak tko god je mogao je pokrio ponovno koliko se moglo i navečer nas je ponovno uhvatilo nevrijeme. Vjetar malo slabiji od srijede, ali ogromna količina kiše. Tko god nije uspio pokriti do kraja (kao i ja) kuće su natoljene i procurile.

Ja osobno nisam previše oštečen, naspram drugih kako ima, ali imam štete. RIješit će se, neka je živa glava...

Velika većina vas ima FB, pa na stranici dolje možete vidjeti razmjere štete u mom selu.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Kod nas je noćas oko 1 bila tuča. Slovenci ne fulaju s prognozom, na žalost. Valjda bude dosta takvog vremena za sve, previše je za ovo ljeto...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,677
Ne znam, UVI nam je pao pa ne vidim izvještaje sa terena u Vukovarsko-Srijemskoj. Ali da, taj dio oko Županje je najebao da su šupe i pomoćni objekti srušeni, čak i neke kućr.
E sad, opet govore oni koji su išli pomoći prijateljima i familiji tamo da je i to diskutabilno kada se pogleda kako su npr. limeni krovovi bili postavljeni i neke šupe uzidane.

Naravno, šteta je šteta i tu nema pogovora...

Šibnem ti PP sa podacima.
Koliko sam ja informiran u Srijedu su najviše najebali Babina Greda, Cerna i Gradište, U B.Gredi živim, u Cerni sam bio pa mogu potvrditi osobno da je najebalo jako. Šuma između Babine Grede i Cerne je opustošenasamo patrljci strše na 5-6 metara visine od hrastova debelih 60-90cm.

Slažem se da ima dosta loše postavljenih krovova i da će prije nastradati kroov koji nije stavjen/napravljen kako treba, ali činjenica jest da u mom selu ljudi od 80+ godina ne pamte ovakve vjetrove i da nije bilo neke prijeke potrebe za raditi baš sve po PS-u (ne opravdavam, samo pričam)
Kod kolege jednog je vjetar podigao kravu i bacio ju na jasen, ostala zaglavjena između grana...ugušila se naravno. Nemam slika baš jer smo nas 5 u ovih 5 dana sanirali 7 kuća, 3 štale i prokrčili ne znam sam koliko puteva.npr ovaj potez sve do šume, cca 350-400 metara
362187213_301719998965839_7418561912049726454_n.jpg

Ova dva jasena su na putu, imaju još 2 takva srušena ali se do njih ne može dok se ova dva ne sklone
363340385_300032525774190_5944331684392732704_n.jpg


Situacija je zajebana jako, još ima ljudi koji nemaju struju, ima puno starijih ljudi koji ne mogu na krovove, sve je stalo samo se motorke i čekići čuju po krovovima, ali trgovina građevnim materijalom cvate, ne znam pouzdano ali čujem da ljudi govore da je jedna kubura/lobura/oluk...ili kako se već gdje zove bila oko 2 eura a sada je skoro 8 eura
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,977
Užas, katastrofa, mene tata danas zvao, jučer opet raskrilo kuću. Isto su u selu bez struje, nažalost sami si puno ne mogu pomoći pa čekaju vatrogasce. Ako se nastavi još par dana prekidam GO i idem doma. Očito budemo morali cijelu stranu kuće crijep zašrafiti, a žljebnjake lijepiti. I kod nas stariji ljudi ne pamte ovakva nevremena, sve je trenutno zagušeno, ekipe su na terenu, šume su kod nas također opostušene, sad su ljudi počeli i rušiti smreke oko kuća jer se boje. A prognoza kaže da sljedeća dva dana bude još nevrijeme u sličnim razmjerima. Nekima su stanovi poplavili, razbilo aute, bilo crijep ili drvo. Teško je, prošli puta smo sa dva traktora vozili salonitne ploče i razrušene krovove i zidove kod susjeda, čistili grane i crijep sa cesta, a ovo nikako da prestaje, taman da se oporaviš i nešto popraviš i opet udar.
IMG-0afc4b59cad434ddf53a75b5472630af-V.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Jeb.... Vrijeme... 15 stupnjeva vani. Smrzo sam se...

Bio na jezeru s malim pozdraviti punca na pecanju.

Lože vatru da se ugriju...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Pogled iz Umaga prema Sloveniji.
Uglavnom hladno je poprilično
 

Prilozi

  • 20230726_192246.jpg
    20230726_192246.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 20
  • 20230726_203032.jpg
    20230726_203032.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 20

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Jeb.... Vrijeme... 15 stupnjeva vani. Smrzo sam se...

Bio na jezeru s malim pozdraviti punca na pecanju.

Lože vatru da se ugriju...
To ti je od globalnog zatopljenja i klimatskih promjena. Navikni se 🤭
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Pad temperatura ide nakon namještanja ovakvih vremenskih neprilika, bilo je za očekivat, to se kinezima desilo u Pekingu 2009 al naši kasne za njima😅
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
šokove treba prvo tretirati aminokiselinama , to sam pročitao na forumu ..možda da poprskamo i sebe ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh