• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
Za te događaje vidim ono što je po dostupnim informacija ma ali koliko su tačne neznam.
Ali zman za 2014 kada je bila poplava u mojem kraju. Za 24 časa je palo 80l/m2. Zaista ono što nemogu primiti riječna korita.
Međutim nije poplava kriva za ogromnu štetu već ljudske gluposti i propusti državnih institucija. Dio grada je napravljen na isušivanju močvare a svi koji su tu gradili kuće su još išli po jednu etažu ispod nivoa zemlje. Međutim nismo odgovorna društva, onaj ko je to dozvolio je odgovoran za štetu.
U mojem selu uz korito rijeke napravite su dve fabrike koje su nasuli plavno područje uz rijeku, udarili zidove visoke 8 metara i sav tok sveli na 20metara širine. A prirodni je bio više od 100metara širine. Kad je došlo do poplave voda nemože proći i podignut je ogroman nivo, te poplavite kuće i te dve fabrike. Ñažalost njima je to isplaćeno sa grbače običnih smrtnika. Nakon toga smo uputili dopis ministarstvu da ih upoznamo i zatražili pismeni odgovor koji nikad nismo dobili.
Ja se zgrožavam na takve stvari, jednostavno to nebi smjelo da postoji tako.
Šta vrijedi sad i nečija odgovornost ljudski životi iz Jablanice su posledice državnih propusta.
imaš li kakav članak o tome što pričaš, o fabrikama i zidovima...?
 

Najnoviji postovi

Na vrh