• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Da barem kod nas pada neka kisa.
Tu nije padala prava kiša, ne sjecam se kad.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Selo izmedu Drave i Bilogore, kojega vecinom preskacu kise.
Danas je opalo kaj nije ni beton pomocilo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Podaci za moju lokaciju. Vremenska stanica očitava od 1. svibnja ove godine te prva četiri mjeseca nisu obuhvaćena.
1690726646872.png
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Selo izmedu Drave i Bilogore, kojega vecinom preskacu kise.
Danas je opalo kaj nije ni beton pomocilo.
Ja sam ovaj tjedan grubirao strniša i fino je vlažno bilo, a na par zemlji u kanalu od oranja malo i blata.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
U odnosu na lanjsku godinu svakako preporod, baš kaže majka da je prošle godine na današnji dan bio cca 40ti dan visoke temp. bez kapi kiše. Kukuruz sjajan, samo se sad sviđa i svinjama...
 

H&S

Iskusan lik
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
554
😳😳😳🤕

Taj tekst je bezveze, jedan Englez tvrdi da sve ovisi od datuma od kojeg se mjeri globalno zagrijavanje, pa tako kaže da se u zadnjih tristo, četiristo godina desilo hlađenje i to 5 'C.....
A ako se uzima datum u vremenu recimo industrijske revolucije onda je bilo zagrijavanje, tj porast nekoliko' C. Znači sve ovisi od KAD se gleda i od kad se uzima mjerenje temperature.....
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Ljudi straše ljude da bi ih imali pod kontrolom na temelju raznih agendi. Električna vozila, od 2035. su agenda. Mi nismo spremni za to kao društvo, tehnologija baterija je smeće itd. Premalo podataka imamo. Činjenica je da utječemo na klimu, efekt staklenika je znanstveno dokazan i empirijski potvrđen, ali i bez ikakvog utjecaja, ovakve vremenske stvari bi se i dalje odvijale jer je fizika takva. Matematika i zakon vjerojatnosti su takvi. Da to ne postoji, nebi bilo ni nas. Teško je sve objasnit matematikom, u prirodi i svemiru postoje slučajnosti i to je još nama apstraktno. Kada i ako to savladamo kao vrsta, znat ćemo budućnost. Ovo što ja pišem, moj susjed, nadasve uspješan čovjek, zove mudrovanjem. Računala, programiranje... To je njemu mudrovanje. Njemu je rad otić u šumu, ispeljat 300 metara drva godišnje i pripremit ih. Poštujem to maksimalno, ali sve što je njemu omogućilo ispeljavanje 300 kubika drva, nastalo je kao posljedica "mudrovanja" i fizikalno matematičkih zakona. Ako ikada razvijemo svijest da poštujemo jednako težak fizički rad i "mudrovanje", tada će cijelom društvu bit neizmjerno lakše.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,758
Zanimljivo! :unsure:
A što to vrijedi onim domorocima u prašumi? Gdje je njima matematika, zakon vjerojatnosti i sl. ?
Znači li to da oni ne postoje?
Meni se čini da će nas oni nadživjeti!:coffee:
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
@Lee Champa jel loze vatru? Loze. Jesu u kontaktu, velika vecina plemena sa vanjskim svijetom? Jesu. Oni biraju svoj zivot. Tako bi i mi trebali, postivat se medusobno. Ja najvise volim bit na polju. Medutim premalo zemlje, mehanizacije i iskocen disk me koce u tome da se samo poljoprivredom bavim. Prvenstveno bih htio povrce, al kazem, nedostatak mehanizacije i kapitala. Tako da cijenim sve jer sam i probao od ciscenja ribe, rada u turizmu do cnc operatera i programiranja stroja. Ipak mi je moja njiva najdraza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh