• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Zagorci,Međumurci kakva je situacija?
Kod nas u selu je bilo naleta vjetra i kiša, čuo sam danas da je obližnje selo bilo tuče i da je nekima raskrilo krovove. Kako su najavljivali mi smo se ovaj puta izvukli.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Kod nas jučer i ove noci ni kapi kiše, a toliko su najavljivali.
Ali rado je zato u Zg i Ka padala za sve pare.
Bar je tako izgledalo na radaru.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,664
Tebe stvarno zaobilazi. Kod mene prekjucer palo dosta. Jucer samo vjetar cijelu noc. Su kuruze sve zgorele?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Kod nas jučer i ove noci ni kapi kiše, a toliko su najavljivali.
Ali rado je zato u Zg i Ka padala za sve pare.
Bar je tako izgledalo na radaru.
Bome se u Karlovcu pošteno ispadala
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Tebe stvarno zaobilazi. Kod mene prekjucer palo dosta. Jucer samo vjetar cijelu noc. Su kuruze sve zgorele?
Ima koje su zgorele, a ima i zelenih još.
Ma više mi nije da pada zbog kukuruze, nego da se malo odmorim na kišni dan, dosta mi je vec.

A sad se još premišljam jel bi uopce i ubral kojeg klipa s beracom, robija je to opasna, to branje u klipu, a krunjenje još veča.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,155
Ima koje su zgorele, a ima i zelenih još.
Ma više mi nije da pada zbog kukuruze, nego da se malo odmorim na kišni dan, dosta mi je vec.

A sad se još premišljam jel bi uopce i ubral kojeg klipa s beracom, robija je to opasna, to branje u klipu, a krunjenje još veča.
Zato sam se ja rješio branja sa beračem,skinem kombajnom,osušim,dovezem kući i kraj priče
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,692
Likson iz susjednog sela, nema tih problema! Divlje svinje odradile svoje! Možda pobere što na ruke!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Članovi iz BiH:
Ove poplave i odroni su strašni, bar samo ono kaj se vidi na TVu.
Vjerojatno je stanje i gorje nego kaj je vidljivo. Najstrašnije je čuti za poginule i nestale :(

Ima li tko više informacija iz prve ruke? Jeste li vi i vaši dobro?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Srednja Bosna i sjever Hercegovine,,totalna apokalipsa,,, mrtvih broj raste,, al broj nestalih još nije poznat,,ja sam na sjeveroistoku Bosne,,osim obilne kiše ništa posebno,,
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,488
Navodno kod Jablanice, od iskopa jalovine od rudnika nastalo jezero koje je zbog velike kiše prelilo i došlo do probijanja nasipa te je mešavina zemlje, šuta, kamenja poteklo i pred sobom sve opustošilo porusivši kuće koje su se našle na udaru. Kako je bilo noć mnogi su nažalost zatečeni na spavanju.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Sad svi govore kao uzrok rudnik, ali nema rudnika kod Komadinova vrela gdje je odnijelo prugu i magistralni put
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,488
Ali ova je odnijela kuće na mjestima gdje se nikad nije očekivala bujica. Odnijela živote. Navodno neke kuće su stradale od kamene bujice, ili zatrpane šutom. Jasno je da bujica pokida mostove, puteve i slično što je u dohvati nadolazeće voda ili sagrađeno u blizini korita.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Maloprije citam za noc palo kise sto je prosjecna kolicina kise koja padne za dva mjeseca. Gledao sam u Trusini voda odnijela kompletnu kucu. Prije tri godine sam dovezao krovnu konstrukciju 30m od te kuce. Tece potocic u koritu dubine 2m. I sada mozes zamisliti koja je to kolicina vode kad od tog potocica nastane rijeka da odnese kucu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Ali ova je odnijela kuće na mjestima gdje se nikad nije očekivala bujica. Odnijela živote. Navodno neke kuće su stradale od kamene bujice, ili zatrpane šutom. Jasno je da bujica pokida mostove, puteve i slično što je u dohvati nadolazeće voda ili sagrađeno u blizini korita.
Kolega smilan,,upravu si,,, iznad tog sela je nelegalni kamenolom,,,znači u kamenolomu detonacije pripreme teren i onda ove kiše i bum,,, znaju svi da tu nije poplava nego brdo iz kamenoloma zatrpalo selo i pobilo ljude , a zna se i ko je to radio,,, ajde sve to,,svi u okruzenju se javljaju za pomoć,,,to su ogromne količine materijalne i nematerijalne pomoći,,, a poznavajuci naš mentalitet,,, gdje ljudi prljavog morala ta srestva usmjeravaju,, nažalost to me boli,,, jedni pate a jedni se bogate,,, mislim da vi to znate iz nedavnih zemljotresa u Hrvatskoj,,,
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,488
Za te događaje vidim ono što je po dostupnim informacija ma ali koliko su tačne neznam.
Ali zman za 2014 kada je bila poplava u mojem kraju. Za 24 časa je palo 80l/m2. Zaista ono što nemogu primiti riječna korita.
Međutim nije poplava kriva za ogromnu štetu već ljudske gluposti i propusti državnih institucija. Dio grada je napravljen na isušivanju močvare a svi koji su tu gradili kuće su još išli po jednu etažu ispod nivoa zemlje. Međutim nismo odgovorna društva, onaj ko je to dozvolio je odgovoran za štetu.
U mojem selu uz korito rijeke napravite su dve fabrike koje su nasuli plavno područje uz rijeku, udarili zidove visoke 8 metara i sav tok sveli na 20metara širine. A prirodni je bio više od 100metara širine. Kad je došlo do poplave voda nemože proći i podignut je ogroman nivo, te poplavite kuće i te dve fabrike. Ñažalost njima je to isplaćeno sa grbače običnih smrtnika. Nakon toga smo uputili dopis ministarstvu da ih upoznamo i zatražili pismeni odgovor koji nikad nismo dobili.
Ja se zgrožavam na takve stvari, jednostavno to nebi smjelo da postoji tako.
Šta vrijedi sad i nečija odgovornost ljudski životi iz Jablanice su posledice državnih propusta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Na žalost, jedino je bogaćenje bitno....
Tko šiša "stoku sitnog zuba" ili raju...
Pokoj im duši....
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
Pozdrav ljudi sa slo. Izgleda da ove oluje išle od nas u četrtek prema dole. Kod mene 2 dana skroz padala kiša,a nije vode koja stoji bilo dosta,jer prije bilo je suho i zemlja popila dosta.
A imam frrke isto tako i ja. Tad kad najviše sipalo, izpala mi jedna faza struje od treh. 2 dana mislijo sam, da je to obično, jer uvik serejo i izpada po jedna faza, pa nisam ni javljao napako. Spučajno razgovarao sa komšijo,koj strujo imao skroz. Dođe majstor, nakon toga, kad sam provijerijo glavni osigurač i shvatili smo, da nestaje struja od kuče pa na gore na drveni stub od struje.
Spojijo mi dvije kontakta, da imam strujo na sve 3 kablove i sad čekam, da se odkopa, pronađe i spoji kabel. Čovik ne može živjeti kao čovik, uvik treba ga neko il nešto hebati.
 

Prilozi

  • 1717350273875.jpg
    1717350273875.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 14
  • Tužno
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh