• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 41

B

Bobo

Guest
Naravno da ima, samo ja pod "haubom" i koliko znam, postavljen je uzduzno...
 
P

paor

Guest
pa vidi se na gornjoj slici (velger 41) - onaj crveni metalni kotač
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Vidi stvarno nisam vidio_Ova ujakova ima naprijed zamajac.kakve osigurace koristis na zamajcu
 
B

branko

Guest
brat ima claas markant, i njegova ima zamajac naprijed gdje je prikljucak za kardan, a osigurac za nju je M8 saraf tvdoce 8.8 mislim da je duzina cca 50 mm, tako pise na njoj.
 
B

Bobo

Guest
Sad sto spominjete osigurace, mene asociralo na kvarove...

Kad ju je susjed kupovao, covjek mu je rekao da su petljaci jako losi, te da ih treba mijenjati, ako ne kompletne, onda bar "radne" dijelove, tj. one najbitnije gdje se akcija dogadja.

No, moj susjed voli jako kombinirati i kemijati, pa je radio s njom dok god je vezala, no kad je prestala isao je sam popraviti petljace. Zivo je cudo sto covjek sa tonu zivaca, aparatom za varenje i fleksericom moze napraviti. Skoro kao i original ispalo, no kad je krenuo u rad, nece jedna strana i nece i nece... Muku smo mucili dok nismo stelali neke tamo sarafe sto drze petljace napetima, pa je na jednoj strani nesta i napuklo.

Na kraju ode na neki pijac da kupi kojekakvih pizdarija, i sasvim slucajno nacuje da ljudi imaju gadnih problema sa spagom koju bas on koristi, da samo klizi kroz petljac te da se bale znaju odvezati... Kupio drugu vrstu spage i dan danas radi bez greske...

Nema do njemackih strojeva!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa sigurno...švabo je glavni..hehe :wink:
bobo,jel možda znaš koju je špagu koristio??

ne valja uzimat ove špage kojekaki divljih proizvođača,koje su jako jeftine...naime,nije samo u kvaliteti špage i vezanju,nego i utjecaju špage na samu balirku.kvalitetne špage su napravljene tako da što manje troše petljače,imaju neki sloj koji,ajmo reč podmazuje..nama je majstor pokazao kako izgledaju petljači kad se koristi divlja špaga,kao da ih je netko sa fleksericom izrezao...
 
B

Bobo

Guest
Nemam poja koju, jer je to bilo prije 2-3 godine, cak se niti on ne sjeca, znam samo da je bila neka bijela :( Sad koristi neku plavu, koja je omotana svijetlo plavim najlonom i spaga je predobra. bas to sto kazes, "podmazuje" petljace ali ne previse kao ta bijela spaga koju je imao...

Sad su petljaci valjda u redu, nisam ga pitao, a nisam ni gledao kako bale izgledaju jer mi se malko zurilo...

kad ga vidim, bas cu ga pitati i uslikat cu i spagu ako uhvatim vremena... Sad i mene zanima ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e upravo to...bijela špaga je ubitačna,kao jeftinija,ali samo prividno.

ako je takva kao što kažeš,onda je to teufelberger špaga,austrijska,koju i mi koristimo,samo pogledaj koji je tip,jer mi koristimo 500,koja je kao slabija,košta isto ko i 400,a ima je više(500 znači 500m/kg)..to što je slabija nije nikad bio problem,nikad nije pucala...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Susjedova welger 41

Ja ima doma Welgwricu AP 41 već nekih 9 godina i stvarno koja je to dobra mašina.

Stari je s njom preko ljeta znal natuči po 1000 bala dnevno i to sve bez greške.
Male, lagane bale, ljudi poludjeli, pogotovo starije generacije i svi samo dolaze, ali bitno je da svi plate :D :D :D

Sad će na proljeće malo na piksiranje kod majstora da ju pripremimo za rad.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Susjedova welger 41

Kupio moj brat prije 4 godine staru New Holand balirku od covjeka iz nekog sela u okolici Vrbovca. Stajala ona njemu dost godina nije je mogo nikako sredit, malo veze malo vise neveze. Bilo to onda jeftino pa mi kupili racunamo ajd slozit cemo. Dovezli je doma pa u livadu kad muka ziva, nece pa nece. Promjenili spagu opet nece. Dolazio jedan majstor pa drugi pa treci i svaki po par stotina kuna pa kako odu a ona nece. Drzi vodu dok majstori ne odu. Svaki imo svoju viziju sta sve treba zamjenit. 5 bala veze pa 2 nece pa 10 uradi pa 10 ne... Zlo! Rece meni jedan prijatelj iz Garesnice kako on pozna covjeka veli "to ti je DOKTOR za balirke" i dade mi njegov broj a majstor bas taj dan po bjelovarskom kraju ljudima sredjivo krseve. Doso on i sin mu, desetak minuta su sarafali po balirki, okretali zakretali, lupali cekicem i veli VOZI! Rece da obavezno spaga mora bit 350. Nista nije zamjeno.
Ljudi, to staro cudo i dan danas radi bez greske a majstoru hvala do neba, svaka mu cast. Imam njegov broj moba ako kome zapne pitajte svakom ga mogu preporuciti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Susjedova welger 41

Taj je majstor izgleda servisirao jednu new holandicu kod mog bratića u Prugovcu.
Ako je to taj, stvarno je dobar!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Re: Susjedova welger 41

Budući da se zanimam za kupnju balirke, poslao sam mail zastupniku Lateran i danas mi je poslao cijene:
Welger AP 530 - 17500 EURA+ PDV
AP 630 - 19500+ PDV
AP 730 - 22400+PDV
AP 830 - 23500+PDV

Kad sam vidio ove cijene malo sam se ohladio, pa me zanima kako se kreću cijene rabljenih modela.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Susjedova welger 41

e moj patriče.. ;) za 3000 eura možeš naći polovnu samo takvu..da još s njom napraviš 50 000 bala najmanje..
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: Susjedova welger 41

patrik,jel ti misliš tu balirku koristit sa imt-eom 533 :?: :?: :?: ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Susjedova welger 41

Patrik kaže:
Budući da se zanimam za kupnju balirke, poslao sam mail zastupniku Lateran i danas mi je poslao cijene:
Welger AP 530 - 17500 EURA+ PDV
AP 630 - 19500+ PDV
AP 730 - 22400+PDV
AP 830 - 23500+PDV
U cemu je razlika ovih gore brojeva ?

edit:
hm.. ne u brojevima negu na stroju
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Re: Susjedova welger 41

TOMO VINKOVIĆ kaže:
patrik,jel ti misliš tu balirku koristit sa imt-eom 533 :?: :?: :?: ;)

IMT 539, šta nebi išlo.
A u vezi cijene znaš da nebi kupio takvo skupo, ja se uvijek volim informirati o cijeni.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Susjedova welger 41

puknuti:razlika je u veličini tunela,širini pick-up-a i samoj veličini i masivnosti balirke... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh